Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse zakenman krijgt boete van half miljoen van AFM

Duitse zakenman krijgt boete van half miljoen van AFM

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse zakenman Lars Windhorst, investeerder in onder meer lingerie- en badkledingmerk La Perla, heeft een boete van een half miljoen euro gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Volgens de Nederlandse toezichthouder heeft Windhorst verzuimd om de verkoop van een belangrijk aandelenbelang direct af te melden.

Het gaat om een deelneming van ruim 93 procent in Fyber, een Duitse start-up op gebied van slimme, mobiele advertenties. Windhorst verkocht het belang in mei 2021 in een deal die werd gewaardeerd op zo'n half miljard euro. Volgens de AFM had hij de transactie onmiddellijk moeten melden, maar heeft hij dit niet gedaan. Sterker nog, de financiële waakhond kwam meerdere malen met een aanmaning, maar daar ging hij niet op in. Uiteindelijk heeft de AFM de afmelding begin 2021 zelf maar doorgevoerd.

Windhorsts belang in Fyber liep deels via de Nederlandse houdstermaatschappij Tennor Holding, vandaar dat de AFM op de handelswijze van Windhorst toezag. De AFM benadrukt in een verklaring dat de verplichte meldingen belangrijk zijn. Ze zijn onder meer bedoeld om transparantie en een gelijk speelveld op de financiële markten te bevorderen. Op basis van deze informatie kunnen beleggers zich een beter oordeel vormen over het bedrijf, aldus de AFM.

De ondernemer, die eerder ook bekendheid verwierf door zijn investeringen in de Berlijnse voetbalclub Hertha BSC, riskeerde voor het overtreden van de meldingsplicht eigenlijk een boete van 5 miljoen euro. Maar de toezichthouder heeft het bedrag verlaagd tot een half miljoen. Dat komt omdat het volgens de AFM een "eenmalige overtreding" betrof. Ook lijken de gevolgen van zijn overtreding in de ogen van de waakhond beperkt gebleven.

Meer uit Financieel

ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

25 minuten geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

26 minuten geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

1 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

3 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

3 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

3 uur geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

5 uur geleden