Duitsers staan op WK voor zware opgave tegen 'angstgegner' Spanje
AL KHOR (ANP) - De Duitse voetballers moeten zondag uitgerekend tegen hun 'angstgegner' Spanje zien te voorkomen dat ze al in de groepsfase worden uitgeschakeld op het WK. De laatste zege van Duitsland op Spanje op een groot toernooi dateert van 1988. Sindsdien moesten de Duitsers een paar gevoelige nederlagen incasseren tegen de Spanjaarden.
De ploeg van bondscoach Hansi Flick begon het WK woensdag met een verrassende nederlaag tegen Japan (1-2), terwijl Spanje met maar liefst 7-0 won van Costa Rica. Als Japan zondag ook van Costa Rica wint, moet Duitsland later op de dag de Spanjaarden verslaan om nog een realistische kans op het bereiken van de knock-outfase te behouden. Bij een nederlaag is het toernooi al voorbij.
Op het EK van 34 jaar geleden won het toenmalige West-Duitsland in de groepsfase met 2-0 van Spanje via twee doelpunten van Rudi Völler. Op het WK 1994 eindigde het onderlinge groepsduel in 1-1. Duitsland en Spanje troffen elkaar daarna op een eindtoernooi pas weer in 2008, in de finale van het EK. Fernando Torres bezorgde de Zuid-Europeanen met zijn treffer de Europese titel (0-1). Twee jaar later op het WK won Spanje in de halve finale opnieuw met 1-0 van Duitsland, nu via een goal van Carles Puyol.
Vernederd met 6-0
Het meest recente duel tussen Spanje en Duitsland vond twee jaar geleden plaats in de Nations League. De Duitsers werden in Sevilla met 6-0 vernederd, mede door een hattrick van Ferran Torres. De aanvaller van FC Barcelona scoorde woensdag tegen Costa Rica twee keer.
De laatste zege van Duitsland op Spanje dateert uit 2014. Dankzij een laat doelpunt van Toni Kroos wonnen de Duitsers in Vigo een oefeninterland met 1-0.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
3 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
6 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
6 uur geleden