Duitse woningnood zet door, opnieuw minder bouwvergunningen
FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - Het aantal vergunningen voor de bouw van nieuwe appartementen in Duitsland is in april gekelderd. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau dinsdag. Er werden ruim 17.000 vergunningen afgegeven, een daling van 17 procent op jaarbasis. Ook voor de bouw van andere soorten woningen werd in april minder vaak een vergunning verleend.
Net als Nederland kampt ook Duitsland met een tekort aan woningen. De Duitse regering wil onder andere 400.000 appartementen per jaar bouwen om dat probleem tegen te gaan. Dat aantal raakt op basis van de recente cijfers steeds verder uit zicht. In de eerste vier maanden van dit jaar werden iets meer dan 57.000 vergunningen afgegeven, bijna een kwart minder dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Uit de data van het statistiekbureau komt naar voren dat bouwprojecten de afgelopen jaren steeds duurder zijn geworden. Dat komt onder meer door hogere bouwkosten en gestegen rentes. De Duitse bouw- en vastgoedsector vraagt de overheid subsidies om de kosten beheersbaar te houden en de woningnood het hoofd te bieden. Dat probleem speelt vooral in en rond grote steden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
30 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.
5 uur geleden