Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse wetenschappers: stadionbezoek niet verstandig

Duitse wetenschappers: stadionbezoek niet verstandig

BERLIJN (ANP) - Nog vele maanden en mogelijk zelfs anderhalf jaar kan er niet voor volle tribunes worden gevoetbald. Dat zei Gerald Haug, voorzitter van het Duitse wetenschappelijk instituut Leopoldina, bij de tv-zender ARD. Haug stelt dat de coronapandemie pas echt voorbij is als er een vaccin is gevonden. Tot die tijd noemt hij het "zeker slim" om niet naar een voetbalstadion te gaan.

in Duitsland wordt voorzichtig gedacht aan hervatting van de Bundesliga, maar voorlopig wel zonder publiek. De nationale academie voor wetenschappen Leopoldina sprak zich maandag al in het algemeen uit tegen versoepeling van de maatregelen die het coronavirus moeten beteugelen. Bondskanselier Angela Merkel noemde de studie van het instituut "zeer belangrijk" voor het te volgen beleid. Woensdag beraadt ze zich over verdere stappen.

De Duitse voetballiga DFL heeft voor vrijdag een buitengewone ledenvergadering aangekondigd. Dan wordt waarschijnlijk beslist over een hervatting van het seizoen.

Spookwedstrijden

Vorige week zei de Nederlandse viroloog Ab Osterhaus al niet uit te sluiten dat er het hele kalenderjaar geen toeschouwers meer op de tribunes zitten. "Supporters zitten niet braaf stil. En we weten inmiddels dat het virus zich sneller verspreidt als mensen gillen, schreeuwen of zingen", aldus Osterhaus, een regelmatig bezoeker van Ajax. In Duitsland wordt in eerste instantie aan het spelen van 'spookwedstrijden' gedacht. De clubs hopen daarmee een groot deel van de tv-inkomsten en sponsorgelden ter waarde van ongeveer 750 miljoen euro te redden.

Haug wees erop dat de stellingname van de wetenschappers van zijn instituut slechts de status van aanbeveling heeft. "De richtlijnen moeten vanuit de politiek komen", aldus Haug.

Meer uit Voetbal

Dumfries passeert Kluivert, Bergkamp, Van Bommel en De Vrij

EINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.

30 minuten geleden
Van Dijk speelt 100e interland en ontvangt gouden schaal

EINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.

31 minuten geleden
Oranje start tegen Servië met Koopmeiners als centrale verdediger

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League met Teun Koopmeiners in het basiselftal. De speler van Juventus staat samen met aanvoerder Virgil van Dijk in het centrum van de verdediging. Jurriën Timber, die donderdag bij Griekenland (2-2) nog basisspeler was, zit in het Philips Stadion op de reservebank.

33 minuten geleden
Voetbalsters Ajax en PSV winnen uitwedstrijden in Eredivisie

ROTTERDAM/DEN HAAG (ANP) - De voetbalsters van Ajax en PSV hebben zondag in uitwedstrijden overwinningen geboekt in de Vrouwen Eredivisie. Ajax versloeg Feyenoord in Rotterdam met 4-1. PSV won met 3-0 op bezoek bij ADO Den Haag.

2 uur geleden
VVV wint van Roda JC en klimt naar derde plaats in eerste divisie

VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft in eigen huis een 2-0-overwinning geboekt op Roda JC. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen komt dankzij de zege op 18 punten en klimt daarmee naar de derde plaats in de eerste divisie.

3 uur geleden
Franse bondscoach Zidane wijzigt selectie voor duel met België

SAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.

9 uur geleden
Spanje boekt tegen Tsjechië derde zege in Nations League

OVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.

22 uur geleden