Duitsers kunnen voortaan legaal cannabis gebruiken
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Duitsland is het recreatief gebruik van cannabis voortaan legaal, nadat een nieuwe wet op paasmaandag van kracht is geworden. Iedereen boven de achttien jaar mag nu 25 gram cannabis bij zich hebben en thuis drie hennepplanten laten groeien. Enkele honderden Duitsers vierden dat door om middernacht bij de Brandenburger Tor in Berlijn te gaan blowen.
Duitsland is daarmee een van de tolerantste Europese landen geworden ten aanzien van cannabis, en gaat een stap verder dan Nederland. Hier geldt het gedoogbeleid, waarbij personen die maximaal vijf gram cannabis op zak hebben of thuis maximaal vijf hennepplanten hebben staan meestal niet worden vervolgd.
Coffeeshops komen er in Duitsland voorlopig niet. Vanaf 1 juli mogen wel zogenoemde cannabisclubs openen, verenigingen met maximaal vijfhonderd leden die er maandelijks elk vijftig gram cannabis kunnen kopen. Tot dan is het gebruik legaal, maar de verkoop niet, en raadt de Duitse Cannabisvereniging gebruikers aan om "niet aan de politie te zeggen waar ze hun cannabis hebben verkregen".
Het Duitse kabinet wil met de legalisering de verkoop van cannabis op de zwarte markt tegengaan. Tegenstanders vrezen dat door de versoepeling juist meer mensen zullen gaan blowen, met gezondheidsschade als gevolg. Volgens gezondheidsexperts tast cannabis bij jonge gebruikers het centrale zenuwstelsel aan en verhoogt het de kans op aandoeningen als schizofrenie en psychoses.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
7 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
13 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
18 uur geleden