Duitse werkloosheid naar laagste niveau sinds begin coronacrisis
FRANKFURT (ANP) - De Duitse werkloosheid is in augustus voor de vierde maand op rij gedaald en is weer op het laagste niveau uitgekomen sinds maart vorig jaar. Die maand begon de coronacrisis in het land. Bovendien nam het aantal werklozen sneller af dan verwacht.
Er waren in augustus 53.000 werklozen minder in Duitsland dan een maand eerder en daarmee kwam de werkloosheid uit op 5,5 procent. Daarmee weerspiegelen de cijfers de groei van de Duitse economie, die profiteerde van het versoepelen van coronamaatregelen.
De laatste tijd stijgt het aantal besmettingen met het coronavirus echter weer door de opkomst van de Delta-variant. Bovendien heeft de Duitse industrie last van problemen in de toeleveringsketen door onder meer tekorten aan chips en andere materialen en opstoppingen in de transportsector. Daardoor is er onzekerheid over de verdere groei van de Duitse economie die de omvang van voor de coronacrisis nadert.
Tegelijkertijd heeft de Duitse politiek, in de aanloop naar verkiezingen eind volgende maand, aangegeven geen nieuwe lockdowns te willen. Daaruit putten bedrijven wel vertrouwen. Het aantal werknemers dat gebruikmaakt van een speciale coronaregeling voor arbeidstijdverkorting ging in juli omlaag tot net boven de 1 miljoen, het laagste aantal sinds februari vorig jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
5 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
10 uur geleden