Duitsland begint EK zonder middenvelder Goretzka
SEEFELD (ANP) - De Duitse voetbalploeg begint het EK zonder Leon Goretzka. De middenvelder van Bayern München is herstellende van een spierblessure. Volgens bondscoach Joachim Löw komt de eerste groepswedstrijd, op dinsdag 15 juni tegen wereldkampioen Frankrijk, te vroeg voor Goretzka.
"Het duurt zeker nog een paar dagen, en misschien wel een week, tot hij kan aansluiten bij de groepstraining", zei Löw op de laatste dag van het trainingskamp in Seefeld. De 'Mannschaft' speelt maandag in Düsseldorf een oefeninterland tegen Letland.
Toni Kroos kan dan weer meedoen. De middenvelder van Real Madrid sloot wat later aan op het trainingskamp vanwege de naweeën van een coronabesmetting, maar hij is volgens Löw weer topfit. De vier Duitse internationals die ruim een week geleden de finale van de Champions League speelden (Antonio Rüdiger, Kai Havertz, Timo Werner en Ilkay Gündogan) meldden zich pas enkele dagen geleden in Seefeld. Deze spelers van Chelsea en Manchester City zijn inzetbaar in het duel met de Letten. Doelman Manuel Neuer gaat zijn honderdste interland spelen.
De Duitsers spelen hun groepswedstrijden op het EK tegen Frankrijk, Portugal en Hongarije in het stadion van Bayern München.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.
12 minuten geledenFUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
2 uur geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
4 uur geleden