Duitser martelt en gijzelt echtgenote twaalf jaar lang
FORBACH (ANP) - Een Duitser heeft in zijn Franse huis zijn echtgenote twaalf jaar lang gevangen gehouden en gefolterd. De Duitse vrouw van 53 werd naakt, kortgeschoren en met gebroken botten gevonden.
De vrouw was er zondag in geslaagd een telefoon te stelen en Duitse hulpdiensten te bellen. De Franse politie vond de vrouw ondervoed en met kaalgeschoren hoofd in de woning en bracht haar naar een kliniek. Ze zou sporen van oude botbreuken hebben.
De Duitse vrouw verklaarde dat ze sinds 2011 door haar man was opgesloten in het huis in Forbach bij de Duitse grens. Volgens de Franse tv-zender BFMTV waren alle ramen versperd, zogenaamd om te voorkomen dat de negen katten in het huishouden zouden ontsnappen.
Tegen de gearresteerde man (55) loopt een onderzoek voor verkrachting en marteling. Volgens een politiebron waren agenten al in 2019 bij het stel thuis geweest na een telefoontje van een bezorgde buurman. Maar het paar had destijds de verklaringen van de buurman tegengesproken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
3 uur geleden