Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland beperkt toegang Britten verder om Indiase coronavariant

Duitsland beperkt toegang Britten verder om Indiase coronavariant

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland stelt verregaande beperkingen in om te voorkomen dat Britten de zogenoemde Indiase variant van het coronavirus verspreiden. Het Verenigd Koninkrijk geldt vanaf zondag als virusvariantgebied, terwijl het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, het land een week geleden al als risicogebied inschaalde.

Vanaf zondag mogen luchtvaartmaatschappijen alleen nog Duitsers of inwoners van Duitsland vanuit het Verenigd Koninkrijk vervoeren. Zij moeten twee weken verplicht in quarantaine. Dat geldt ook na aankomst per trein of bus.

Het Verenigd Koninkrijk is het eerste Europese land dat het instituut tot virusvariantgebied bestempelt. Tot nu toe vielen elf landen in Azië, Afrika en Latijns-Amerika in deze categorie met de hoogste risico's.

De Britse premier Boris Johnson sprak zich vorige week bezorgd uit over de mutatie die B.1.617.2 wordt genoemd. Hij liet het tempo van de tweede vaccinaties voor 50-plussers en mensen met medische aandoeningen in getroffen regio’s opvoeren. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ziet deze gemuteerde virusversie als zorgwekkend en besmettelijker.

De Indiase variant is acht keer in Nederland aangetroffen, meldde het RIVM woensdag. Nederland heeft het vliegverkeer met India stilgelegd.

Meer uit Buitenland

Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

26 minuten geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

34 minuten geleden
Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

3 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.

3 uur geleden
Afghanistan meldt 400 doden bij luchtaanval op ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.

4 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten sluiten tijdelijk luchtruim

DUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.

5 uur geleden
NYT: Trump laat Cuba weten dat president moet opstappen

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.

5 uur geleden