Duitser nieuwe verdachte in verdwijningszaak Madeleine McCann
LONDEN (ANP/RTR) - Er is een nieuwe verdachte rond de verdwijning van Madeleine McCann, het Britse meisje dat in 2007 verdween uit een appartement in Portugal. Het gaat om een Duitse man, die al voor een ander vergrijp in Duitsland in cel zit. De Britse en Duitse politie spreken woensdag van een "belangrijke ontwikkeling" in de zaak.
De politie wil iedereen spreken die meer weet over de verdachte, van wie zijn identiteit nog niet bekend is gemaakt. De man zou iets te maken hebben met twee auto's die mogelijk een verband hebben met de verdwijning. De voertuigen, een Jaguar en een Volkswagen, zijn in beslag genomen door de Duitse politie. Ook zou de verdachte op de avond van de verdwijning zijn gebeld door telefoons uit de buurt van Praia da Luz, het gebied waar de destijds 3-jarige McCann met haar familie verbleef.
"Misschien weet u iets of bent u op de hoogte van sommige dingen die hij heeft gedaan. Of misschien heeft hij u in vertrouwen verteld over de verdwijning van Madeleine", zei een rechercheur. "Er zijn meer dan dertien jaren verstreken en uw loyaliteit kan zijn veranderd. Deze persoon zit in de gevangenis, dus het is tijd om naar voren te komen". De Britse politie benadrukte niet te weten of het meisje nog in leven is of niet.
Vooral de Britse pers besteedt nog altijd veel aandacht aan deze zaak, mede door de ouders van het meisje die hun zoektocht naar hun dochter nooit hebben opgegeven. Er werden al eerder verdachten aangehouden die vervolgens weer vrij werden gelaten.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De dochter van de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft namens haar moeder de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst genomen. Ana Corina Sosa Machado droeg in Oslo een speech voor die door haar moeder was voorbereid. Daarin waarschuwde ze hoe fragiel democratie kan zijn.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De gezamenlijke strijd tegen smokkelaars van migranten moet worden opgevoerd, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Smokkelaars moet het werk onmogelijk worden gemaakt, waarmee de levens van duizenden mensen worden gered. Woensdag wordt in Brussel een blauwdruk bekrachtigd om smokkelaars de pas af te snijden. Belangrijk onderdeel van de aanpak is het voorkomen dat migranten veel geld moeten betalen aan smokkelaars, om vervolgens een levensgevaarlijke tocht over zee of land te maken, zei Von der Leyen.
55 minuten geledenPARIJS/BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog tegen Rusland willen blijven beschermen, overleggen donderdag over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Ook demissionair premier Dick Schoof neemt deel aan de videovergadering van de zogeheten Coalitie van Bereidwillige Landen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties staat naar eigen zeggen in "overlevingsstand". Het kantoor van hoge commissaris Volker Türk (OHCHR) heeft minder geld, maar meer werk. Er zijn volgens Türk al werkzaamheden geschrapt of uitgesteld en ontslagen gevallen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.
3 uur geleden