Duitsers ruziën over versmelting achternamen
BERLIJN (ANP) - De Duitse coalitie ruziet over het versmelten van de achternamen van een getrouwd koppel. Meneer Schneider en mevrouw Müller bijvoorbeeld worden dan samengevoegd tot Schnüller. De Groenen kwamen met het voorstel voor het vermengen van familienamen op de proppen. De liberale regeringspartner FDP kondigde meteen verzet aan.
Een samenvoeging van achternamen in plaats van dubbele namen met een koppelteken is "een verfrissende vernieuwing en daarom erg charmant", aldus een Groenen-politicus. Maar de liberalen reageren geïrriteerd, melden Duitse media. Volgens de partij bestaat er bij de Duitse bevolking geen serieuze behoefte aan een dergelijke combinatie van namen. De grootste regeringspartij SPD zegt open te staan voor een discussie over het voorstel.
De discussie barstte los omdat de Duitse justitieminister wil dat echtparen (en hun kinderen) voortaan officieel een dubbele naam mogen voeren. In Groot-Brittannië is het versmelten, het zogenoemde meshing, al mogelijk.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
26 minuten geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
51 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
3 uur geleden