Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers pakken groepswinst na late gelijkmaker tegen Zwitsers

Duitsers pakken groepswinst na late gelijkmaker tegen Zwitsers

FRANKFURT (ANP) - Duitsland heeft op het EK voetbal in eigen land tegen Zwitserland de eerste nederlaag in blessuretijd kunnen afwenden. Het werd 1-1, voldoende voor groepswinst. In Frankfurt maakte invaller Niclas Füllkrug in de 92e minuut gelijk voor de gastheer van het Europees kampioenschap.

Dan Ndoye zette Zwitserland na een klein half uur op voorsprong. De aanvaller van Bologna werkte de bal al vallend met een volley binnen bij de eerste paal. Remo Freuler, tevens zijn ploeggenoot bij Bologna, gaf voor vanaf de linkerflank.

Zo'n tien minuten daarvoor was een doelpunt van Duitsland nog afgekeurd. Robert Andrich verraste de Zwitserse keeper Yann Sommer met een schot van afstand, maar aan het doelpunt was een overtreding van Jamal Musiala voorafgegaan.

Sterkte formatie

Duitsland trad in de sterkste formatie aan in Frankfurt, ondanks dat de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann al zeker was van een plek in de knock-outfase. Musiala werd een kwartier voor tijd naar de kant gehaald voor Füllkrug. Musiala was in de eerste twee duels trefzeker voor de Duitsers, die Schotland (5-1) en Hongarije (2-0) al hadden verslagen.

Füllkrug maakte zijn dertiende doelpunt in negentien duels voor Duitsland. Vier van zijn laatste duels maakte hij als invaller.

Volgende ronde

Duitsland treft als de nummer 1 van groep A nu de nummer 2 van groep C. Dat is de poule van Engeland en Denemarken. Zwitserland is ook door naar de volgende ronde.

In dezelfde groep won Hongarije met 1-0 van Schotland. Daar viel de beslissing in de honderdste minuut. Hongarije maakt zodoende nog kans op een plek in de achtste finales.

Meer uit Voetbal

Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

10 minuten geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

9 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

9 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

10 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

12 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

13 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

16 uur geleden