Duitse wetenschappers: stadionbezoek niet verstandig
BERLIJN (ANP) - Nog vele maanden en mogelijk zelfs anderhalf jaar kan er niet voor volle tribunes worden gevoetbald. Dat zei Gerald Haug, voorzitter van het Duitse wetenschappelijk instituut Leopoldina, bij de tv-zender ARD. Haug stelt dat de coronapandemie pas echt voorbij is als er een vaccin is gevonden. Tot die tijd noemt hij het "zeker slim" om niet naar een voetbalstadion te gaan.
in Duitsland wordt voorzichtig gedacht aan hervatting van de Bundesliga, maar voorlopig wel zonder publiek. De nationale academie voor wetenschappen Leopoldina sprak zich maandag al in het algemeen uit tegen versoepeling van de maatregelen die het coronavirus moeten beteugelen. Bondskanselier Angela Merkel noemde de studie van het instituut "zeer belangrijk" voor het te volgen beleid. Woensdag beraadt ze zich over verdere stappen.
De Duitse voetballiga DFL heeft voor vrijdag een buitengewone ledenvergadering aangekondigd. Dan wordt waarschijnlijk beslist over een hervatting van het seizoen.
Spookwedstrijden
Vorige week zei de Nederlandse viroloog Ab Osterhaus al niet uit te sluiten dat er het hele kalenderjaar geen toeschouwers meer op de tribunes zitten. "Supporters zitten niet braaf stil. En we weten inmiddels dat het virus zich sneller verspreidt als mensen gillen, schreeuwen of zingen", aldus Osterhaus, een regelmatig bezoeker van Ajax. In Duitsland wordt in eerste instantie aan het spelen van 'spookwedstrijden' gedacht. De clubs hopen daarmee een groot deel van de tv-inkomsten en sponsorgelden ter waarde van ongeveer 750 miljoen euro te redden.
Haug wees erop dat de stellingname van de wetenschappers van zijn instituut slechts de status van aanbeveling heeft. "De richtlijnen moeten vanuit de politiek komen", aldus Haug.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste thuisoverwinning van het seizoen behaald. Na de 2-2 in de openingsspeelronde tegen Fortuna Sittard, wist het elftal van trainer Peter Bosz voor eigen publiek wel te winnen van FC Groningen. Het spectaculaire duel, met vooral in de eerste helft kansen over en weer, eindigde in 5-1.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met dezelfde opstelling als vorige week tegen Go Ahead Eagles (2-2) aan de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Voor trainer Giovanni van Bronckhorst is de teleurstellende uitslag geen reden om een van zijn basisspelers te vervangen.
6 uur geledenLILLE (ANP) - Ayyoub Bouaddi is bijna speler van Manchester City. "We zijn nagenoeg akkoord over zijn transfer", bevestigde technisch directeur Sylvain Armand van Lille het aanstaande vertrek van zijn sterspeler.
6 uur geleden