Duitsland begint bouw grootste accufabriek elektrische auto's
KIEL (ANP/DPA) - Duitsland begint met de bouw van de grootste fabriek voor het maken van batterijen voor elektrische auto's van het land. Die moet tegen 2026 operationeel zijn en jaarlijks één miljoen batterijen gaan leveren. Het project kost 4,5 miljard euro en wordt geleid door het Zweedse Northvolt, het enige grote bedrijf in Europa dat zich specialiseert in de bouw en ontwikkeling van batterijen voor elektrische auto's.
De fabriek moet ongeveer 3000 banen gaan creëren en wordt in de buurt van Heide gebouwd, een stad met ruim 22.000 inwoners in het noorden van Duitsland in de deelstaat Sleeswijk-Holstein. "De fabriek zal een boost geven aan Sleeswijk-Holstein, met name aan de westkust", zegt economieminister Claus Ruhe van de deelstaat. De regio moet de hub voor de energietransitie gaan worden, mede door de groene energie die nu al wordt opgewekt met windmolens. Het is de bedoeling dat de energiebehoeften van de nieuwe fabriek ook volledig door windmolens voorzien gaan worden.
Dat de fabriek in Duitsland komt, is deels te danken aan de 900 miljoen euro subsidie van de Duitse regering die ervoor moest zorgen dat Northvolt niet naar de Verenigde Staten zou gaan met het project. Bondskanselier Olaf Scholz zegt dat de fabriek Duitsland gaat helpen om een productiebasis te worden.
De EU en de VS concurreren flink als het gaat om het aantrekken van investeringen in elektrische auto's. Zo versoepelde de EU vorig jaar de regels voor landen rondom subsidieverstrekking om tegenwicht te bieden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd 4 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.
3 uur geleden