Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland begint bouw grootste accufabriek elektrische auto's

Duitsland begint bouw grootste accufabriek elektrische auto's

KIEL (ANP/DPA) - Duitsland begint met de bouw van de grootste fabriek voor het maken van batterijen voor elektrische auto's van het land. Die moet tegen 2026 operationeel zijn en jaarlijks één miljoen batterijen gaan leveren. Het project kost 4,5 miljard euro en wordt geleid door het Zweedse Northvolt, het enige grote bedrijf in Europa dat zich specialiseert in de bouw en ontwikkeling van batterijen voor elektrische auto's.

De fabriek moet ongeveer 3000 banen gaan creëren en wordt in de buurt van Heide gebouwd, een stad met ruim 22.000 inwoners in het noorden van Duitsland in de deelstaat Sleeswijk-Holstein. "De fabriek zal een boost geven aan Sleeswijk-Holstein, met name aan de westkust", zegt economieminister Claus Ruhe van de deelstaat. De regio moet de hub voor de energietransitie gaan worden, mede door de groene energie die nu al wordt opgewekt met windmolens. Het is de bedoeling dat de energiebehoeften van de nieuwe fabriek ook volledig door windmolens voorzien gaan worden.

Dat de fabriek in Duitsland komt, is deels te danken aan de 900 miljoen euro subsidie van de Duitse regering die ervoor moest zorgen dat Northvolt niet naar de Verenigde Staten zou gaan met het project. Bondskanselier Olaf Scholz zegt dat de fabriek Duitsland gaat helpen om een productiebasis te worden.

De EU en de VS concurreren flink als het gaat om het aantrekken van investeringen in elektrische auto's. Zo versoepelde de EU vorig jaar de regels voor landen rondom subsidieverstrekking om tegenwicht te bieden.

Meer uit Financieel

Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

46 minuten geleden
AWVN wil meer aandacht voor productiviteit in cao's

AMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.

48 minuten geleden
ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

2 uur geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

2 uur geleden
Partijen detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.

2 uur geleden
Staking van 16 uur bij FrieslandCampina in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.

2 uur geleden
Intesa mengt zich in overnamestrijd rond oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.

3 uur geleden