Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse ziekenhuisbaas ziet het rustiger worden op ic's

Duitse ziekenhuisbaas ziet het rustiger worden op ic's

BERLIJN (ANP/RTR) - De baas van de federatie van Duitse ziekenhuizen Gerald Gass zegt dat het de afgelopen dagen iets rustiger is geworden op de intensive cares en dat de situatie beter onder controle is. Er liggen nu 5019 mensen met het coronavirus op de ic's, de piek lag afgelopen maandag op 5106.

"De meeste Duitse ziekenhuizen zien dat het iets rustiger wordt", aldus Gass in gesprek met de Duitse krant BILD. "De afgelopen twee weken hebben we stabiele cijfers gezien en dat geeft ons hoop dat er geen grote stijging van het aantal zieken meer komt."

Ondanks dat het iets rustiger wordt, blijft het volgens Gass enorm stressvol voor ziekenhuismedewerkers. De Duitse gezondheidsdiensten waarschuwden eerder deze week nog dat de ic's nog te vol lagen voor versoepeling van de coronaregels.

Meer uit Buitenland

Oman onderneemt actie tegen lekkende olietanker voor zuidkust

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman zegt zich in te spannen om de milieuschade te beperken rond de lekkende olietanker voor zijn zuidkust. Dat melden staatsmedia op gezag van het ministerie van Transport.

6 minuten geleden
Duitse OM: voldoende bewijs dat luchthavendrone aanslagpoging was

KARLSRUHE (ANP/RTR/DPA) - Er is voldoende bewijs om te concluderen dat de explosieve drone die werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig een aanslagpoging was. Dat zegt de Duitse federaal aanklager, die het onderzoek naar het voorval overneemt.

58 minuten geleden
President Zelensky voor het eerst op bezoek in Servië

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky brengt zaterdag voor het eerst als president een bezoek aan Servië. Hij ontmoet daar zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić.

1 uur geleden
VN-chef veroordeelt aanvallen Oekraïne en Rusland op burgerdoelen

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft de aanvallen van Oekraïne en Rusland op burgerdoelen of dichtbevolkte gebieden fel veroordeeld. Hij roept de strijdende partijen op hiermee te stoppen.

1 uur geleden
Trump ontkent ruzie met defensieminister Hegseth over munitie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump doet geruchten over zijn vermeende onvrede met minister van Defensie Pete Hegseth af als "onwaar en totaal nergens op gestoeld". In een bericht op Truth Social schrijft Trump "extreem blij te zijn met werk dat Pete Hegseth doet", om vervolgens enkele van zijn successen op te sommen.

2 uur geleden
VN-mensenrechtenfunctionarissen hekelen sancties VS tegen Cuba

GENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Mensenrechtenfunctionarissen van de Verenigde Naties hebben de verstikkende sancties van Washington tegen Cuba veroordeeld. De internationale gemeenschap wordt opgeroepen te voorkomen dat het eiland door gebrek aan eerste levensbehoeften "een stil Gaza" wordt.

3 uur geleden
Veel gewonden bij trambotsing in Gelsenkirchen

GELSENKIRCHEN (ANP) - Bij een botsing tussen twee trams in het Duitse Gelsenkirchen zijn meer dan twintig mensen gewond geraakt. Drie mensen zijn levensgevaarlijk gewond geraakt, zeven zwaar en veertien licht, melden plaatselijke media.

4 uur geleden