Duitser Hyballa nieuwe trainer van NAC Breda
BREDA (ANP) - Peter Hyballa is benoemd tot de nieuwe trainer van NAC Breda. De Duitser (44) volgt Ruud Brood op, die eind vorig jaar wegens tegenvallende prestaties in de Keuken Kampioen Divisie werd ontslagen. Hyballa tekende een contract voor anderhalf jaar bij de Brabanders en begint dinsdag.
Na het vertrek van Brood nam Willem Weijs tijdelijk de taak van hoofdtrainer waar. Hij zal nu zijn functie als trainer van Jong NAC weer op zich nemen. Rogier Molhoek blijft bij de eerste selectie als assistent-trainer.
"NAC is een prachtige volksclub met fantastische supporters", zei Hyballa. "Met dit jonge team wil ik graag aanvallend voetbal spelen. Ik kijk er enorm naar uit om hier aan de slag te gaan."
Eerder bij NEC
Technisch directeur Tom van den Abbeele over de Duitse coach: "We zijn zorgvuldig te werk gegaan in de zoektocht naar een nieuwe trainer. We hebben met meerdere kandidaten gesproken en zijn tot de conclusie gekomen dat Peter Hyballa het beste bij de kernwaarden van de club past. We zijn dan ook erg blij dat we eruit zijn gekomen.’’
Hyballa werkte in Nederland eerder bij NEC. In eigen land was hij vooral actief als jeugdtrainer.
Meer uit Voetbal
EAST HANOVER (ANP/RTR) - De laatste training van Spanje voorafgaand aan de finale van het WK tegen Argentinië is afgelast. Het onweerde zo heftig dat de spelers van de Europees kampioen niet op het veld van het Melanie Lane-trainingscomplex in New Jersey verschenen.
2 uur geledenDELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
6 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Lamine Yamal is fit voor de WK-finale tussen Spanje en Argentinië van zondag. Dat heeft de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente gezegd tijdens een persconferentie in de Verenigde Staten. "We hebben hem uit voorzorg wat rust gegeven, maar hij voelt zich goed, heeft met de groep getraind en hij is topfit."
11 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het neutraliseren van Lionel Messi in de finale van het wereldkampioenschap voetbal wordt zondag voor Spanje een "enorme uitdaging". Dat zei middenvelder Mikel Merino vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geleden