Duitsers opgelucht na gelijkspel op WK, 'maar is pas eerste stap'
AL KHOR (ANP) - De WK-ploeg van Duitsland reageert opgelucht na het zwaarbevochten gelijkspel tegen Spanje (1-1). "Maar we hebben nu pas de eerste stap gezet, tegen Costa Rica willen we de tweede zetten", aldus bondscoach Hansi Flick, die met zijn elftal flink onder druk was komen te staan na de verrassende nederlaag tegen Japan eerder in de groepsfase.
"Elke voetbalfan kwam vandaag aan zijn trekken. En grote complimenten voor mijn spelers. Het is echt ongekend wat ze vandaag gepresteerd hebben tegen zo'n goed voetballende ploeg. Ik ben heel trots. De mentaliteit van het team was uitstekend", was Flick lyrisch.
De ingevallen Werder Bremen-spits Niclas Füllkrug zorgde zo'n 10 minuten voor tijd voor de gelijkmaker. "Hiervoor is hij erbij. De vastberadenheid waarmee hij afwerkt, was heel belangrijk voor ons vandaag", aldus Flick.
Ook teamgenoten waren lovend over de bijdrage van de 29-jarige aanvaller. "Goed invallen. Precies daarvoor is hij erbij", zei aanvaller Thomas Müller. "Dat had hij de afgelopen dagen ook al aangekondigd. Hij heeft een geweldig zelfvertrouwen en, zoals je nu hebt kunnen zien, een harde knal met zijn rechtervoet. Een ongelooflijk doelpunt en hij is ook een ongelooflijk geweldige vent."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
10 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
11 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
14 uur geleden