Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers staan op WK voor zware opgave tegen 'angstgegner' Spanje

Duitsers staan op WK voor zware opgave tegen 'angstgegner' Spanje

AL KHOR (ANP) - De Duitse voetballers moeten zondag uitgerekend tegen hun 'angstgegner' Spanje zien te voorkomen dat ze al in de groepsfase worden uitgeschakeld op het WK. De laatste zege van Duitsland op Spanje op een groot toernooi dateert van 1988. Sindsdien moesten de Duitsers een paar gevoelige nederlagen incasseren tegen de Spanjaarden.

De ploeg van bondscoach Hansi Flick begon het WK woensdag met een verrassende nederlaag tegen Japan (1-2), terwijl Spanje met maar liefst 7-0 won van Costa Rica. Als Japan zondag ook van Costa Rica wint, moet Duitsland later op de dag de Spanjaarden verslaan om nog een realistische kans op het bereiken van de knock-outfase te behouden. Bij een nederlaag is het toernooi al voorbij.

Op het EK van 34 jaar geleden won het toenmalige West-Duitsland in de groepsfase met 2-0 van Spanje via twee doelpunten van Rudi Völler. Op het WK 1994 eindigde het onderlinge groepsduel in 1-1. Duitsland en Spanje troffen elkaar daarna op een eindtoernooi pas weer in 2008, in de finale van het EK. Fernando Torres bezorgde de Zuid-Europeanen met zijn treffer de Europese titel (0-1). Twee jaar later op het WK won Spanje in de halve finale opnieuw met 1-0 van Duitsland, nu via een goal van Carles Puyol.

Vernederd met 6-0

Het meest recente duel tussen Spanje en Duitsland vond twee jaar geleden plaats in de Nations League. De Duitsers werden in Sevilla met 6-0 vernederd, mede door een hattrick van Ferran Torres. De aanvaller van FC Barcelona scoorde woensdag tegen Costa Rica twee keer.

De laatste zege van Duitsland op Spanje dateert uit 2014. Dankzij een laat doelpunt van Toni Kroos wonnen de Duitsers in Vigo een oefeninterland met 1-0.

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

1 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

1 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

3 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

4 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

5 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

11 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

12 uur geleden