Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse wielrenner Denz boekt tweede ritzege in Giro d'Italia

Duitse wielrenner Denz boekt tweede ritzege in Giro d'Italia

CASSANO MAGNAGO (ANP) - Wielrenner Nico Denz heeft ook de veertiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De wielrenner van Bora-hansgrohe was na 194 kilometer tussen Sierre en Cassano Magnago de snelste in een sprint van een kopgroep. Denz bleef de Canadees Derek Gee en de Italiaan Alberto Bettiol voor.

Het is de tweede etappezege in deze Giro d'Italia voor de 29-jarige Duitser. Hij won donderdag de twaalfde etappe.

Geraint Thomas heeft de roze trui afgestaan aan Bruno Armirail van Groupama-FDJ. De 29-jarige Fransman stond op ruim 18 minuten van de Britse klassementsleider, maar het peloton met de rozetruidrager kwam binnen op meer dan 21 minuten.

Grote kopgroep

De groep van dertig renners nam al vroeg een grote voorsprong. In de rit naar Cassano Magnago, die opnieuw werd verreden onder natte weersomstandigheden, zat de lange beklimming van de Simplon-pass vroeg in het parcours. Daarna was het relatief vlak met alleen wat kleine klimmetjes in de slotfase. De grote kopgroep met daarbij Bauke Mollema kreeg al snel een ruime voorsprong van het peloton, waar Ineos Grenadiers van rozetruidrager Thomas het rustig aan deed.

Met nog zo'n 60 kilometer te gaan kwamen de eerste aanvallen in de kopgroep, onder meer van de Italiaan Bettiol. Daarna reed een kopgroep weg van vier renners met de Belg Laurent Rex, de Italianen Davide Ballerini en Stefano Oldani en Toms Skujins uit Letland.

Nadat Rex zijn medevluchters had moeten laten gaan, werden die in de slotkilometer alsnog ingehaald door vier renners die de Belg hadden opgepikt. Bettiol begon de sprint maar werd ingehaald door Denz. Die juichte nog bijna te vroeg, maar hij hield een kleine voorsprong op Gee. De Canadees moest voor de derde keer in deze Giro genoegen nemen met een tweede plaats.

Meer uit Sport

Oud-voetbaldirecteur Nijland adviseur bij schaatsploeg Team X2O

HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.

6 uur geleden
Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

8 uur geleden
Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

12 uur geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

1 dag geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

1 dag geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

1 dag geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

1 dag geleden