Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers kunnen voortaan legaal cannabis gebruiken

Duitsers kunnen voortaan legaal cannabis gebruiken

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Duitsland is het recreatief gebruik van cannabis voortaan legaal, nadat een nieuwe wet op paasmaandag van kracht is geworden. Iedereen boven de achttien jaar mag nu 25 gram cannabis bij zich hebben en thuis drie hennepplanten laten groeien. Enkele honderden Duitsers vierden dat door om middernacht bij de Brandenburger Tor in Berlijn te gaan blowen.

Duitsland is daarmee een van de tolerantste Europese landen geworden ten aanzien van cannabis, en gaat een stap verder dan Nederland. Hier geldt het gedoogbeleid, waarbij personen die maximaal vijf gram cannabis op zak hebben of thuis maximaal vijf hennepplanten hebben staan meestal niet worden vervolgd.

Coffeeshops komen er in Duitsland voorlopig niet. Vanaf 1 juli mogen wel zogenoemde cannabisclubs openen, verenigingen met maximaal vijfhonderd leden die er maandelijks elk vijftig gram cannabis kunnen kopen. Tot dan is het gebruik legaal, maar de verkoop niet, en raadt de Duitse Cannabisvereniging gebruikers aan om "niet aan de politie te zeggen waar ze hun cannabis hebben verkregen".

Het Duitse kabinet wil met de legalisering de verkoop van cannabis op de zwarte markt tegengaan. Tegenstanders vrezen dat door de versoepeling juist meer mensen zullen gaan blowen, met gezondheidsschade als gevolg. Volgens gezondheidsexperts tast cannabis bij jonge gebruikers het centrale zenuwstelsel aan en verhoogt het de kans op aandoeningen als schizofrenie en psychoses.

Meer uit Buitenland

Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

1 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

1 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

2 uur geleden
Syrië meldt doden na Israëlische aanval op dorp in het zuiden

DAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.

3 uur geleden
De Wever: lening Oekraïne uit bevroren tegoeden fundamenteel fout

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

3 uur geleden
Anticorruptiediensten doorzoeken kantoor van stafchef Zelensky

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.

4 uur geleden
Dodental brand Hongkong loopt op, nog circa 200 vermisten

HONGKONG (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.

5 uur geleden