
Duitsers opgepakt voor plannen aanslagen en ontvoering minister
KOBLENZ (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben actie ondernomen tegen leden van rechts-extremistische Telegram-chatgroepen die plannen hadden om bomaanslagen te plegen, minister van Volksgezondheid Karl Lauterbach te ontvoeren en een staatsgreep te plegen. Het Openbaar Ministerie in Koblenz heeft twaalf verdachten in beeld, melden Duitse media. Vier verdachten zijn opgepakt.
De groep zou door een langdurige landelijke stroomstoring te veroorzaken omstandigheden hebben willen creëren die vergelijkbaar zijn met een burgeroorlog. In de chaos zou vervolgens de democratie omver moeten worden geworpen om een nieuwe regering te vormen. Het plan was minister Lauterbach te ontvoeren door zijn lijfwachten "uit te schakelen".
De plannen van de twaalf verdachten waren de afgelopen dagen concreter geworden, aldus omroep ARD. De groep wilde voor tienduizenden euro's wapens, mijnen en beschermingsmiddelen kopen. Een eerste aankoop van twee kalasjnikovs en vijf pistolen zou deze week plaatsvinden in Neustadt an der Weinstrasse in Rijnland-Palts, maar dat aanbod was een valstrik van de politie. De wapenkoper en twee andere mannen in Nedersaksen en Brandenburg zijn gearresteerd. Volgens de politie zijn dit hoofdverdachten, naast een vierde persoon die in het buitenland is.
Agenten hebben twintig woningen in verschillende deelstaten doorzocht en documenten, gegevensdragers, computers en mobiele telefoons in beslag genomen. De verdachten waren onder meer actief in de Telegram-groep ‘Verenigde Patriotten', die wordt gekenmerkt door rechts-extremistische denkbeelden en afwijzing van coronamaatregelen. Leden van de groep fantaseerden over moordpogingen op politici en wisselden tips uit over het maken van gif en het verkrijgen van wapens.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaat de verkiezingsuitsluiting van Marine Le Pen niet terugdraaien. De Franse rechts-nationalistische politica werd eerder dit jaar veroordeeld voor het sjoemelen met EU-geld en lijkt daardoor niet te kunnen meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Het hoger beroep in die zaak loopt nog, maar Le Pen hoopte dat het Europese hof in de tussentijd de verkiezingsuitsluiting zou schrappen.
14 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi's claimen verantwoordelijk te zijn voor het tot zinken brengen van het schip Eternity C in de Rode Zee. Het vrachtschip werd eerder deze week aangevallen.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte blijft erbij dat er een groeiend gevaar is van een gelijktijdige aanval van Rusland en China op het Westen en zijn bondgenoten. Er kwam veel kritiek op die waarschuwing, waarvoor critici geen grond zien.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft Californië aangeklaagd omdat trans personen in die staat mogen meedoen aan sportwedstrijden op scholen. President Donald Trump wil dat trans personen worden geweerd van sporten voor meisjes, maar Californië weigert dat beleid uit te voeren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne kan rekenen op "substantiële" extra steun van Duitsland voor zijn luchtverdediging, belooft bondskanselier Friedrich Merz. Hij zal Oekraïne donderdag bij overleg van de bondgenoten meerdere "aanbiedingen" doen.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Reddingswerkers hebben zeven opvarenden gered van een vrachtschip dat na een aanval zonk op de Rode Zee. Zij brachten meer dan 24 uur in het water door, zeggen bronnen bij veiligheidsbedrijven die zijn betrokken bij een reddingsoperatie. Vier mensen zouden zijn omgekomen en veertien personen worden nog vermist.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De NAVO blijft voorlopig leunen op haar 'traditionele' luchtmacht en ruilt niet al haar gevechtsvliegtuigen in voor drones, denkt de baas van de Duitse luchtmacht. Zeker sinds de oorlog in Oekraïne voorspellen sommige experts een spoedig einde voor het bemande gevechtsvliegtuig.
1 uur geleden