Duitsland begint verkoop belang in Commerzbank, topman vertrekt
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland gaat beginnen met de verkoop van ruim 53 miljoen Commerzbank-aandelen, ter waarde van ongeveer 720 miljoen euro. Vorige week maakte het Duitse Federaal Financieel Agentschap bekend dat Duitsland het belang van 16,5 procent in een van de grootste commerciële banken van het land wil terugbrengen en uiteindelijk volledig afbouwen.
Tegelijkertijd maakte de topman van de bank dinsdag bekend dat hij zijn contract niet wil verlengen zodra dat eind 2025 afloopt. De Duitse bank boekte vorig jaar een recordwinst en de aandelenkoers is meer dan verdubbeld onder Manfred Knof, die banen schrapte, de digitalisering van de bank heeft versneld en de dienstverlening aan grote bedrijven heeft uitgebreid.
De Duitse regering stapte tijdens de financiële crisis van 2008 in bij Commerzbank, om die te behoeden voor een mogelijke ondergang. Maar de situatie bij de bank is inmiddels weer stabiel. In 2008 en 2009 investeerde Duitsland ruim 18 miljard euro en sindsdien heeft de bank daar een groot deel van terugbetaald.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
3 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
7 uur geleden