Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers ruziën over versmelting achternamen

Duitsers ruziën over versmelting achternamen

BERLIJN (ANP) - De Duitse coalitie ruziet over het versmelten van de achternamen van een getrouwd koppel. Meneer Schneider en mevrouw Müller bijvoorbeeld worden dan samengevoegd tot Schnüller. De Groenen kwamen met het voorstel voor het vermengen van familienamen op de proppen. De liberale regeringspartner FDP kondigde meteen verzet aan.

Een samenvoeging van achternamen in plaats van dubbele namen met een koppelteken is "een verfrissende vernieuwing en daarom erg charmant", aldus een Groenen-politicus. Maar de liberalen reageren geïrriteerd, melden Duitse media. Volgens de partij bestaat er bij de Duitse bevolking geen serieuze behoefte aan een dergelijke combinatie van namen. De grootste regeringspartij SPD zegt open te staan voor een discussie over het voorstel.

De discussie barstte los omdat de Duitse justitieminister wil dat echtparen (en hun kinderen) voortaan officieel een dubbele naam mogen voeren. In Groot-Brittannië is het versmelten, het zogenoemde meshing, al mogelijk.

Meer uit Buitenland

Spaanse media: Marokko vervolgt tientallen om komst migranten

RABAT (ANP) - Marokko vervolgt tientallen mensen voor betrokkenheid bij de plotselinge komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclaves Ceuta en Melilla. Dat melden Spaanse media. Met name bij Ceuta staken veel mensen onverwachts de grens over. Daarbij vonden tientallen migranten de dood, velen verdronken op zee omdat ze om de grenshekken probeerden te zwemmen. Het overgrote deel van de migranten is inmiddels teruggekeerd naar Marokko.

2 uur geleden
Meerdere gewonden door steekpartij in centrum Londen

LONDEN (ANP) - Bij een steekpartij in het centrum van Londen zijn meerdere gewonden gevallen. Dat meldt Sky News op gezag van de autoriteiten. Een 47-jarige vrouw werd gearresteerd op verdenking van wapenbezit en geweldpleging.

3 uur geleden
Politie bevestigt vondst explosief bij drone luchthaven Leipzig

LEIPZIG (ANP) - De Duitse politie heeft bevestigd dat de drone die werd gevonden op de luchthaven van Leipzig voorzien was van een explosief. De lokale justitie meldt in een verklaring dat het toestel door een robot is onderzocht en dat de explosievenopruimingsdienst de ontsteker inmiddels heeft verwijderd.

4 uur geleden
FBI werkt samen met oude rivalen China en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse FBI is sinds vorig jaar gaan samenwerken met China en Rusland. Dat zegt directeur Kash Patel. De samenwerking betreft bijvoorbeeld het aanpakken van wereldwijde kindermisbruiknetwerken en cyberfraude die zich richt op Amerikanen. Experts noemen het gevaarlijk dat de VS gevoelige informatie deelt met twee oude rivalen.

5 uur geleden
Zelensky: voorraden voor luchtverdediging zijn sterk verminderd

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de loop van het jaar een groot deel van zijn voorraad luchtafweerraketten ingezet, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem is er ten opzichte van 2025 nog maar een derde over. Eerder zei hij al dat dit soort raketten deze woensdag levens hadden kunnen redden, nadat bij Russische aanvallen op de hoofdstad Kyiv en de omgeving tientallen doden waren gevallen.

6 uur geleden
Belgische politie test drone om oversteek Kanaal te voorkomen

ZUIENKERKE (ANP/BELGA) - De Belgische politie test een drone die moet helpen bij het voorkomen dat migranten op bootjes het Kanaal oversteken. Vier politiezones in het noordwesten van het land werken samen aan de proef. De drone vliegt boven een gebied tot aan de Nederlandse grens.

7 uur geleden
Drone met explosieven gevonden bij Oekraïens vliegtuig in Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - Bij een Oekraïens goederenvliegtuig op de luchthaven van Leipzig is een drone met explosieven in beslag genomen, melden bronnen aan het Duitse persbureau dpa. Vlak daarvoor botste een vliegtuig van DHL in de lucht tegen een onbekend object in de buurt van Leipzig.

7 uur geleden