Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland: 12.000 nieuwe coronabesmettingen, 165.000 inentingen

Duitsland: 12.000 nieuwe coronabesmettingen, 165.000 inentingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben 12.690 nieuwe coronabesmettingen geregistreerd. Ook zijn in 24 uur tijd zeker 336 sterfgevallen gemeld, meldt het Robert Koch Instituut (RKI) zaterdag. Het aantal mensen dat is gevaccineerd tegen het virus, stond vrijdagmiddag op 165.575. Dat waren er 31.846 meer dan een dag eerder.

De stijging van het dodental ligt lager dan de afgelopen dagen. Zo maakten de autoriteiten op 30 december nog melding van de dood van 1129 coronapatiënten, het hoogste aantal tot dusver. Die schommeling in de cijfers kan volgens Duitse media te maken hebben met de feestdagen. Zo lag het aantal coronatesten dat is afgenomen mogelijk lager rond de jaarwisseling. Ook hebben mogelijk nog niet alle instanties de laatste coronacijfers doorgeven.

Duitsland begon eind december met vaccineren en gebruikt zoals andere EU-lidstaten het coronavaccin van Pfizer en BioNtech. Er worden onder meer bewoners van verpleeghuizen ingeënt. Ook kunnen mensen vanwege hun werk in aanmerking komen voor een vaccinatie. Het gaat dan bijvoorbeeld om medisch personeel en mensen die werken in de ouderenzorg.

In totaal zijn in Duitsland zijn 33.960 mensen overleden aan de gevolgen van het longvirus. Er zijn ruim 1,7 miljoen coronagevallen geregistreerd.

Meer uit Buitenland

Skiërs gered en nog negen vermist in bergen noorden Californië

TRUCKEE (ANP) - Reddingswerkers hebben zes door een lawine getroffen skiërs in het noorden van Californië gered. Twee van hen moesten naar een ziekenhuis volgens Amerikaanse media. Ze waren op een skitocht met nog negen anderen die vooralsnog vermist zijn. Naar de negen wordt door reddingswerkers in gevaarlijke winterse weersomstandigheden gezocht.

51 minuten geleden
Merz: wij hebben niet dezelfde straaljagers nodig als Frankrijk

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Uitspraken van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben geleid tot nieuwe onzekerheid over de toekomst van het Europese defensieproject FCAS, bedoeld om een nieuw gevechtsvliegtuig te ontwikkelen. Merz verklaarde in de podcast Machtwechsel dat zijn land niet dezelfde wensen heeft als Frankrijk.

1 uur geleden
Sanae Takaichi formeel weer geïnstalleerd als premier van Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Het Lagerhuis van het Japanse parlement heeft Sanae Takaichi weer benoemd tot premier van het land. De 64-jarige Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan. Ze ontbond het parlement in januari en boekte deze maand een historische verkiezingsoverwinning. Ze kreeg een tweederdemeerderheid achter zich in de Japanse Tweede Kamer.

3 uur geleden
85 landen veroordelen Israëlische plannen Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.

4 uur geleden
16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

6 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

6 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

12 uur geleden