Duitsland biedt aan Pools luchtruim te helpen verdedigen
BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland biedt aan Eurofighter-gevechtsvliegtuigen te sturen om luchtpatrouilles boven Polen te ondersteunen, nadat in een Pools dorp bij de grens met Oekraïne een raket was neergekomen. "Dit kan vanaf morgen gebeuren, als Polen dat wenst", zei de woordvoerder van het Duits ministerie van Defensie in Berlijn. Een door Oekraïne voorgestelde no-flyzone houdt Berlijn af, want dan zou de NAVO bij het conflict betrokken kunnen raken.
De Eurofighters hoeven niet naar Polen te worden verplaatst. Ze kunnen vanuit Duitsland opstijgen en daar na elke missie terugkeren. Duitsland had tot juli al geholpen het Poolse luchtruim te beschermen.
Over de raket is nog niet zeker wie die heeft afgevuurd, maar het lijkt te gaan om een Oekraïense luchtverdedigingsraket. Polen en de NAVO hebben een onderzoek ingesteld.
Meer uit Buitenland
TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
19 minuten geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.
56 minuten geledenKOBLENZ (ANP/DPA) - In een Duits dorp zijn tijdens carnavalsfeesten tientallen mensen getroffen door pepperspray, meldt de politie. 59 mensen moesten worden behandeld door de hulpdiensten; negen van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.
1 uur geleden