Duitse wielrenner Behrens verovert wereldtitel bij beloften
ZÜRICH (ANP) - Wielrenner Niklas Behrens heeft de wereldtitel wielrennen bij de beloften veroverd. De 20-jarige Duitser versloeg na 173,6 kilometer van Uster naar Zürich in de sprint zijn medevluchter Martin Svrcek uit Slowakije. De Belg Alec Segaert kwam als derde over de streep.
De Duitser, die voor de opleidingsploeg van Lidl-Trek rijdt, eindigde eerder deze maand als tweede in de wegwedstrijd van het EK in België achter Huub Artz. Tibor del Grosso was op dit WK de beste Nederlander op de achtste plaats.
Met ongeveer 50 kilometer te gaan ging de Zwitser Jan Christen er alleen vandoor. Hij kreeg nooit een grote voorsprong, hooguit zo'n veertig seconden, maar hield lang stand. Vooral door het sleuren van de Belg Jarno Widar naderden de achtervolgers, waarbij eerst Segaert en daarna ook Del Grosso eraf moesten, tot op tien seconden. Op de top van het laatste steile klimmetje werd hij bijgehaald door de Duitser Behrens en de Slowaak Svrcek, die Christen meteen achterlieten.
Het duo pakte met nog 5 kilometer te gaan twintig seconden op de achtervolgers en kon zich gaan opmaken voor een sprint. Daarin verraste Behrens Svrcek en sprintte naar het goud. Segaert haalde de achtervolgers bij en reed ook nog weg van hen naar het brons.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
3 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
3 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
3 uur geleden