Duitser martelt en gijzelt echtgenote twaalf jaar lang
FORBACH (ANP) - Een Duitser heeft in zijn Franse huis zijn echtgenote twaalf jaar lang gevangen gehouden en gefolterd. De Duitse vrouw van 53 werd naakt, kortgeschoren en met gebroken botten gevonden.
De vrouw was er zondag in geslaagd een telefoon te stelen en Duitse hulpdiensten te bellen. De Franse politie vond de vrouw ondervoed en met kaalgeschoren hoofd in de woning en bracht haar naar een kliniek. Ze zou sporen van oude botbreuken hebben.
De Duitse vrouw verklaarde dat ze sinds 2011 door haar man was opgesloten in het huis in Forbach bij de Duitse grens. Volgens de Franse tv-zender BFMTV waren alle ramen versperd, zogenaamd om te voorkomen dat de negen katten in het huishouden zouden ontsnappen.
Tegen de gearresteerde man (55) loopt een onderzoek voor verkrachting en marteling. Volgens een politiebron waren agenten al in 2019 bij het stel thuis geweest na een telefoontje van een bezorgde buurman. Maar het paar had destijds de verklaringen van de buurman tegengesproken.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
5 uur geleden