Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers willen dat China Moskou onder druk zet om Oekraïne

Duitsers willen dat China Moskou onder druk zet om Oekraïne

BEIJING/KYIV (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft er bij de Chinese president Xi Jinping op aangedrongen Rusland onder druk te zetten om een einde te maken aan de "zinloze" oorlog in Oekraïne. Xi zou zijn steun hebben uitgesproken voor een vredesconferentie in Zwitserland, aldus Scholz.

"Het woord van China legt gewicht in de schaal in Rusland", meende de Duitse regeringsleider na een ontmoeting met Xi in de Chinese hoofdstad Beijing. Hij had daarom Xi gevraagd Rusland te beïnvloeden "zodat Poetin eindelijk diens zinloze campagne afblaast, zijn troepen terugtrekt en een einde maakt aan deze verschrikkelijke oorlog."

Scholz meldde verder dat Beijing ermee had ingestemd de internationale vredesconferentie, die in juni zonder Rusland moet plaatsvinden, te steunen. Maar China, dat zichzelf neutraal noemt in het Oekraïne-conflict, zei niets over een eventuele eigen deelname aan de top.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky benadrukte dat China, de belangrijkste partner van Rusland, vrede voor Oekraïne zou kunnen versnellen door grotere betrokkenheid bij de conferentie in Zwitserland. Hij zei ervan overtuigd te zijn "dat de eerste wereldvredetop in Zwitserland de weg kan vrijmaken voor een rechtvaardige vrede voor Oekraïne. De actieve rol van China kan onze vooruitgang op dit pad zeker versnellen", aldus Zelensky op X na de ontmoeting tussen Scholz en Xi.

Meer uit Buitenland

Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

15 minuten geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

16 minuten geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

17 minuten geleden
Rode Kruis: humanitaire nachtmerrie voor Soedanese vluchtelingen

GENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.

20 minuten geleden
Toren in Dubai geraakt door Iraanse drone

DUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.

21 minuten geleden
Doden en gewonden door Israëlische aanval op strand in Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op het openbare strand Ramlet al-Baida, nabij het centrum van Beiroet, zijn zeker zeven mensen gedood. 21 mensen raakten gewond, aldus het Libanese ministerie van Gezondheid. Veel inwoners van Beiroet die ontheemd zijn geraakt door het geweld hadden toevlucht gezocht op het strand van Ramlet al-Baida, schrijft Al-Jazeera.

22 minuten geleden
VS geven 172 miljoen olievaten vrij uit strategische reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan 172 miljoen vaten olie uit de strategische reserve vrijgeven. Dat meldt de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, in een verklaring op X. Het vrijgeven van de olievaten begint volgende week en zal ongeveer 120 dagen duren.

24 minuten geleden