Duitsland begint verkoop belang in Commerzbank, topman vertrekt
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland gaat beginnen met de verkoop van ruim 53 miljoen Commerzbank-aandelen, ter waarde van ongeveer 720 miljoen euro. Vorige week maakte het Duitse Federaal Financieel Agentschap bekend dat Duitsland het belang van 16,5 procent in een van de grootste commerciële banken van het land wil terugbrengen en uiteindelijk volledig afbouwen.
Tegelijkertijd maakte de topman van de bank dinsdag bekend dat hij zijn contract niet wil verlengen zodra dat eind 2025 afloopt. De Duitse bank boekte vorig jaar een recordwinst en de aandelenkoers is meer dan verdubbeld onder Manfred Knof, die banen schrapte, de digitalisering van de bank heeft versneld en de dienstverlening aan grote bedrijven heeft uitgebreid.
De Duitse regering stapte tijdens de financiële crisis van 2008 in bij Commerzbank, om die te behoeden voor een mogelijke ondergang. Maar de situatie bij de bank is inmiddels weer stabiel. In 2008 en 2009 investeerde Duitsland ruim 18 miljard euro en sindsdien heeft de bank daar een groot deel van terugbetaald.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
5 uur geleden