
Duitsland bekijkt strengere coronamaatregelen, maar geen lockdown
BERLIJN (ANP) - Een adviesraad van de nieuwe Duitse regering wil dat contacten tussen personen zo veel mogelijk worden beperkt in de strijd tegen corona en de oprukkende omikronvariant. Berlijn zou de contactbeperkingen al meteen de komende dagen moeten invoeren, luidt het nog vertrouwelijke advies dat in handen is van de Duitse omroep ARD.
De raad van wetenschappers hamert op effectieve maatregelen omdat uitsluitend vaccineren tegen omikron niet voldoende is. De overheid moet wel duidelijk uitleggen waarom contactbeperkingen nodig zijn, aldus de onlangs ingestelde coronaraad in zijn eerste advies. Verder moeten de al geldende maatregelen strikter worden nageleefd en moet de boostercampagne worden versneld en ook tijdens de feestdagen doorgaan.
De Duitse gezondheidsminister Karl Lauterbach wil nog niets zeggen over mogelijke extra maatregelen. In ieder geval sluit hij een lockdown met Kerstmis uit. Hij verwacht dat Duitsland ook na de feestdagen niet op slot gaat, zei hij tegen Duitse media.
De sociaaldemocraat sprak zich opnieuw uit voor verplichte vaccinatie voor iedereen als de enige manier om de pandemie te stoppen. De Duitse politiek is verdeeld over de vaccinatieplicht. Bij de liberale regeringspartij FDP bijvoorbeeld ziet een deel van de parlementariërs dat absoluut niet zitten.
Meer uit Buitenland
LANGENZENN (ANP/DPA) - In een verdeelcentrum van bezorgbedrijf DHL in Duitsland is een verdacht pakket met een onbekende substantie gevonden, meldt de politie. Twaalf mensen hadden last van "gezondheidsproblemen" en zeven van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenREIMS (ANP/DPA) - Bij een grote brand in een woonflat in het Noord-Franse Reims zijn afgelopen nacht zeker vier doden gevallen, onder wie een kind. Een ander kind wordt nog vermist. Twee mensen liggen met ernstige verwondingen in het ziekenhuis, twaalf mensen zijn lichtgewond.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-kopstukken benadrukken dat zij achter het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag blijven staan, nadat de Amerikaanse overheid vier rechters op de sanctielijst heeft gezet. Volgens voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen moet het hof "vrij kunnen handelen zonder druk".
2 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - De omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF) heeft vrijdag opnieuw alle distributiepunten voor voedselhulp in de Gazastrook gesloten. De door Israël en de Verenigde Staten gesteunde hulporganisatie roept burgers op om "voor hun veiligheid" uit de buurt te blijven.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De oma van twee kinderen die zijn omgekomen in de Gazastrook heeft Israël voor de Franse rechter beschuldigd van genocide. Omdat de kinderen de Franse nationaliteit hadden, hoopt ze dat het Franse hof zich over de zaak kan uitspreken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse overheid mag het bevel van president Donald Trump om buitenlandse studenten voor Harvard te weren voorlopig niet uitvoeren. De rechter schortte dat besluit op, in afwachting van de rechtszaak die Harvard heeft aangespannen tegen de regering.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft afgelopen nacht een grote droneaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Daarbij zijn volgens de Oekraïense autoriteiten zeker vier doden gevallen. Rusland zou in totaal meer dan vierhonderd drones en veertig raketten op Oekraïne hebben afgestuurd.
5 uur geleden