'Duitsland behaalt door corona klimaatdoelstelling'
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft vorig jaar met dank aan corona de uitstoot van broeikasgassen verder kunnen terugschroeven. Volgens een Duits klimaatdenktank heeft het land zo kunnen voldoen aan zijn doelstelling die eigenlijk al uit het oog was verloren, namelijk een reductie van 40 procent ten opzichte van de uitstoot in 1990.
Het in Berlijn gevestigde Agora Energiewende meldt dat de uitstoot in 2020 42,3 procent minder was dan dertig jaar geleden. Vorig jaar stootte Duitsland 722 miljoen ton aan broeikasgassen uit, 80 miljoen ton minder dan het jaar daarvoor.
Volgens Agora Energiewende is twee derde van die daling terug te voeren op de coronapandemie, waardoor de industrie, de reissector en het openbare leven bijna tot stilstand kwamen. Als de coronacrisis er niet was geweest, was de daling 25 miljoen ton, wat neerkomt op 37,8 procent, schatten de onderzoekers.
Derde jaar op rij
De Duitse milieuminister Svenja Schulze toont zich tevreden en wijst erop dat de geboekte progressie niet alleen door de pandemie komt. "CO2-emissies zijn nu voor het derde jaar op rij gedaald", zegt ze tegen persbureau DPA. "Dit is een duidelijk positieve trend die, naast het effect van het coronavirus, ook de effecten toont van het beleid van de afgelopen jaren."
Broeikasgassen zijn een belangrijke oorzaak van klimaatverandering, want ze houden de warmte in de atmosfeer vast en verhogen de temperatuur. Daarbij is CO2-uitstoot, veroorzaakt door menselijke activiteiten, grotendeels verantwoordelijk voor de opwarming van de aarde.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
7 uur geleden