Duitsers weer de straat op tegen coronamaatregelen
BERLIJN (ANP/DPA) - In meerdere Duitse steden staan zaterdag weer demonstraties gepland tegen de coronamaatregelen van de overheid. De grootste betoging vindt vermoedelijk plaats in Wiesbaden, waar 3000 mensen worden verwacht.
In Hannover komen voor- en tegenstanders van de coronamaatregelen mogelijk tegenover te staan. Circa 2000 tegenstanders hebben aangegeven te zullen betogen, een tegendemonstratie georganiseerd door de vakfederatie DGB trekt naar verwachting zo'n 1600 mensen.
In München stond een protest op de agenda waar 5000 deelnemers werden verwacht, maar die mag van het stadsbestuur niet plaatsvinden. Dat vreesde te veel mensen op een te kleine plek. Er mag een betoging van duizend mensen plaatsvinden op een plek waar mensen wel voldoende afstand van elkaar kunnen bewaren. Ook mogen vijfhonderd mensen in een optocht door de stad lopen, bepaalde een rechtbank zaterdagochtend vroeg.
Afgelopen maand trokken betogingen in Duitsland tienduizenden mensen. De autoriteiten beëindigden veel bijeenkomsten vroegtijdig omdat mensen zich niet aan de coronamaatregelen hielden.
Meer uit Buitenland
CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
43 minuten geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
9 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
10 uur geleden