Duitsland biedt aan Pools luchtruim te helpen verdedigen
BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland biedt aan Eurofighter-gevechtsvliegtuigen te sturen om luchtpatrouilles boven Polen te ondersteunen, nadat in een Pools dorp bij de grens met Oekraïne een raket was neergekomen. "Dit kan vanaf morgen gebeuren, als Polen dat wenst", zei de woordvoerder van het Duits ministerie van Defensie in Berlijn. Een door Oekraïne voorgestelde no-flyzone houdt Berlijn af, want dan zou de NAVO bij het conflict betrokken kunnen raken.
De Eurofighters hoeven niet naar Polen te worden verplaatst. Ze kunnen vanuit Duitsland opstijgen en daar na elke missie terugkeren. Duitsland had tot juli al geholpen het Poolse luchtruim te beschermen.
Over de raket is nog niet zeker wie die heeft afgevuurd, maar het lijkt te gaan om een Oekraïense luchtverdedigingsraket. Polen en de NAVO hebben een onderzoek ingesteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
5 uur geleden