Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse werkloosheid naar laagste niveau sinds begin coronacrisis

Duitse werkloosheid naar laagste niveau sinds begin coronacrisis

FRANKFURT (ANP) - De Duitse werkloosheid is in augustus voor de vierde maand op rij gedaald en is weer op het laagste niveau uitgekomen sinds maart vorig jaar. Die maand begon de coronacrisis in het land. Bovendien nam het aantal werklozen sneller af dan verwacht.

Er waren in augustus 53.000 werklozen minder in Duitsland dan een maand eerder en daarmee kwam de werkloosheid uit op 5,5 procent. Daarmee weerspiegelen de cijfers de groei van de Duitse economie, die profiteerde van het versoepelen van coronamaatregelen.

De laatste tijd stijgt het aantal besmettingen met het coronavirus echter weer door de opkomst van de Delta-variant. Bovendien heeft de Duitse industrie last van problemen in de toeleveringsketen door onder meer tekorten aan chips en andere materialen en opstoppingen in de transportsector. Daardoor is er onzekerheid over de verdere groei van de Duitse economie die de omvang van voor de coronacrisis nadert.

Tegelijkertijd heeft de Duitse politiek, in de aanloop naar verkiezingen eind volgende maand, aangegeven geen nieuwe lockdowns te willen. Daaruit putten bedrijven wel vertrouwen. Het aantal werknemers dat gebruikmaakt van een speciale coronaregeling voor arbeidstijdverkorting ging in juli omlaag tot net boven de 1 miljoen, het laagste aantal sinds februari vorig jaar.

Meer uit Financieel

Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

4 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

5 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

6 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

8 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

18 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

19 uur geleden