Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers na late gelijkmaker ten koste van Hongarije door op EK

Duitsers na late gelijkmaker ten koste van Hongarije door op EK

MÜNCHEN (ANP) - Duitsland heeft met veel moeite de achtste finales van het Europees kampioenschap bereikt. De Duitsers van bondscoach Joachim Löw speelden in München dankzij een late treffer van Leon Goretzka met 2-2 gelijk tegen Hongarije en gaan in groep F als nummer 2 door naar de achtste finales waarin het Engeland treft. Hongarije is uitgeschakeld.

Duitsland dat aantrad met Leroy Sané voor de licht geblesseerde Thomas Müller had na de 4-2-zege op Portugal aan een gelijkspel genoeg om zich voor het vervolg van het EK te plaatsen. Hongarije dat knap had gelijkgespeeld tegen wereldkampioen Frankrijk, moest winnen van de Duitsers om zich te plaatsen voor de achtste finales.

De Hongaren kwamen de stromende regen tot schrik van de Duitsers op voorsprong via Adam Szalai. De aanvoerder van de Hongaren kwam goed voor Mats Hummels en kopte al duikend de 1-0 binnen op een lange pass van Roland Sallai.

De Duitsers belegerden daarna het doel van keeper Peter Gulacsi. Hummels kopte op de lat. Mattias Ginter schoot van dichtbij op doel, maar de doelman van RB Leipzig bracht redding.

Kai Havertz zorgde in de 65e minuut voor de opluchting. Hummels kopte de bal terug en omdat Gulacsi ernaast zat hoefde Havertz alleen maar binnen te koppen. De Duitsers waren nauwelijks uitgevierd of ze stonden weer achter. Meteen uit de aftrap ging de bal via Adam Szalai naar Andras Schäfer die langs de laat uitgekomen Manuel Neuer binnenschoot.

De Duitsers werden steeds gehaaster en kregen maar met moeite echt grote kansen. Een schot van Toni Kroos ging voorlangs. Nadat de Hongaren de bal niet goed kregen weggewerkt, schoot Goretza de bevrijdende gelijkmaker voor 'Die Mannschaft' binnen.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

3 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

3 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

4 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

5 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

6 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

6 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

6 uur geleden