Duitsers willen buitenlands personeel inzetten op luchthavens
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering wil deze zomer arbeiders uit het buitenland laten bijspringen op de luchthavens om alle vakantievluchten door te laten gaan. Dat zei de Duitse minister voor Arbeid, Hubertus Heil, in een interview met de krant Bild.
Net als in Nederland zorgen personeelstekorten voor lange wachttijden en chaotische situaties op de vliegvelden. De komst van arbeidskrachten uit andere landen moet ervoor zorgen dat alle vakantievluchten zo soepel mogelijk verlopen.
"De federale regering is van plan om personeel waar dringend behoefte aan is voor tijdelijk werk naar Duitsland te laten komen", zei Heil in Bild. Hij benadrukte dat de gastarbeiders volgens de geldende cao's moeten worden betaald.
Verloren banen
Volgens partijen in de branche vinden gesprekken plaats met zo'n 2000 mogelijke werknemers uit landen buiten de Europese Unie. Zij komen onder andere uit Turkije.
Tijdens de coronacrisis gingen massaal banen verloren in de luchtvaart. Nu de vraag naar vakantievluchten weer toeneemt is het voor de sector moeilijk om weer personeel te vinden.
In Nederland zorgt een tekort aan afhandelaars en beveiligers voor knelpunten op luchthaven Schiphol. Deze zomer moeten luchtvaartmaatschappijen het aantal passagiers dat ze via de nationale luchthaven laten vliegen beperken om de drukte beheersbaar te houden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
7 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
7 uur geleden