Duitse wielrenster breekt twee nekwervels bij val in Tour
REIMS (ANP) - De Duitse wielrenster Laura Süssemilch heeft twee nekwervels gebroken bij een val in de tweede etappe van de Tour de France Femmes. De 25-jarige renster van Plantur-Pura moet voorlopig een beschermende nekkraag dragen. "De breuken zijn stabiel, ze hoopt snel naar Duitsland te kunnen terugkeren", aldus haar ploeg op Twitter.
Süssemilch was maandag betrokken bij een van de vele valpartijen in de laatste 30 kilometer van de etappe. De Duitse, die vorig jaar bij de WK baanwielrennen goud pakte met de achtervolgingsploeg, was een dag eerder in de openingsrit door Parijs ook al onderuitgegaan.
Het belangrijkste slachtoffer van de valpartijen in de tweede etappe was de Italiaanse Marta Cavalli. De winnares van de Amstel Gold Race ging onderuit en werd, terwijl ze op de grond lag, op hoge snelheid aangereden door de Australische kampioene Nicole Frain. Cavalli moest met een hoofdblessure naar het ziekenhuis. Bij de kopvrouw van FDJ-Suez werden geen breuken aangetroffen.
Amanda Spratt
De Australische toprenster Amanda Spratt, eveneens gevallen, moest de Tour ook verlaten. "Gelukkig heeft ze niets gebroken, maar ze heeft wel te veel pijn om weer op de fiets te stappen", zei de ploegleider van BikeExchange-Jayco voorafgaand aan de derde etappe.
Lorena Wiebes won zondag de openingsrit van de Tour de France Femmes op de Champs-Élysées, Marianne Vos zegevierde een dag later. Vos rijdt dinsdag in de ruim 130 kilometer lange etappe van Reims naar Épernay in de gele leiderstrui.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 minuut geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
5 minuten geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
21 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
21 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
22 uur geleden