Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland bestelt 40.000 doses van vaccin tegen apenpokken

Duitsland bestelt 40.000 doses van vaccin tegen apenpokken

BERLIJN (ANP/RTR) - Om de uitbraak van apenpokken in de kiem te smoren heeft Duitsland 40.000 doses van het Imvanex-pokkenvaccin besteld. Als het virus zich verder verspreid, willen de autoriteiten personen inenten die nauw contact hadden met een besmet iemand. Het vaccin helpt ook goed tegen apenpokken, ook vlak na besmetting. Als mensen snel een prik krijgen, blijven de klachten mild.

Behalve deze zogenoemde ringvaccinaties voor contacten maakte de Duitse gezondheidsminister Karl Lauterbach ook andere maatregelen bekend. Mensen die positief zijn moeten zich minstens 21 dagen afzonderen, tot ze helemaal zijn genezen. Die zelfisolatie wordt ook dringend aanbevolen voor nauwe contacten. "In de beginfase van een epidemie moet hard en vroeg worden gereageerd", aldus Lauterbach.

In Duitsland zijn vijf gevallen geregistreerd, allemaal mannen. De autoriteiten houden rekening met een stijging.

Meer uit Buitenland

Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

43 minuten geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

1 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

1 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk na drie maanden voorarrest vrij

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.

1 uur geleden
Netanyahu: aanvallen tegen Iran tijdelijk gestaakt

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.

3 uur geleden
Nieuw Frans-Duits gevechtsvliegtuig komt er niet

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.

3 uur geleden
Israël zegt optreden tegen Hezbollah niet te staken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.

3 uur geleden