Duitse wijnboeren verwachten flink lagere druivenoogst
BODENHEIM (ANP/DPA) - Duitse wijnboeren rekenen dit jaar op de kleinste druivenoogst sinds 2017. Late vorst, flinke regen, hagel en wisselvallig weer hebben ervoor gezorgd dat de hoeveelheid geoogste druiven sterk varieert, afhankelijk van de regio en druivensoort. In Duitsland wordt bijvoorbeeld de bekende Riesling-wijn gemaakt.
In totaal wordt 7,9 miljoen hectoliter vers geperst druivensap verwacht, meldt brancheorganisatie het Duitse Wijninstituut vrijdag. Een hectoliter is 100 liter, wat gelijkstaat aan 133 standaardflessen wijn. De oogst zou ongeveer 9 procent minder zijn dan vorig jaar en 10 procent onder het tienjarige gemiddelde van 8,8 miljoen hectoliter liggen.
In de bekende wijnstreek de Moezel hebben hagelbuien in mei de opbrengst zo hard getroffen dat de kleinste oogst in vijftig jaar verwacht wordt. De brancheorganisatie rekent op een daling van 30 procent vergeleken met vorig jaar. De twee grootste Duitse wijnbouwgebieden, Rheinhessen en Pfalz, zijn grotendeels aan de vorst ontsnapt.
Frankrijk
In andere wijngebieden in het oosten en het midden van Duitsland, Saksen en Saale-Unstrut, gaan boeren uit van afnames tot 70 procent ten opzichte van een jaar eerder.
Franse wijnboeren hebben dit jaar ook te lijden gehad onder slechte weersomstandigheden. Voor 2024 werd begin oktober voorspeld dat de oogst een van de slechtste van de laatste jaren wordt, vooral in bekende wijnstreken zoals de Champagne, Bourgogne en Beaujolais. De verwachting is nu dat de wijnproductie in Frankrijk uitkomt op 37,5 miljoen hectoliter, wat vergelijkbaar is met het slechte jaar 2021.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
9 uur geleden