Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse wielrenner Behrens verovert wereldtitel bij beloften

Duitse wielrenner Behrens verovert wereldtitel bij beloften

ZÜRICH (ANP) - Wielrenner Niklas Behrens heeft de wereldtitel wielrennen bij de beloften veroverd. De 20-jarige Duitser versloeg na 173,6 kilometer van Uster naar Zürich in de sprint zijn medevluchter Martin Svrcek uit Slowakije. De Belg Alec Segaert kwam als derde over de streep.

De Duitser, die voor de opleidingsploeg van Lidl-Trek rijdt, eindigde eerder deze maand als tweede in de wegwedstrijd van het EK in België achter Huub Artz. Tibor del Grosso was op dit WK de beste Nederlander op de achtste plaats.

Met ongeveer 50 kilometer te gaan ging de Zwitser Jan Christen er alleen vandoor. Hij kreeg nooit een grote voorsprong, hooguit zo'n veertig seconden, maar hield lang stand. Vooral door het sleuren van de Belg Jarno Widar naderden de achtervolgers, waarbij eerst Segaert en daarna ook Del Grosso eraf moesten, tot op tien seconden. Op de top van het laatste steile klimmetje werd hij bijgehaald door de Duitser Behrens en de Slowaak Svrcek, die Christen meteen achterlieten.

Het duo pakte met nog 5 kilometer te gaan twintig seconden op de achtervolgers en kon zich gaan opmaken voor een sprint. Daarin verraste Behrens Svrcek en sprintte naar het goud. Segaert haalde de achtervolgers bij en reed ook nog weg van hen naar het brons.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

7 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

8 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

8 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

8 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

9 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

22 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

23 uur geleden