Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers weer de straat op tegen coronamaatregelen

Duitsers weer de straat op tegen coronamaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - In meerdere Duitse steden staan zaterdag weer demonstraties gepland tegen de coronamaatregelen van de overheid. De grootste betoging vindt vermoedelijk plaats in Wiesbaden, waar 3000 mensen worden verwacht.

In Hannover komen voor- en tegenstanders van de coronamaatregelen mogelijk tegenover te staan. Circa 2000 tegenstanders hebben aangegeven te zullen betogen, een tegendemonstratie georganiseerd door de vakfederatie DGB trekt naar verwachting zo'n 1600 mensen.

In München stond een protest op de agenda waar 5000 deelnemers werden verwacht, maar die mag van het stadsbestuur niet plaatsvinden. Dat vreesde te veel mensen op een te kleine plek. Er mag een betoging van duizend mensen plaatsvinden op een plek waar mensen wel voldoende afstand van elkaar kunnen bewaren. Ook mogen vijfhonderd mensen in een optocht door de stad lopen, bepaalde een rechtbank zaterdagochtend vroeg.

Afgelopen maand trokken betogingen in Duitsland tienduizenden mensen. De autoriteiten beëindigden veel bijeenkomsten vroegtijdig omdat mensen zich niet aan de coronamaatregelen hielden.

Meer uit Buitenland

Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

9 minuten geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 vliegtuig gaan. Eerder op vrijdag werd bekend dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

15 minuten geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

3 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

3 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

5 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

5 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

6 uur geleden