
Duitse werkloosheid verder omhoog door crisis
NEURENBERG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De werkloosheid in Duitsland is vorige maand verder toegenomen vanwege de coronacrisis, al viel de stijging van het aantal werklozen veel minder sterk uit dan een maand eerder. Volgens het Duitse federale arbeidsbureau steeg in juni het aantal werklozen met 69.000 tot ruim 2,94 miljoen. In mei was nog sprake van een toename met een herziene 237.000 werklozen.
Het Duitse werkloosheidspercentage steeg naar 6,4 procent van 6,3 procent in mei. Dat is het hoogste niveau in bijna vijf jaar. De cijfers zijn gecorrigeerd voor seizoensinvloeden. Economen hadden in doorsnee op een aanwas van het aantal werklozen in de grootste economie van Europa met 120.000 en een percentage van 6,5 procent gerekend.
Het arbeidsbureau stelt dat de stijging van de werkloosheid wordt afgeremd door de steunmaatregelen van de Duitse overheid zoals werktijdverkorting.
'Krimp van 6,7 procent dit jaar'
Het gerenommeerde Duitse economische onderzoeksinstituut Ifo liet weten dat de economie van Duitsland in de tweede helft waarschijnlijk stevig zal herstellen van de zware krimp in de eerste helft. Voor het derde kwartaal verwacht Ifo een groei met 6,9 procent en 3,8 procent in het vierde kwartaal. Die voorspelling is nog wel onzeker, stelt Ifo.
Over heel 2020 gaat Ifo uit van een krimp van de Duitse economie met 6,7 procent. In 2021 zou dan weer een plus van 6,4 procent te zien moeten zijn. Aan het einde van volgend jaar zou de economie weer op het niveau van 2019 moeten zijn, denkt Ifo.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse webwinkel- en technologieconcern Amazon heeft in het afgelopen kwartaal de winst bijna verdubbeld, mede dankzij sterke verkopen in de belangrijke feestdagenperiode met kerst en het koopjesfestijn Black Friday. Ook bij de belangrijke cloudtak Amazon Web Services (AWS) stegen de inkomsten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De kaderleden van FNV maken zich grote zorgen over de onrust die is ontstaan bij de vakbond. In een verklaring roepen zij op: "Stop met het kapotmaken van onze vakbond". De kaderleden vinden dat er snel een breed samengestelde commissie aan de slag moet gaan om de problemen te analyseren en een oplossing te vinden.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De topbestuurders van drie van de grootste bedrijven van Duitsland willen dat er een andere toon komt in het felle debat rond migratie. Volgens de topmannen van autofabrikant Mercedes-Benz, industrieconcern Siemens en Deutsche Bank is er sprake van toenemende vijandigheid tegen migranten en asielzoekers en moet Duitsland een land blijven dat buitenlanders verwelkomt, ook omdat zij nodig zijn om personeelstekorten tegen te gaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal was donderdag een uitblinker in de Amsterdamse AEX-index na goed ontvangen cijfers. Ook ING kwam met resultaten, maar die vielen minder in de smaak bij beleggers. Daarnaast kwamen ook elders uit Europa veel kwartaalpublicaties van grote bedrijven naar buiten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse start-up Mistral AI heeft donderdag een nieuwe app gelanceerd voor zijn generatieve AI-software, kort na de lancering van een chatbot door het Chinese DeepSeek vorige maand.
7 uur geledenSAN MATEO (ANP/BLOOMBERG) - Gameplatform Roblox heeft vorig kwartaal meer dagelijkse gebruikers verwelkomd. Gemiddeld logden dagelijks 85,3 miljoen mensen in gedurende de laatste drie maanden van vorig jaar. Dat is 19 procent meer dan in dezelfde periode in 2023, meldt het bedrijf bij de presentatie van de financiƫle resultaten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ford Motor Company behoorde donderdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De autofabrikant waarschuwde dat de winst dit jaar met meer dan 2 miljard dollar kan dalen ten opzichte van vorig jaar. Aanleiding daarvoor zijn de verwachte omzetdaling in de autosector en de hoge kosten voor de lancering van nieuwe modellen. Tegelijkertijd spelen er zorgen over de gevolgen van importtarieven. Het aandeel werd ruim 6 procent lager gezet.
8 uur geleden