Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers ruziën over versmelting achternamen

Duitsers ruziën over versmelting achternamen

BERLIJN (ANP) - De Duitse coalitie ruziet over het versmelten van de achternamen van een getrouwd koppel. Meneer Schneider en mevrouw Müller bijvoorbeeld worden dan samengevoegd tot Schnüller. De Groenen kwamen met het voorstel voor het vermengen van familienamen op de proppen. De liberale regeringspartner FDP kondigde meteen verzet aan.

Een samenvoeging van achternamen in plaats van dubbele namen met een koppelteken is "een verfrissende vernieuwing en daarom erg charmant", aldus een Groenen-politicus. Maar de liberalen reageren geïrriteerd, melden Duitse media. Volgens de partij bestaat er bij de Duitse bevolking geen serieuze behoefte aan een dergelijke combinatie van namen. De grootste regeringspartij SPD zegt open te staan voor een discussie over het voorstel.

De discussie barstte los omdat de Duitse justitieminister wil dat echtparen (en hun kinderen) voortaan officieel een dubbele naam mogen voeren. In Groot-Brittannië is het versmelten, het zogenoemde meshing, al mogelijk.

Meer uit Buitenland

VS leggen visumaanvragen wereldwijd stil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben wereldwijd de afspraken van mensen die een immigratievisum hebben aangevraagd opgeschort. Reden daarvoor zou een training zijn die medewerkers van ambassades en consulaten moeten volgen om gevallen te herkennen waarbij immigranten waarschijnlijk een beroep zullen doen op staatssteun.

2 uur geleden
Familie: Dolly Parton leed kort aan kanker

NASHVILLE (ANP) - Dolly Parton leed voor haar dood kort aan kanker. Dat heeft de familie van de dinsdag op 80-jarige leeftijd overleden countryzangeres bevestigd. Om welke vorm van kanker het ging, is niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Vliegveld Caracas heropent na aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van de Venezolaanse hoofdstad Caracas gaat op 1 september weer open voor commerciële vluchten. Het vliegveld sloot na de verwoestende twee aardbevingen die het land eind juni troffen.

4 uur geleden
Sterren rouwen om overlijden Dolly Parton

NASHVILLE (ANP) - Het overlijden van de Amerikaanse zangeres Dolly Parton heeft in de hele wereld voor een stortvloed aan reacties gezorgd. Veel Amerikaanse en internationale sterren rouwen op sociale media om haar dood.

7 uur geleden
Afscheid Dolly Parton is in besloten kring

NASHVILLE (ANP) - Het afscheid van Dolly Parton zal in kleine kring plaatsvinden. Dat gebeurt op verzoek van de overleden zangeres zelf, heeft haar familie bekendgemaakt. Alleen directe familieleden zijn daarbij uitgenodigd. Dinsdag werd bekend dat de countryster op 80-jarige leeftijd is overleden. Een doodsoorzaak werd niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
TMZ: Dolly Parton werd kort voor dood opgenomen in ziekenhuis

NASHVILLE (ANP) - Dolly Parton zou voor haar overlijden enkele dagen in het ziekenhuis hebben gelegen. Volgens TMZ werd ze vrijdag opgenomen in het Vanderbilt University Medical Center in Nashville vanwege "nier- en auto-immuunproblemen". Daar zou ze dinsdag zijn overleden, volgens het entertainmentblad.

7 uur geleden
Trump eert overleden Dolly Parton met vlaggen halfstok

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemde countryicoon Dolly Parton dinsdagavond op Truth Social "een van de beste countryzangers - en ver daar voorbij". Uit eerbetoon zal de landsvlag in het gehele land een week lang halfstok worden gehangen, schrijft Trump, vanaf middernacht Nederlandse tijd.

8 uur geleden