Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers willen buitenlands personeel inzetten op luchthavens

Duitsers willen buitenlands personeel inzetten op luchthavens

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering wil deze zomer arbeiders uit het buitenland laten bijspringen op de luchthavens om alle vakantievluchten door te laten gaan. Dat zei de Duitse minister voor Arbeid, Hubertus Heil, in een interview met de krant Bild.

Net als in Nederland zorgen personeelstekorten voor lange wachttijden en chaotische situaties op de vliegvelden. De komst van arbeidskrachten uit andere landen moet ervoor zorgen dat alle vakantievluchten zo soepel mogelijk verlopen.

"De federale regering is van plan om personeel waar dringend behoefte aan is voor tijdelijk werk naar Duitsland te laten komen", zei Heil in Bild. Hij benadrukte dat de gastarbeiders volgens de geldende cao's moeten worden betaald.

Verloren banen

Volgens partijen in de branche vinden gesprekken plaats met zo'n 2000 mogelijke werknemers uit landen buiten de Europese Unie. Zij komen onder andere uit Turkije.

Tijdens de coronacrisis gingen massaal banen verloren in de luchtvaart. Nu de vraag naar vakantievluchten weer toeneemt is het voor de sector moeilijk om weer personeel te vinden.

In Nederland zorgt een tekort aan afhandelaars en beveiligers voor knelpunten op luchthaven Schiphol. Deze zomer moeten luchtvaartmaatschappijen het aantal passagiers dat ze via de nationale luchthaven laten vliegen beperken om de drukte beheersbaar te houden.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

4 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

5 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

6 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

8 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

23 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden