Duitsland bekijkt strengere coronamaatregelen, maar geen lockdown
BERLIJN (ANP) - Een adviesraad van de nieuwe Duitse regering wil dat contacten tussen personen zo veel mogelijk worden beperkt in de strijd tegen corona en de oprukkende omikronvariant. Berlijn zou de contactbeperkingen al meteen de komende dagen moeten invoeren, luidt het nog vertrouwelijke advies dat in handen is van de Duitse omroep ARD.
De raad van wetenschappers hamert op effectieve maatregelen omdat uitsluitend vaccineren tegen omikron niet voldoende is. De overheid moet wel duidelijk uitleggen waarom contactbeperkingen nodig zijn, aldus de onlangs ingestelde coronaraad in zijn eerste advies. Verder moeten de al geldende maatregelen strikter worden nageleefd en moet de boostercampagne worden versneld en ook tijdens de feestdagen doorgaan.
De Duitse gezondheidsminister Karl Lauterbach wil nog niets zeggen over mogelijke extra maatregelen. In ieder geval sluit hij een lockdown met Kerstmis uit. Hij verwacht dat Duitsland ook na de feestdagen niet op slot gaat, zei hij tegen Duitse media.
De sociaaldemocraat sprak zich opnieuw uit voor verplichte vaccinatie voor iedereen als de enige manier om de pandemie te stoppen. De Duitse politiek is verdeeld over de vaccinatieplicht. Bij de liberale regeringspartij FDP bijvoorbeeld ziet een deel van de parlementariërs dat absoluut niet zitten.
Meer uit Buitenland
MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
14 minuten geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Twee Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door een lawine in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft hun dood bevestigd. De twee mannen skieden buiten de piste. Ze werden begraven onder een laag van 2,5 meter sneeuw. Andere skiërs van hun groep alarmeerden de autoriteiten.
1 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
1 uur geledenRUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.
3 uur geledenSION (ANP) - De eigenaar van het door brand getroffen café in Crans-Montana, Jacques Moretti, heeft volgens Zwitserse media toegegeven dat de nooduitgang beneden van binnenuit op slot was gedaan. Moretti zou dit vrijdag tegen onderzoekers van justitie hebben gezegd. Hij zei volgens media dat hij niet weet waarom de deur op slot is gedaan.
4 uur geleden