Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse wielrenner Behrens verovert wereldtitel bij beloften

Duitse wielrenner Behrens verovert wereldtitel bij beloften

ZÜRICH (ANP) - Wielrenner Niklas Behrens heeft de wereldtitel wielrennen bij de beloften veroverd. De 20-jarige Duitser versloeg na 173,6 kilometer van Uster naar Zürich in de sprint zijn medevluchter Martin Svrcek uit Slowakije. De Belg Alec Segaert kwam als derde over de streep.

De Duitser, die voor de opleidingsploeg van Lidl-Trek rijdt, eindigde eerder deze maand als tweede in de wegwedstrijd van het EK in België achter Huub Artz. Tibor del Grosso was op dit WK de beste Nederlander op de achtste plaats.

Met ongeveer 50 kilometer te gaan ging de Zwitser Jan Christen er alleen vandoor. Hij kreeg nooit een grote voorsprong, hooguit zo'n veertig seconden, maar hield lang stand. Vooral door het sleuren van de Belg Jarno Widar naderden de achtervolgers, waarbij eerst Segaert en daarna ook Del Grosso eraf moesten, tot op tien seconden. Op de top van het laatste steile klimmetje werd hij bijgehaald door de Duitser Behrens en de Slowaak Svrcek, die Christen meteen achterlieten.

Het duo pakte met nog 5 kilometer te gaan twintig seconden op de achtervolgers en kon zich gaan opmaken voor een sprint. Daarin verraste Behrens Svrcek en sprintte naar het goud. Segaert haalde de achtervolgers bij en reed ook nog weg van hen naar het brons.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka verslaat Keys in kwartfinales Brisbane

BRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.

1 uur geleden
Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

17 uur geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

21 uur geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

21 uur geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

22 uur geleden
Olympisch kampioene Zheng meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.

23 uur geleden
Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

1 dag geleden