Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland begint met extra coronaprik voor risicogroepen

Duitsland begint met extra coronaprik voor risicogroepen

BERLIJN (ANP) - Duitsland begint met een extra coronaprik voor risicogroepen. Vanaf september kunnen ouderen of personen met een zwakke gezondheid zo'n zogenoemde booster krijgen.

De extra prik vloeit voort uit zorgen over "een verminderde of snel afnemende" reactie van het afweersysteem (immuunrespons) op corona bij sommige groepen die zijn gevaccineerd. De booster van de fabrikanten Pfizer/BioNTech of Moderna wordt ook aangeboden aan personen die zijn ingeënt met AstraZeneca of Janssen (Johnson & Johnson).

Ook kunnen binnenkort alle jongeren vanaf 12 jaar een vaccinatie krijgen als ze dat willen. De autoriteiten hopen met de inenting voor tieners veel besmettingen aan het begin van het nieuwe schooljaar te voorkomen.

Het besluit van de gezondheidsministers van de zestien deelstaten, in afstemming met Berlijn, druist in tegen de opvatting van de Duitse vaccinatiecommissie STIKO. Die wil geen algemene aanbeveling voor jongeren tussen de 12 en 18 geven.

Meer uit Buitenland

Israëlische minister Katz dreigt Iran naar de steentijd te sturen

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz dreigt met een grootschalige reactie in het geval dat Iran Israël aanvalt.

48 minuten geleden
President: lichaam Mladić donderdag verwacht in Servië

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Het lichaam van de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić wordt donderdag in Servië verwacht. Dat zei president Aleksandar Vučić volgens Servische media. "Volgens de informatie die ik heb ontvangen is het lichaam opgehaald en zou het in de late namiddag in Servië moeten aankomen", verklaarde hij.

1 uur geleden
Iraanse staatspers: negen militairen omgekomen bij VS-aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten in de nacht van dinsdag op woensdag zijn drie Iraanse legerpiloten en zes marineleden omgekomen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

1 uur geleden
VK ontbiedt Russische diplomaat om drone-incident Leipzig

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft de hoogste Russische diplomaat in Londen ontboden. Aanleiding is het drone-incident in Duitsland begin augustus, waar volgens Berlijn de Russen achter zaten. "Het VK is volstrekt solidair met Duitsland na de schandelijke en roekeloze aanval op de luchthaven van Leipzig", meldt het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
Duitsland: 250 miljoen voor herstel energievoorziening Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland trekt nog eens 250 miljoen euro uit voor de energiesector in Oekraïne. Het geld is bedoeld voor dringend reparatiewerk om te zorgen dat burgers toegang houden tot elektriciteit.

1 uur geleden
Mogelijk 80 doden bij overtocht migranten bij Canarische Eilanden

LAS PALMAS (ANP/DPA) - Bij de overtocht in een kleine houten boot van West-Afrika naar de Canarische Eilanden zijn mogelijk meer dan tachtig mensen om het leven gekomen. De Spaanse maritieme reddingsdienst vond de boot woensdagavond met vijf lichamen en 44 overlevenden aan boord, op meer dan 100 kilometer van de eilandengroep.

1 uur geleden
Poetin ziet wel 'een kans' op akkoord met Oekraïne

VLADIVOSTOK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich voorzichtig positief uitgesproken over een akkoord met Oekraïne. Er is "een kans" dat het daarvan komt, zei hij donderdag.

2 uur geleden