Duitsers opgelucht na gelijkspel op WK, 'maar is pas eerste stap'
AL KHOR (ANP) - De WK-ploeg van Duitsland reageert opgelucht na het zwaarbevochten gelijkspel tegen Spanje (1-1). "Maar we hebben nu pas de eerste stap gezet, tegen Costa Rica willen we de tweede zetten", aldus bondscoach Hansi Flick, die met zijn elftal flink onder druk was komen te staan na de verrassende nederlaag tegen Japan eerder in de groepsfase.
"Elke voetbalfan kwam vandaag aan zijn trekken. En grote complimenten voor mijn spelers. Het is echt ongekend wat ze vandaag gepresteerd hebben tegen zo'n goed voetballende ploeg. Ik ben heel trots. De mentaliteit van het team was uitstekend", was Flick lyrisch.
De ingevallen Werder Bremen-spits Niclas Füllkrug zorgde zo'n 10 minuten voor tijd voor de gelijkmaker. "Hiervoor is hij erbij. De vastberadenheid waarmee hij afwerkt, was heel belangrijk voor ons vandaag", aldus Flick.
Ook teamgenoten waren lovend over de bijdrage van de 29-jarige aanvaller. "Goed invallen. Precies daarvoor is hij erbij", zei aanvaller Thomas Müller. "Dat had hij de afgelopen dagen ook al aangekondigd. Hij heeft een geweldig zelfvertrouwen en, zoals je nu hebt kunnen zien, een harde knal met zijn rechtervoet. Een ongelooflijk doelpunt en hij is ook een ongelooflijk geweldige vent."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
12 uur geleden