Duitsland begint EK zonder middenvelder Goretzka
SEEFELD (ANP) - De Duitse voetbalploeg begint het EK zonder Leon Goretzka. De middenvelder van Bayern München is herstellende van een spierblessure. Volgens bondscoach Joachim Löw komt de eerste groepswedstrijd, op dinsdag 15 juni tegen wereldkampioen Frankrijk, te vroeg voor Goretzka.
"Het duurt zeker nog een paar dagen, en misschien wel een week, tot hij kan aansluiten bij de groepstraining", zei Löw op de laatste dag van het trainingskamp in Seefeld. De 'Mannschaft' speelt maandag in Düsseldorf een oefeninterland tegen Letland.
Toni Kroos kan dan weer meedoen. De middenvelder van Real Madrid sloot wat later aan op het trainingskamp vanwege de naweeën van een coronabesmetting, maar hij is volgens Löw weer topfit. De vier Duitse internationals die ruim een week geleden de finale van de Champions League speelden (Antonio Rüdiger, Kai Havertz, Timo Werner en Ilkay Gündogan) meldden zich pas enkele dagen geleden in Seefeld. Deze spelers van Chelsea en Manchester City zijn inzetbaar in het duel met de Letten. Doelman Manuel Neuer gaat zijn honderdste interland spelen.
De Duitsers spelen hun groepswedstrijden op het EK tegen Frankrijk, Portugal en Hongarije in het stadion van Bayern München.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
49 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
19 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
20 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geleden