Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland begint met extra coronaprik voor risicogroepen

Duitsland begint met extra coronaprik voor risicogroepen

BERLIJN (ANP) - Duitsland begint met een extra coronaprik voor risicogroepen. Vanaf september kunnen ouderen of personen met een zwakke gezondheid zo'n zogenoemde booster krijgen.

De extra prik vloeit voort uit zorgen over "een verminderde of snel afnemende" reactie van het afweersysteem (immuunrespons) op corona bij sommige groepen die zijn gevaccineerd. De booster van de fabrikanten Pfizer/BioNTech of Moderna wordt ook aangeboden aan personen die zijn ingeënt met AstraZeneca of Janssen (Johnson & Johnson).

Ook kunnen binnenkort alle jongeren vanaf 12 jaar een vaccinatie krijgen als ze dat willen. De autoriteiten hopen met de inenting voor tieners veel besmettingen aan het begin van het nieuwe schooljaar te voorkomen.

Het besluit van de gezondheidsministers van de zestien deelstaten, in afstemming met Berlijn, druist in tegen de opvatting van de Duitse vaccinatiecommissie STIKO. Die wil geen algemene aanbeveling voor jongeren tussen de 12 en 18 geven.

Meer uit Buitenland

Versterking Frontex baart deel Europarlementariërs grote zorgen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie presenteert komende week haar nieuwe voorstel voor versterking van de EU-grensbewakingsdienst Frontex. De Groenen maken zich grote zorgen over wat er tot nu toe over bekend is, onder wie de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (PRO). Zij waarschuwt op voorhand voor de schending van het EU-recht en de mensenrechten als Frontex een stevigere rol krijgt bij het uitzetten van afgewezen asielzoekers naar landen buiten de EU.

26 minuten geleden
Zwitserland en Oostenrijk bevestigen vrijlating ontvoerde vrouwen

BENGHAZI (ANP/AFP) - Een Zwitserse en Oostenrijkse vrouw die meer dan anderhalf jaar geleden werden ontvoerd in Niger, zijn vrijgelaten. Dit meldden de Zwitserse en Oostenrijkse autoriteiten. De 69-jarige Zwitserse Claudia Abbt en de 76-jarige Oostenrijkse Eva Gretzmacher zouden in de Libische stad Benghazi zijn aangekomen.

1 uur geleden
Macron verbiedt demonstraties door andere partijen dan vakbonden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron verbiedt komende dagen demonstraties die niet zijn georganiseerd door vakbonden. Dat zegt het Franse staatshoofd na afloop van een ingelaste veiligheidsraad. Hij voegt eraan toe dat zijn regering "conclusies trekt" na de uit de hand gelopen demonstraties van afgelopen weekend.

1 uur geleden
Lyon verbiedt alle protesten zaterdag om onrust te voorkomen

LYON (ANP) - De Franse stad Lyon heeft alle protesten voor komende zaterdag verboden, nadat demonstraties vorige week uitmondden in grootschalig geweld. 'Gele hesjes' hebben weer door het hele land acties aangekondigd.

2 uur geleden
ICC krijgt mensenrechtenprijs van het Europees Parlement

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag het Internationaal Strafhof (ICC) gekozen als de winnaar van de Sacharovprijs van dit jaar. De mensenrechtenprijs zal in december worden uitgereikt.

2 uur geleden
Italië en Spanje heffen grenscontroles over en weer op

MADRID (ANP/RTR) - Italië en Spanje heffen de grenscontroles op die ze voor elkaar hadden ingevoerd na de enorme toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Hiermee komt er een eind aan een drie maanden durend conflict tussen de landen.

3 uur geleden
Landen waarschuwen alsnog voor kwetsbaarheden PHP

SEOUL (ANP/RTR) - Daags na het verschijnen van een veiligheidsupdate voor de gevaarlijke kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP, wordt in sommige landen alsnog opgeroepen tot het nemen van maatregelen. Door het lek gingen woensdag al tal van websites wereldwijd preventief op zwart, in afwachting van een veiligheidsupdate. Inmiddels zijn of worden die doorgevoerd.

4 uur geleden