Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland denkt ook aan Spelen in 2036, 100 jaar na Berlijn

Duitsland denkt ook aan Spelen in 2036, 100 jaar na Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse parlement, Wolfgang Schäuble, ziet het wel zitten: 100 jaar na de beruchte Olympische Spelen van Berlijn 1936 weer het mondiale sportevenement in zijn land. "Laten we in ieder geval discussiëren over de vraag of we precies 100 jaar na 1936 weer de Spelen kunnen houden in Berlijn of elders in het land, om de wereld te laten zien: dit is een heel ander Duitsland", zegt Schäuble in de Frankfurter Allgemeine Zeitung.

De Spelen van 1936 staan bekend als de 'Nazi-Spelen'. De Duitse overheid onder leiding van Adolf Hitler gebruikte het evenement om de nationaalsocialistische ideologie uit te dragen. De Duitsers bouwden voor die Spelen het Olympiastadion, nu de thuishaven van voetbalclub Hertha BSC. Het Olympiastadion werd ook gebruikt voor de WK's voetbal van 1974 en 2006.

Duitsland mikt in eerste instantie met het Rijn-Roergebied als locatie vooral op het binnenhalen van de Spelen van 2032. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) maakte vorige maand echter bekend dat Brisbane in Australië de voorkeurskandidaat is. Dat betekent dat een speciale commissie van het IOC nu "gerichte gesprekken" gaat voeren met Brisbane. Desondanks overweegt de Duitse regio uit de deelstaat Noordrijn-Westfalen nog steeds om later dit jaar een officieel 'bid' in te dienen voor de Spelen van 2032. Ook 2036 is nu een optie, zei minister-president Armin Laschet van de deelstaat.

"We bereiden ons voor op Spelen in de jaren 30. Dat kan 2032 zijn, maar ook 2036", aldus Laschet. "De wereld ziet er 100 jaar later heel anders uit dan bij de Spelen van 1936."

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

2 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

4 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

6 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

6 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

6 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

7 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

7 uur geleden