'Duitsland blijft nauwe betrekkingen met Britten koesteren'
BERLIJN (ANP/DPA) - De brexit is een erg ingrijpende gebeurtenis, maar Duitsland zal altijd een goede partner en vriend van Groot-Brittannië blijven. Dit zei bondskanselier Merkel naar aanleiding van het vertrek van de Britten uit de Europese Unie. Merkel beklemtoonde dat het Verenigd Koninkrijk en Duitsland gezamenlijke waarden hebben.
Na het vertrek van de Britten gaat de EU met 27 lidstaten alles doen om Europa verder te ontwikkelen. Het Verenigd Koninkrijk verlaat, op basis van een referendum in 2016, bij het aanbreken van zaterdag na bijna een halve eeuw de EU. Meer dan 64 miljoen mensen treden zo uit de EU, die achterblijft met bijna 450 miljoen inwoners.
Meer uit Buitenland
CHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.
24 minuten geledenMALMÖ (ANP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De beroemde Londense winkelstraat Oxford Street wordt definitief een voetgangerszone. Burgemeester Sadiq Khan heeft de knoop doorgehakt en de gemeente opdracht gegeven met het werk te beginnen aan de hand van de gemaakte plannen. Het gaat om ruim 900 meter van de straat in het hartje van de stad.
1 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV mag Alternative für Deutschland (AfD) tot nader order niet aanmerken en behandelen als extremistisch. Dat heeft een rechter in Keulen bepaald in een voorlopige uitspraak, nadat de AfD eerder een zaak was begonnen tegen het oormerk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.
2 uur geleden