Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers kunnen voortaan legaal cannabis gebruiken

Duitsers kunnen voortaan legaal cannabis gebruiken

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Duitsland is het recreatief gebruik van cannabis voortaan legaal, nadat een nieuwe wet op paasmaandag van kracht is geworden. Iedereen boven de achttien jaar mag nu 25 gram cannabis bij zich hebben en thuis drie hennepplanten laten groeien. Enkele honderden Duitsers vierden dat door om middernacht bij de Brandenburger Tor in Berlijn te gaan blowen.

Duitsland is daarmee een van de tolerantste Europese landen geworden ten aanzien van cannabis, en gaat een stap verder dan Nederland. Hier geldt het gedoogbeleid, waarbij personen die maximaal vijf gram cannabis op zak hebben of thuis maximaal vijf hennepplanten hebben staan meestal niet worden vervolgd.

Coffeeshops komen er in Duitsland voorlopig niet. Vanaf 1 juli mogen wel zogenoemde cannabisclubs openen, verenigingen met maximaal vijfhonderd leden die er maandelijks elk vijftig gram cannabis kunnen kopen. Tot dan is het gebruik legaal, maar de verkoop niet, en raadt de Duitse Cannabisvereniging gebruikers aan om "niet aan de politie te zeggen waar ze hun cannabis hebben verkregen".

Het Duitse kabinet wil met de legalisering de verkoop van cannabis op de zwarte markt tegengaan. Tegenstanders vrezen dat door de versoepeling juist meer mensen zullen gaan blowen, met gezondheidsschade als gevolg. Volgens gezondheidsexperts tast cannabis bij jonge gebruikers het centrale zenuwstelsel aan en verhoogt het de kans op aandoeningen als schizofrenie en psychoses.

Meer uit Buitenland

Gezant VS noemt gesprekken Oekraïne productief en constructief

MIAMI/KYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense delegatie die in Florida over het beëindigen van de oorlog spreekt, heeft drie dagen lang "productieve en constructieve gesprekken" gevoerd met Amerikaanse en Europese partners. Dit zei de speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, die een sleutelrol speelt in de onderhandelingen.

1 uur geleden
Viceminister: delen Epstein-files teruggetrokken om betrokkenen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet bekend waren als mogelijke slachtoffers. Nu dat wel zo is, vormen ze onderdeel van onderzoek en worden hun namen niet openbaar totdat dat is afgerond.

2 uur geleden
VS onderscheppen voor derde keer olietanker nabij Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.

5 uur geleden
Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

7 uur geleden
Zelensky: gesprekken VS constructief, signalen Rusland negatief

KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.

8 uur geleden
Duizenden vieren zonnewende bij Stonehenge

AMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.

8 uur geleden
Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

10 uur geleden