Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse ziekenhuisbaas ziet het rustiger worden op ic's

Duitse ziekenhuisbaas ziet het rustiger worden op ic's

BERLIJN (ANP/RTR) - De baas van de federatie van Duitse ziekenhuizen Gerald Gass zegt dat het de afgelopen dagen iets rustiger is geworden op de intensive cares en dat de situatie beter onder controle is. Er liggen nu 5019 mensen met het coronavirus op de ic's, de piek lag afgelopen maandag op 5106.

"De meeste Duitse ziekenhuizen zien dat het iets rustiger wordt", aldus Gass in gesprek met de Duitse krant BILD. "De afgelopen twee weken hebben we stabiele cijfers gezien en dat geeft ons hoop dat er geen grote stijging van het aantal zieken meer komt."

Ondanks dat het iets rustiger wordt, blijft het volgens Gass enorm stressvol voor ziekenhuismedewerkers. De Duitse gezondheidsdiensten waarschuwden eerder deze week nog dat de ic's nog te vol lagen voor versoepeling van de coronaregels.

Meer uit Buitenland

Trump: hervatting oorlog met Iran voorlopig zeer onwaarschijnlijk

WASHINGTON (ANP) - Een hervatting van de oorlog tegen Iran is "zeer onwaarschijnlijk" mits de onderhandelingen tussen de VS en Iran vooruitgang boeken. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag tegen CNN. "Het hangt ervan af of ze al dan niet een zeer stevig akkoord ondertekenen", aldus Trump.

3 minuten geleden
400.000 Russen gedood in Oekraïne-oorlog volgens gehackte data

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft sinds het begin van de invasie van Oekraïne in februari 2022 ongeveer 400.000 militairen geregistreerd die zijn omgekomen tijdens gevechten in Oekraïne. Dat zou blijken uit gegevens die hackers zeggen te hebben verkregen bij het Russische statistiekbureau Rosstat.

1 uur geleden
Democraat Jeffries steunt afzettingsprocedure tegen Hegseth

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, steunt een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. Jeffries zei "absoluut voor" te zijn wat betreft een voorstel dat mogelijk komende week wordt ingediend.

3 uur geleden
Eisenkot: partij Netanyahu mag meeregeren met mij als premier

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.

3 uur geleden
Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

4 uur geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

4 uur geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

4 uur geleden