Duitsland begint verkoop belang in Commerzbank, topman vertrekt
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland gaat beginnen met de verkoop van ruim 53 miljoen Commerzbank-aandelen, ter waarde van ongeveer 720 miljoen euro. Vorige week maakte het Duitse Federaal Financieel Agentschap bekend dat Duitsland het belang van 16,5 procent in een van de grootste commerciële banken van het land wil terugbrengen en uiteindelijk volledig afbouwen.
Tegelijkertijd maakte de topman van de bank dinsdag bekend dat hij zijn contract niet wil verlengen zodra dat eind 2025 afloopt. De Duitse bank boekte vorig jaar een recordwinst en de aandelenkoers is meer dan verdubbeld onder Manfred Knof, die banen schrapte, de digitalisering van de bank heeft versneld en de dienstverlening aan grote bedrijven heeft uitgebreid.
De Duitse regering stapte tijdens de financiële crisis van 2008 in bij Commerzbank, om die te behoeden voor een mogelijke ondergang. Maar de situatie bij de bank is inmiddels weer stabiel. In 2008 en 2009 investeerde Duitsland ruim 18 miljard euro en sindsdien heeft de bank daar een groot deel van terugbetaald.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
13 uur geleden