Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers kunnen voortaan legaal cannabis gebruiken

Duitsers kunnen voortaan legaal cannabis gebruiken

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Duitsland is het recreatief gebruik van cannabis voortaan legaal, nadat een nieuwe wet op paasmaandag van kracht is geworden. Iedereen boven de achttien jaar mag nu 25 gram cannabis bij zich hebben en thuis drie hennepplanten laten groeien. Enkele honderden Duitsers vierden dat door om middernacht bij de Brandenburger Tor in Berlijn te gaan blowen.

Duitsland is daarmee een van de tolerantste Europese landen geworden ten aanzien van cannabis, en gaat een stap verder dan Nederland. Hier geldt het gedoogbeleid, waarbij personen die maximaal vijf gram cannabis op zak hebben of thuis maximaal vijf hennepplanten hebben staan meestal niet worden vervolgd.

Coffeeshops komen er in Duitsland voorlopig niet. Vanaf 1 juli mogen wel zogenoemde cannabisclubs openen, verenigingen met maximaal vijfhonderd leden die er maandelijks elk vijftig gram cannabis kunnen kopen. Tot dan is het gebruik legaal, maar de verkoop niet, en raadt de Duitse Cannabisvereniging gebruikers aan om "niet aan de politie te zeggen waar ze hun cannabis hebben verkregen".

Het Duitse kabinet wil met de legalisering de verkoop van cannabis op de zwarte markt tegengaan. Tegenstanders vrezen dat door de versoepeling juist meer mensen zullen gaan blowen, met gezondheidsschade als gevolg. Volgens gezondheidsexperts tast cannabis bij jonge gebruikers het centrale zenuwstelsel aan en verhoogt het de kans op aandoeningen als schizofrenie en psychoses.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

13 minuten geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

31 minuten geleden
Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

57 minuten geleden
Iran gaat opgepakte betogers strafrechtelijk vervolgen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.

1 uur geleden
Trump over Iran: blijf demonstreren, hulp is onderweg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: relatie VS duidelijk niet zo goed als vroeger

BERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

1 uur geleden
Hoger beroep Marine Le Pen van start in fraudezaak

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.

2 uur geleden