Duitsland: 35.000 militairen voor snellereactiemacht NAVO
BRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland stelt volgens defensieminister Boris Pistorius 35.000 militairen ter beschikking voor het plan van de NAVO om 300.000 militairen onmiddellijk paraat te hebben voor het geval van een aanval op een lidstaat door een land of terreurgroep.
Er bestaat al een Reactie Strijdmacht van 40.000 militairen van de NAVO die overal en snel inzetbaar moet zijn in geval van calamiteiten, maar op de NAVO-top in Vilnius in juli is besloten het op grotere schaal aan te pakken tegen de achtergrond van de Russische aanval op Oekraïne. Er is een plan van 4000 pagina's voor gemaakt, maar dat is niet openbaar gemaakt.
Duitsland gaat ook tweehonderd vliegtuigen of helikopters en ander materieel beschikbaar voor de snelle reactie van het bondgenootschap. Pistorius sprak op de tweede en laatste dag van een NAVO-ministerraad in Brussel.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
12 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
13 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
13 uur geleden