
Duitse wielrenster breekt twee nekwervels bij val in Tour
REIMS (ANP) - De Duitse wielrenster Laura Süssemilch heeft twee nekwervels gebroken bij een val in de tweede etappe van de Tour de France Femmes. De 25-jarige renster van Plantur-Pura moet voorlopig een beschermende nekkraag dragen. "De breuken zijn stabiel, ze hoopt snel naar Duitsland te kunnen terugkeren", aldus haar ploeg op Twitter.
Süssemilch was maandag betrokken bij een van de vele valpartijen in de laatste 30 kilometer van de etappe. De Duitse, die vorig jaar bij de WK baanwielrennen goud pakte met de achtervolgingsploeg, was een dag eerder in de openingsrit door Parijs ook al onderuitgegaan.
Het belangrijkste slachtoffer van de valpartijen in de tweede etappe was de Italiaanse Marta Cavalli. De winnares van de Amstel Gold Race ging onderuit en werd, terwijl ze op de grond lag, op hoge snelheid aangereden door de Australische kampioene Nicole Frain. Cavalli moest met een hoofdblessure naar het ziekenhuis. Bij de kopvrouw van FDJ-Suez werden geen breuken aangetroffen.
Amanda Spratt
De Australische toprenster Amanda Spratt, eveneens gevallen, moest de Tour ook verlaten. "Gelukkig heeft ze niets gebroken, maar ze heeft wel te veel pijn om weer op de fiets te stappen", zei de ploegleider van BikeExchange-Jayco voorafgaand aan de derde etappe.
Lorena Wiebes won zondag de openingsrit van de Tour de France Femmes op de Champs-Élysées, Marianne Vos zegevierde een dag later. Vos rijdt dinsdag in de ruim 130 kilometer lange etappe van Reims naar Épernay in de gele leiderstrui.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Drievoudig olympisch schaatskampioene Irene Schouten heeft haar project om een eigen marathonploeg op te zetten stopgezet in het belang van de gezondheid van haar zoontje Dirk. Dat laat de 32-jarige Noord-Hollandse weten op Instagram.
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het aantal mensen dat in Nederland met regelmaat sport, is het afgelopen jaar stabiel gebleven. Dat blijkt uit het maandag gepresenteerde rapport 'Zo sport Nederland 2024' dat de sportdeelname en ledenaantallen van sportverenigingen jaarlijks op een rijtje zet.
55 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft Botic van de Zandschulp op de wereldranglijst ingehaald. De 24-jarige Nederlander bereikte vorige week de derde ronde van het masterstoernooi van Rome en steeg op de ranking van de 93e naar de 87e positie. Van de Zandschulp leverde juist vier plaatsen in en is nu de mondiale nummer 89. Tallon Griekspoor blijft de beste Nederlander, op de 34e plek.
7 uur geledenROME (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) heeft voor het eerst het masterstoernooi in Rome op zijn naam geschreven. De nummer 3 van de wereld was in de finale met 7-6 (5) 6-1 te sterk voor de Italiaan Jannik Sinner, die zijn eerste toernooi speelde na een dopingschorsing van drie maanden.
21 uur geledenMARKELO (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zijn eerste overwinning van dit seizoen behaald. De vijfvoudig wereldkampioen won in Markelo de derde en laatste cross van de Dutch Masters. Hij won beide manches in de 500cc.
22 uur geledenSIENA (ANP) - Wout van Aert heeft de negende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit met enkele gravelstroken en finish in Siena, waar ook de Strade Bianche elk voorjaar eindigt. De Belg van Visma - Lease a Bike versloeg in de sprint de Mexicaan Isaac Del Toro, met wie hij vooraan was overgebleven na een hectische finale. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates nam wel de leiderstrui over van de Italiaan Diego Ulissi.
23 uur geledenIMOLA (ANP) - Max Verstappen (27) heeft de GP van Emilia-Romagna gewonnen. Het is de vierde keer op rij dat de Nederlander zegeviert op het circuit in Imola. Het is de tweede overwinning van Verstappen dit seizoen. De McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri eindigden als tweede en derde.
1 dag geleden