Duitse werkloosheid naar laagste niveau sinds begin coronacrisis
FRANKFURT (ANP) - De Duitse werkloosheid is in augustus voor de vierde maand op rij gedaald en is weer op het laagste niveau uitgekomen sinds maart vorig jaar. Die maand begon de coronacrisis in het land. Bovendien nam het aantal werklozen sneller af dan verwacht.
Er waren in augustus 53.000 werklozen minder in Duitsland dan een maand eerder en daarmee kwam de werkloosheid uit op 5,5 procent. Daarmee weerspiegelen de cijfers de groei van de Duitse economie, die profiteerde van het versoepelen van coronamaatregelen.
De laatste tijd stijgt het aantal besmettingen met het coronavirus echter weer door de opkomst van de Delta-variant. Bovendien heeft de Duitse industrie last van problemen in de toeleveringsketen door onder meer tekorten aan chips en andere materialen en opstoppingen in de transportsector. Daardoor is er onzekerheid over de verdere groei van de Duitse economie die de omvang van voor de coronacrisis nadert.
Tegelijkertijd heeft de Duitse politiek, in de aanloop naar verkiezingen eind volgende maand, aangegeven geen nieuwe lockdowns te willen. Daaruit putten bedrijven wel vertrouwen. Het aantal werknemers dat gebruikmaakt van een speciale coronaregeling voor arbeidstijdverkorting ging in juli omlaag tot net boven de 1 miljoen, het laagste aantal sinds februari vorig jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
51 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
55 minuten geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
5 uur geleden