Duitsers staan op WK voor zware opgave tegen 'angstgegner' Spanje
AL KHOR (ANP) - De Duitse voetballers moeten zondag uitgerekend tegen hun 'angstgegner' Spanje zien te voorkomen dat ze al in de groepsfase worden uitgeschakeld op het WK. De laatste zege van Duitsland op Spanje op een groot toernooi dateert van 1988. Sindsdien moesten de Duitsers een paar gevoelige nederlagen incasseren tegen de Spanjaarden.
De ploeg van bondscoach Hansi Flick begon het WK woensdag met een verrassende nederlaag tegen Japan (1-2), terwijl Spanje met maar liefst 7-0 won van Costa Rica. Als Japan zondag ook van Costa Rica wint, moet Duitsland later op de dag de Spanjaarden verslaan om nog een realistische kans op het bereiken van de knock-outfase te behouden. Bij een nederlaag is het toernooi al voorbij.
Op het EK van 34 jaar geleden won het toenmalige West-Duitsland in de groepsfase met 2-0 van Spanje via twee doelpunten van Rudi Völler. Op het WK 1994 eindigde het onderlinge groepsduel in 1-1. Duitsland en Spanje troffen elkaar daarna op een eindtoernooi pas weer in 2008, in de finale van het EK. Fernando Torres bezorgde de Zuid-Europeanen met zijn treffer de Europese titel (0-1). Twee jaar later op het WK won Spanje in de halve finale opnieuw met 1-0 van Duitsland, nu via een goal van Carles Puyol.
Vernederd met 6-0
Het meest recente duel tussen Spanje en Duitsland vond twee jaar geleden plaats in de Nations League. De Duitsers werden in Sevilla met 6-0 vernederd, mede door een hattrick van Ferran Torres. De aanvaller van FC Barcelona scoorde woensdag tegen Costa Rica twee keer.
De laatste zege van Duitsland op Spanje dateert uit 2014. Dankzij een laat doelpunt van Toni Kroos wonnen de Duitsers in Vigo een oefeninterland met 1-0.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
8 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
11 uur geleden