Duitsland denkt over dienstplicht met loting
BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat mogelijk toch over tot een vorm van dienstplicht. Uit de jongemannen die de aangekondigde vragenlijst over hun geschiktheid en bereidwilligheid voor militaire dienst invullen, zouden er een aantal kunnen worden geloot, melden Duitse media. Voor jonge vrouwen geldt het plan niet.
De Duitse krijgsmacht heeft veel meer mensen nodig, zeker nu de dreiging van Rusland is toegenomen en Europa zijn verdediging opschroeft. De komende jaren zouden er 80.000 rekruten bij moeten komen. De kans dat dat lukt, geldt als niet groot.
Als de al aangekondigde maatregelen als een vragenlijst en soldijverhoging te weinig mensen trekken moet Defensie maatregelen achter de hand hebben, zijn de regeringspartijen CDU en SPD volgens persdienst RND overeengekomen. Dan zou, op aandringen van de centrumrechtse CDU, geloot worden. Aangewezen kandidaten moeten op gesprek en gekeurd worden en kunnen als het nodig is opgeroepen worden voor minstens een halfjaar dienst.
Voor vrouwen zou ook de vragenlijst sowieso al vrijwillig zijn.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
4 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
5 uur geleden