Duitsland begint met extra coronaprik voor risicogroepen
BERLIJN (ANP) - Duitsland begint met een extra coronaprik voor risicogroepen. Vanaf september kunnen ouderen of personen met een zwakke gezondheid zo'n zogenoemde booster krijgen.
De extra prik vloeit voort uit zorgen over "een verminderde of snel afnemende" reactie van het afweersysteem (immuunrespons) op corona bij sommige groepen die zijn gevaccineerd. De booster van de fabrikanten Pfizer/BioNTech of Moderna wordt ook aangeboden aan personen die zijn ingeënt met AstraZeneca of Janssen (Johnson & Johnson).
Ook kunnen binnenkort alle jongeren vanaf 12 jaar een vaccinatie krijgen als ze dat willen. De autoriteiten hopen met de inenting voor tieners veel besmettingen aan het begin van het nieuwe schooljaar te voorkomen.
Het besluit van de gezondheidsministers van de zestien deelstaten, in afstemming met Berlijn, druist in tegen de opvatting van de Duitse vaccinatiecommissie STIKO. Die wil geen algemene aanbeveling voor jongeren tussen de 12 en 18 geven.
Meer uit Buitenland
PEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 22. Achttien van hen kwamen om in Pereira, drie in Manizales en een in de havenstad Buenaventura.
1 uur geledenLEEDS (ANP) - Een 20-jarige Brit is veroordeeld tot twee jaar gevangenis, omdat hij meer dan honderd jongere meisjes online dwong tot seksuele handelingen en zelfverminking. Slachtoffers moesten onder meer zijn gebruikersnaam in hun huid kerven. De Britse opsporingsdienst National Crime Agency (NCA) identificeerde wereldwijd 117 slachtoffers tussen de 13 en 17 jaar.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - De drone met explosieven die vorige week dinsdag is gevonden op het vliegveld van Leipzig heeft even voordien een Oekraïens vrachtvliegtuig geraakt. Die bevindingen, waarover Duitse media berichten, versterken de indruk dat het vliegtuig het doelwit was.
1 uur geledenPEREIRA (ANP) - De net aangetreden president van Colombia, Abelardo de la Espriella, zegt naar het gebied te reizen dat is getroffen door een zware aardbeving. Op X schrijft hij "direct persoonlijk de leiding te hebben genomen" over de noodsituatie.
1 uur geledenPEREIRA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving in het westen van Colombia zijn zeker achttien doden gevallen. Dat meldt de burgemeester van de stad Pereira. Ook in veel andere steden zijn gebouwen ingestort en wordt veel schade gemeld.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De natuurbrand die maandagochtend in de buurt van Athene uitbrak, is onder controle gebracht. Volgens de brandweer is er geen actief vuurfront meer. Wel blijven hulpdiensten uit voorzorg in het gebied vanwege de hoge temperaturen en harde wind.
2 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Reddingswerkers hebben in de Oostenrijkse Alpen 36 wandelaars, onder wie kleine kinderen, uit de problemen geholpen. De groep was met kinderwagens op pad gegaan in de bergen op ruim 2300 meter hoogte. Niemand raakte gewond, meldde de Tiroolse politie.
2 uur geleden