Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers kunnen voortaan legaal cannabis gebruiken

Duitsers kunnen voortaan legaal cannabis gebruiken

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Duitsland is het recreatief gebruik van cannabis voortaan legaal, nadat een nieuwe wet op paasmaandag van kracht is geworden. Iedereen boven de achttien jaar mag nu 25 gram cannabis bij zich hebben en thuis drie hennepplanten laten groeien. Enkele honderden Duitsers vierden dat door om middernacht bij de Brandenburger Tor in Berlijn te gaan blowen.

Duitsland is daarmee een van de tolerantste Europese landen geworden ten aanzien van cannabis, en gaat een stap verder dan Nederland. Hier geldt het gedoogbeleid, waarbij personen die maximaal vijf gram cannabis op zak hebben of thuis maximaal vijf hennepplanten hebben staan meestal niet worden vervolgd.

Coffeeshops komen er in Duitsland voorlopig niet. Vanaf 1 juli mogen wel zogenoemde cannabisclubs openen, verenigingen met maximaal vijfhonderd leden die er maandelijks elk vijftig gram cannabis kunnen kopen. Tot dan is het gebruik legaal, maar de verkoop niet, en raadt de Duitse Cannabisvereniging gebruikers aan om "niet aan de politie te zeggen waar ze hun cannabis hebben verkregen".

Het Duitse kabinet wil met de legalisering de verkoop van cannabis op de zwarte markt tegengaan. Tegenstanders vrezen dat door de versoepeling juist meer mensen zullen gaan blowen, met gezondheidsschade als gevolg. Volgens gezondheidsexperts tast cannabis bij jonge gebruikers het centrale zenuwstelsel aan en verhoogt het de kans op aandoeningen als schizofrenie en psychoses.

Meer uit Buitenland

Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

32 minuten geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

1 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

2 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

2 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

2 uur geleden
Russische olie stroomt weer via herstelde Droezjba-leiding

KYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.

3 uur geleden
Iran: twee schepen in beslag genomen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.

3 uur geleden