Duitse warmtepompmaker schrapt banen door tegenvallende verkopen
HOLZMINDEN (ANP/BLOOMBERG) - Stiebel Eltron, een toonaangevende Duitse producent van duurzame verwarmingssystemen, moet banen schrappen omdat de verkoop van warmtepompen achterblijft bij de verwachtingen.
"Ja, we moeten personeel afdanken", zei mede-eigenaar Ulrich Stiebel maandag tijdens een bijeenkomst met minister van Economische Zaken Robert Habeck in de stad Holzminden. "De reductie is echter niet zo groot als de duizend banen die vorige week door Handelsblatt werden gemeld", voegde hij toe.
Stiebel Eltron had gerekend op een gestage omzetgroei, gebaseerd op overheidsplannen om de CO2-uitstoot door verwarming drastisch te verminderen. Maar Duitsland blijft achter bij het doel om jaarlijks 500.000 warmtepompen te installeren. In de eerste helft van dit jaar verkochten Duitse fabrikanten slechts 90.000 apparaten, ondanks royale subsidies voor de technologie.
De industrie wijst de hoge elektriciteitsprijzen aan als oorzaak voor de tegenvallende verkoop. Een wet die gericht was op het verbieden van traditionele ketels werd afgezwakt na protesten van huiseigenaren. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken ontvangt Stiebel Eltron 18,6 miljoen euro om de productie van warmtepompen te ondersteunen. Het bedrijf heeft ongeveer 6000 werknemers in dienst.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieƫn door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciƫn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna de helft van alle supermarkten kun je op eerste kerstdag boodschappen doen. Op tweede kerstdag kunnen mensen die nog een snelle boodschap willen halen zelfs bij ongeveer 90 procent van de supermarkten terecht. Dat is vergelijkbaar met eerdere jaren, blijkt uit gegevens die het ANP heeft ontvangen van Openingstijden.nl.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming, die iets hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 oktober werd gemeld, kwam de groei uit op 0,4 procent.
3 uur geleden