Duitsland biedt aan Pools luchtruim te helpen verdedigen
BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland biedt aan Eurofighter-gevechtsvliegtuigen te sturen om luchtpatrouilles boven Polen te ondersteunen, nadat in een Pools dorp bij de grens met Oekraïne een raket was neergekomen. "Dit kan vanaf morgen gebeuren, als Polen dat wenst", zei de woordvoerder van het Duits ministerie van Defensie in Berlijn. Een door Oekraïne voorgestelde no-flyzone houdt Berlijn af, want dan zou de NAVO bij het conflict betrokken kunnen raken.
De Eurofighters hoeven niet naar Polen te worden verplaatst. Ze kunnen vanuit Duitsland opstijgen en daar na elke missie terugkeren. Duitsland had tot juli al geholpen het Poolse luchtruim te beschermen.
Over de raket is nog niet zeker wie die heeft afgevuurd, maar het lijkt te gaan om een Oekraïense luchtverdedigingsraket. Polen en de NAVO hebben een onderzoek ingesteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
22 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
3 uur geledenKIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
5 uur geleden