Duitse werkloosheid verder omhoog door crisis
NEURENBERG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De werkloosheid in Duitsland is vorige maand verder toegenomen vanwege de coronacrisis, al viel de stijging van het aantal werklozen veel minder sterk uit dan een maand eerder. Volgens het Duitse federale arbeidsbureau steeg in juni het aantal werklozen met 69.000 tot ruim 2,94 miljoen. In mei was nog sprake van een toename met een herziene 237.000 werklozen.
Het Duitse werkloosheidspercentage steeg naar 6,4 procent van 6,3 procent in mei. Dat is het hoogste niveau in bijna vijf jaar. De cijfers zijn gecorrigeerd voor seizoensinvloeden. Economen hadden in doorsnee op een aanwas van het aantal werklozen in de grootste economie van Europa met 120.000 en een percentage van 6,5 procent gerekend.
Het arbeidsbureau stelt dat de stijging van de werkloosheid wordt afgeremd door de steunmaatregelen van de Duitse overheid zoals werktijdverkorting.
'Krimp van 6,7 procent dit jaar'
Het gerenommeerde Duitse economische onderzoeksinstituut Ifo liet weten dat de economie van Duitsland in de tweede helft waarschijnlijk stevig zal herstellen van de zware krimp in de eerste helft. Voor het derde kwartaal verwacht Ifo een groei met 6,9 procent en 3,8 procent in het vierde kwartaal. Die voorspelling is nog wel onzeker, stelt Ifo.
Over heel 2020 gaat Ifo uit van een krimp van de Duitse economie met 6,7 procent. In 2021 zou dan weer een plus van 6,4 procent te zien moeten zijn. Aan het einde van volgend jaar zou de economie weer op het niveau van 2019 moeten zijn, denkt Ifo.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.
33 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.
3 uur geleden