Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers na late gelijkmaker ten koste van Hongarije door op EK

Duitsers na late gelijkmaker ten koste van Hongarije door op EK

MÜNCHEN (ANP) - Duitsland heeft met veel moeite de achtste finales van het Europees kampioenschap bereikt. De Duitsers van bondscoach Joachim Löw speelden in München dankzij een late treffer van Leon Goretzka met 2-2 gelijk tegen Hongarije en gaan in groep F als nummer 2 door naar de achtste finales waarin het Engeland treft. Hongarije is uitgeschakeld.

Duitsland dat aantrad met Leroy Sané voor de licht geblesseerde Thomas Müller had na de 4-2-zege op Portugal aan een gelijkspel genoeg om zich voor het vervolg van het EK te plaatsen. Hongarije dat knap had gelijkgespeeld tegen wereldkampioen Frankrijk, moest winnen van de Duitsers om zich te plaatsen voor de achtste finales.

De Hongaren kwamen de stromende regen tot schrik van de Duitsers op voorsprong via Adam Szalai. De aanvoerder van de Hongaren kwam goed voor Mats Hummels en kopte al duikend de 1-0 binnen op een lange pass van Roland Sallai.

De Duitsers belegerden daarna het doel van keeper Peter Gulacsi. Hummels kopte op de lat. Mattias Ginter schoot van dichtbij op doel, maar de doelman van RB Leipzig bracht redding.

Kai Havertz zorgde in de 65e minuut voor de opluchting. Hummels kopte de bal terug en omdat Gulacsi ernaast zat hoefde Havertz alleen maar binnen te koppen. De Duitsers waren nauwelijks uitgevierd of ze stonden weer achter. Meteen uit de aftrap ging de bal via Adam Szalai naar Andras Schäfer die langs de laat uitgekomen Manuel Neuer binnenschoot.

De Duitsers werden steeds gehaaster en kregen maar met moeite echt grote kansen. Een schot van Toni Kroos ging voorlangs. Nadat de Hongaren de bal niet goed kregen weggewerkt, schoot Goretza de bevrijdende gelijkmaker voor 'Die Mannschaft' binnen.

Meer uit Voetbal

Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

58 minuten geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

1 uur geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

1 uur geleden
FIFA volgt situatie in Iran met oog op WK voetbal nauwlettend

ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.

3 uur geleden
Spits Weghorst keert terug in basis bij Ajax tegen PEC

ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.

4 uur geleden
PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

16 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

17 uur geleden