Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers ruziën over versmelting achternamen

Duitsers ruziën over versmelting achternamen

BERLIJN (ANP) - De Duitse coalitie ruziet over het versmelten van de achternamen van een getrouwd koppel. Meneer Schneider en mevrouw Müller bijvoorbeeld worden dan samengevoegd tot Schnüller. De Groenen kwamen met het voorstel voor het vermengen van familienamen op de proppen. De liberale regeringspartner FDP kondigde meteen verzet aan.

Een samenvoeging van achternamen in plaats van dubbele namen met een koppelteken is "een verfrissende vernieuwing en daarom erg charmant", aldus een Groenen-politicus. Maar de liberalen reageren geïrriteerd, melden Duitse media. Volgens de partij bestaat er bij de Duitse bevolking geen serieuze behoefte aan een dergelijke combinatie van namen. De grootste regeringspartij SPD zegt open te staan voor een discussie over het voorstel.

De discussie barstte los omdat de Duitse justitieminister wil dat echtparen (en hun kinderen) voortaan officieel een dubbele naam mogen voeren. In Groot-Brittannië is het versmelten, het zogenoemde meshing, al mogelijk.

Meer uit Buitenland

Japan wil verouderde kernreactoren vervangen

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.

44 minuten geleden
Chinese president Xi volgende week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.

2 uur geleden
Huis van Afgevaardigden VS stemt voor steun aan Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.

2 uur geleden
Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

3 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

4 uur geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

5 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

7 uur geleden