Duitsland bekijkt strengere coronamaatregelen, maar geen lockdown
BERLIJN (ANP) - Een adviesraad van de nieuwe Duitse regering wil dat contacten tussen personen zo veel mogelijk worden beperkt in de strijd tegen corona en de oprukkende omikronvariant. Berlijn zou de contactbeperkingen al meteen de komende dagen moeten invoeren, luidt het nog vertrouwelijke advies dat in handen is van de Duitse omroep ARD.
De raad van wetenschappers hamert op effectieve maatregelen omdat uitsluitend vaccineren tegen omikron niet voldoende is. De overheid moet wel duidelijk uitleggen waarom contactbeperkingen nodig zijn, aldus de onlangs ingestelde coronaraad in zijn eerste advies. Verder moeten de al geldende maatregelen strikter worden nageleefd en moet de boostercampagne worden versneld en ook tijdens de feestdagen doorgaan.
De Duitse gezondheidsminister Karl Lauterbach wil nog niets zeggen over mogelijke extra maatregelen. In ieder geval sluit hij een lockdown met Kerstmis uit. Hij verwacht dat Duitsland ook na de feestdagen niet op slot gaat, zei hij tegen Duitse media.
De sociaaldemocraat sprak zich opnieuw uit voor verplichte vaccinatie voor iedereen als de enige manier om de pandemie te stoppen. De Duitse politiek is verdeeld over de vaccinatieplicht. Bij de liberale regeringspartij FDP bijvoorbeeld ziet een deel van de parlementariërs dat absoluut niet zitten.
Meer uit Buitenland
MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
1 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
9 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
10 uur geleden