Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse wijnboeren verwachten flink lagere druivenoogst

Duitse wijnboeren verwachten flink lagere druivenoogst

BODENHEIM (ANP/DPA) - Duitse wijnboeren rekenen dit jaar op de kleinste druivenoogst sinds 2017. Late vorst, flinke regen, hagel en wisselvallig weer hebben ervoor gezorgd dat de hoeveelheid geoogste druiven sterk varieert, afhankelijk van de regio en druivensoort. In Duitsland wordt bijvoorbeeld de bekende Riesling-wijn gemaakt.

In totaal wordt 7,9 miljoen hectoliter vers geperst druivensap verwacht, meldt brancheorganisatie het Duitse Wijninstituut vrijdag. Een hectoliter is 100 liter, wat gelijkstaat aan 133 standaardflessen wijn. De oogst zou ongeveer 9 procent minder zijn dan vorig jaar en 10 procent onder het tienjarige gemiddelde van 8,8 miljoen hectoliter liggen.

In de bekende wijnstreek de Moezel hebben hagelbuien in mei de opbrengst zo hard getroffen dat de kleinste oogst in vijftig jaar verwacht wordt. De brancheorganisatie rekent op een daling van 30 procent vergeleken met vorig jaar. De twee grootste Duitse wijnbouwgebieden, Rheinhessen en Pfalz, zijn grotendeels aan de vorst ontsnapt.

Frankrijk

In andere wijngebieden in het oosten en het midden van Duitsland, Saksen en Saale-Unstrut, gaan boeren uit van afnames tot 70 procent ten opzichte van een jaar eerder.

Franse wijnboeren hebben dit jaar ook te lijden gehad onder slechte weersomstandigheden. Voor 2024 werd begin oktober voorspeld dat de oogst een van de slechtste van de laatste jaren wordt, vooral in bekende wijnstreken zoals de Champagne, Bourgogne en Beaujolais. De verwachting is nu dat de wijnproductie in Frankrijk uitkomt op 37,5 miljoen hectoliter, wat vergelijkbaar is met het slechte jaar 2021.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

2 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

3 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

3 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

5 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

6 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

7 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

17 uur geleden