Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers na late gelijkmaker ten koste van Hongarije door op EK

Duitsers na late gelijkmaker ten koste van Hongarije door op EK

MÜNCHEN (ANP) - Duitsland heeft met veel moeite de achtste finales van het Europees kampioenschap bereikt. De Duitsers van bondscoach Joachim Löw speelden in München dankzij een late treffer van Leon Goretzka met 2-2 gelijk tegen Hongarije en gaan in groep F als nummer 2 door naar de achtste finales waarin het Engeland treft. Hongarije is uitgeschakeld.

Duitsland dat aantrad met Leroy Sané voor de licht geblesseerde Thomas Müller had na de 4-2-zege op Portugal aan een gelijkspel genoeg om zich voor het vervolg van het EK te plaatsen. Hongarije dat knap had gelijkgespeeld tegen wereldkampioen Frankrijk, moest winnen van de Duitsers om zich te plaatsen voor de achtste finales.

De Hongaren kwamen de stromende regen tot schrik van de Duitsers op voorsprong via Adam Szalai. De aanvoerder van de Hongaren kwam goed voor Mats Hummels en kopte al duikend de 1-0 binnen op een lange pass van Roland Sallai.

De Duitsers belegerden daarna het doel van keeper Peter Gulacsi. Hummels kopte op de lat. Mattias Ginter schoot van dichtbij op doel, maar de doelman van RB Leipzig bracht redding.

Kai Havertz zorgde in de 65e minuut voor de opluchting. Hummels kopte de bal terug en omdat Gulacsi ernaast zat hoefde Havertz alleen maar binnen te koppen. De Duitsers waren nauwelijks uitgevierd of ze stonden weer achter. Meteen uit de aftrap ging de bal via Adam Szalai naar Andras Schäfer die langs de laat uitgekomen Manuel Neuer binnenschoot.

De Duitsers werden steeds gehaaster en kregen maar met moeite echt grote kansen. Een schot van Toni Kroos ging voorlangs. Nadat de Hongaren de bal niet goed kregen weggewerkt, schoot Goretza de bevrijdende gelijkmaker voor 'Die Mannschaft' binnen.

Meer uit Voetbal

Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

1 uur geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

1 uur geleden
NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

22 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

1 dag geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

1 dag geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

1 dag geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

1 dag geleden