Duitse ziekenhuisbaas ziet het rustiger worden op ic's
BERLIJN (ANP/RTR) - De baas van de federatie van Duitse ziekenhuizen Gerald Gass zegt dat het de afgelopen dagen iets rustiger is geworden op de intensive cares en dat de situatie beter onder controle is. Er liggen nu 5019 mensen met het coronavirus op de ic's, de piek lag afgelopen maandag op 5106.
"De meeste Duitse ziekenhuizen zien dat het iets rustiger wordt", aldus Gass in gesprek met de Duitse krant BILD. "De afgelopen twee weken hebben we stabiele cijfers gezien en dat geeft ons hoop dat er geen grote stijging van het aantal zieken meer komt."
Ondanks dat het iets rustiger wordt, blijft het volgens Gass enorm stressvol voor ziekenhuismedewerkers. De Duitse gezondheidsdiensten waarschuwden eerder deze week nog dat de ic's nog te vol lagen voor versoepeling van de coronaregels.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het plaatsvervangend hoofd van zijn kantoor ontslagen. Die Iryna Moedra was volgens Oekraïense media een van de verdachten in een nieuw onderzoek van de anti-corruptiedienst (NABU).
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is voorbereid op aanvallen met Iraanse raketten, zegt de alliantie. Zij heeft projectielen die Iran op Turkije afvuurde ook steeds uit de lucht gehaald, brengt een NAVO-functionaris in herinnering. Of de luchtverdediging versterkt moet worden, laat de bron in het midden. Daar wordt voortdurend aan gewerkt, zegt het bondgenootschap steevast.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw een gevangenenruil gedaan, meldt het Russische persbureau Interfax. Beide landen leverden 103 krijgsgevangenen aan de andere partij.
1 uur geledenSION (ANP/BELGA) - De Zwitserse autoriteiten hebben met DNA-onderzoek de identiteit vastgesteld van twee mannen van wie de stoffelijke resten eind juli bij Saas-Grund in het kanton Valais werden gevonden. Het gaat zoals verwacht om een in 1992 39-jarige en een destijds 41-jarige Belg. Er werden volgens Belgische media in juli ook documenten aangetroffen die op hun identiteit wezen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense anti-corruptiedienst (NABU) heeft een onderzoek geopend naar meerdere parlementariërs en adviseurs van president Volodymyr Zelensky. De dienst noemt geen namen, maar volgens Oekraïense media als The Kyiv Independent en Ukrainska Pravda vinden er huiszoekingen plaats bij de pro-Russische politicus Vadym Stolar en het plaatsvervangend hoofd van het presidentiële kantoor, Iryna Moedra.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Advocaten van de tot levenslang veroordeelde 'champignonmoordenaar' Erin Patterson (51) hebben in hoger beroep in Melbourne gesproken over een gerechtelijke dwaling.
3 uur geledenLUIK (ANP/AFP) - De grote natuurbrand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen is ingedamd, zeggen de autoriteiten tegen de VRT. Hulpdiensten zouden de hele nacht hebben doorgewerkt om met graafmachines en scheppen greppels aan te leggen, zodat het vuur zich niet verder kan verspreiden. Toch is de brand nog niet onder controle, benadrukt de crisisdienst.
4 uur geleden