Duitsland begint verkoop belang in Commerzbank, topman vertrekt
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland gaat beginnen met de verkoop van ruim 53 miljoen Commerzbank-aandelen, ter waarde van ongeveer 720 miljoen euro. Vorige week maakte het Duitse Federaal Financieel Agentschap bekend dat Duitsland het belang van 16,5 procent in een van de grootste commerciële banken van het land wil terugbrengen en uiteindelijk volledig afbouwen.
Tegelijkertijd maakte de topman van de bank dinsdag bekend dat hij zijn contract niet wil verlengen zodra dat eind 2025 afloopt. De Duitse bank boekte vorig jaar een recordwinst en de aandelenkoers is meer dan verdubbeld onder Manfred Knof, die banen schrapte, de digitalisering van de bank heeft versneld en de dienstverlening aan grote bedrijven heeft uitgebreid.
De Duitse regering stapte tijdens de financiële crisis van 2008 in bij Commerzbank, om die te behoeden voor een mogelijke ondergang. Maar de situatie bij de bank is inmiddels weer stabiel. In 2008 en 2009 investeerde Duitsland ruim 18 miljard euro en sindsdien heeft de bank daar een groot deel van terugbetaald.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
5 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.
20 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
22 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
1 dag geleden