Duitsers zien verdiende zege na 'bizar duel', Denen balen van VAR
DORTMUND (ANP/BELGA/RTR) - Bondscoach Julian Nagelsmann van Duitsland meent dat zijn ploeg verdiend doorgaat op het EK voetbal na een "bizar duel" met Denemarken. Het gastland kwalificeerde zich voor de kwartfinales met een 2-0-overwinning in Dortmund, na een aantal cruciale beslissingen van de videoscheidsrechter.
"Het was een felbevochten wedstrijd", zei Nagelsmann, die al snel een doelpunt van Nico Schlotterbeck afgekeurd zag worden omdat de Deense doelman gehinderd werd. "De eerste twintig minuten waren onze beste van het toernooi. Ik denk ook dat we een reglementair doelpunt maakten. Natuurlijk is er licht contact, maar zoiets gebeurt altijd bij hoekschoppen."
Het duel werd vlak voor rust een half uur stilgelegd om onweer. Kai Havertz zette de Duitsers daarna op voorsprong uit een penalty. Die was toegekend na een handsbal van Joachim Andersen, die kort daarvoor nog dacht het openingsdoelpunt voor zijn rekening te hebben genomen. De treffer van de Deen werd echter afgekeurd om buitenspel.
Handsregel
"Na de regenpauze stonden we verdedigend erg sterk, maar aanvallend deden we het niet zo goed. We scoren alsnog uit een strafschop. Ik geef toe dat het een lichte penalty was. Je kan wel of niet fluiten. Over die handsregel wordt al jaren gediscussieerd", aldus Nagelsmann.
Zijn Deense collega, Kasper Hjulmand, was "trots" op zijn team, maar baalde van de twee beslissingen rondom Andersen. "De uitslag werd bepaald door twee VAR-beslissingen. Ik heb de foto hier, we hebben het over één centimeter", zei Hjulmand, terwijl hij de foto met de buitenspelsituatie op zijn telefoon toonde. "Het slaat nergens op. Dit is niet de manier waarop we de VAR zouden moeten gebruiken."
Hjulmand was evenmin te spreken over de toegekende penalty na de handsbal van Andersen. "Ik ben de belachelijke regels voor hands zo beu. We kunnen niet van onze verdedigers eisen dat ze met zulke armen rennen", voegde hij eraan toe, terwijl hij zijn armen langs zijn zij drukte.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
3 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
12 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
16 uur geleden