Duitsland begint bouw grootste accufabriek elektrische auto's
KIEL (ANP/DPA) - Duitsland begint met de bouw van de grootste fabriek voor het maken van batterijen voor elektrische auto's van het land. Die moet tegen 2026 operationeel zijn en jaarlijks één miljoen batterijen gaan leveren. Het project kost 4,5 miljard euro en wordt geleid door het Zweedse Northvolt, het enige grote bedrijf in Europa dat zich specialiseert in de bouw en ontwikkeling van batterijen voor elektrische auto's.
De fabriek moet ongeveer 3000 banen gaan creëren en wordt in de buurt van Heide gebouwd, een stad met ruim 22.000 inwoners in het noorden van Duitsland in de deelstaat Sleeswijk-Holstein. "De fabriek zal een boost geven aan Sleeswijk-Holstein, met name aan de westkust", zegt economieminister Claus Ruhe van de deelstaat. De regio moet de hub voor de energietransitie gaan worden, mede door de groene energie die nu al wordt opgewekt met windmolens. Het is de bedoeling dat de energiebehoeften van de nieuwe fabriek ook volledig door windmolens voorzien gaan worden.
Dat de fabriek in Duitsland komt, is deels te danken aan de 900 miljoen euro subsidie van de Duitse regering die ervoor moest zorgen dat Northvolt niet naar de Verenigde Staten zou gaan met het project. Bondskanselier Olaf Scholz zegt dat de fabriek Duitsland gaat helpen om een productiebasis te worden.
De EU en de VS concurreren flink als het gaat om het aantrekken van investeringen in elektrische auto's. Zo versoepelde de EU vorig jaar de regels voor landen rondom subsidieverstrekking om tegenwicht te bieden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
2 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vivera dreigt een boete te krijgen van ruim 1000 euro omdat de producent van vleesvervangers het woord 'gehakt' gebruikt op de verpakkingen van zijn plantaardige producten. Het bedrijf heeft hierover een brief ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die is ingezien door het ANP.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.
4 uur geleden