Duitse zakenman krijgt boete van half miljoen van AFM
AMSTERDAM (ANP) - De Duitse zakenman Lars Windhorst, investeerder in onder meer lingerie- en badkledingmerk La Perla, heeft een boete van een half miljoen euro gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Volgens de Nederlandse toezichthouder heeft Windhorst verzuimd om de verkoop van een belangrijk aandelenbelang direct af te melden.
Het gaat om een deelneming van ruim 93 procent in Fyber, een Duitse start-up op gebied van slimme, mobiele advertenties. Windhorst verkocht het belang in mei 2021 in een deal die werd gewaardeerd op zo'n half miljard euro. Volgens de AFM had hij de transactie onmiddellijk moeten melden, maar heeft hij dit niet gedaan. Sterker nog, de financiële waakhond kwam meerdere malen met een aanmaning, maar daar ging hij niet op in. Uiteindelijk heeft de AFM de afmelding begin 2021 zelf maar doorgevoerd.
Windhorsts belang in Fyber liep deels via de Nederlandse houdstermaatschappij Tennor Holding, vandaar dat de AFM op de handelswijze van Windhorst toezag. De AFM benadrukt in een verklaring dat de verplichte meldingen belangrijk zijn. Ze zijn onder meer bedoeld om transparantie en een gelijk speelveld op de financiële markten te bevorderen. Op basis van deze informatie kunnen beleggers zich een beter oordeel vormen over het bedrijf, aldus de AFM.
De ondernemer, die eerder ook bekendheid verwierf door zijn investeringen in de Berlijnse voetbalclub Hertha BSC, riskeerde voor het overtreden van de meldingsplicht eigenlijk een boete van 5 miljoen euro. Maar de toezichthouder heeft het bedrag verlaagd tot een half miljoen. Dat komt omdat het volgens de AFM een "eenmalige overtreding" betrof. Ook lijken de gevolgen van zijn overtreding in de ogen van de waakhond beperkt gebleven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
4 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
6 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
8 uur geleden