Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers steunen Wereldgezondheidsorganisatie in beraad met Trump

Duitsers steunen Wereldgezondheidsorganisatie in beraad met Trump

WASHINGTON/BERLIJN (ANP) - In een overleg met de Amerikaanse president Trump heeft Duitsland de belangrijke rol van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in de strijd tegen de coronapandemie onderstreept. Trump vindt juist dat de WHO heeft gefaald en draaide daarom de geldkraan dicht.

Maar volgens bondskanselier Angela Merkel kan het coronavirus slechts worden overwonnen met een krachtige en gecoördineerde internationale aanpak. Ze sprak haar grote steun uit voor de WHO, meldt haar woordvoerder.

Merkel en Trump hadden een videoconferentie, samen met vijf andere leiders van de zeven grootste economieën ter wereld (Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Canada, Japan, de Verenigde Staten en Duitsland). Zij bogen zich opnieuw over de coronacrisis en spraken af nog meer samen te werken.

Gebrek aan transparantie

Volgens het Witte Huis ging een groot deel van het overleg "over het gebrek aan transparantie en chronisch wanbeheer van de pandemie door de WHO". De leiders riepen op tot een grondig proces van evaluatie en hervorming, aldus de woordvoering van Trump.

De G7-landen werden het in ieder geval eens over schuldenverlichting voor de armste landen in de wereld. Die ontwikkelingslanden mogen het aflossen van hun schulden aan andere landen tijdelijk onderbreken.

Meer uit Buitenland

Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

57 minuten geleden
Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

2 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

3 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

3 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

3 uur geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

3 uur geleden
Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

8 uur geleden