Duitse warmtepompmaker schrapt banen door tegenvallende verkopen
HOLZMINDEN (ANP/BLOOMBERG) - Stiebel Eltron, een toonaangevende Duitse producent van duurzame verwarmingssystemen, moet banen schrappen omdat de verkoop van warmtepompen achterblijft bij de verwachtingen.
"Ja, we moeten personeel afdanken", zei mede-eigenaar Ulrich Stiebel maandag tijdens een bijeenkomst met minister van Economische Zaken Robert Habeck in de stad Holzminden. "De reductie is echter niet zo groot als de duizend banen die vorige week door Handelsblatt werden gemeld", voegde hij toe.
Stiebel Eltron had gerekend op een gestage omzetgroei, gebaseerd op overheidsplannen om de CO2-uitstoot door verwarming drastisch te verminderen. Maar Duitsland blijft achter bij het doel om jaarlijks 500.000 warmtepompen te installeren. In de eerste helft van dit jaar verkochten Duitse fabrikanten slechts 90.000 apparaten, ondanks royale subsidies voor de technologie.
De industrie wijst de hoge elektriciteitsprijzen aan als oorzaak voor de tegenvallende verkoop. Een wet die gericht was op het verbieden van traditionele ketels werd afgezwakt na protesten van huiseigenaren. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken ontvangt Stiebel Eltron 18,6 miljoen euro om de productie van warmtepompen te ondersteunen. Het bedrijf heeft ongeveer 6000 werknemers in dienst.
Meer uit Financieel
JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.
41 minuten geledenALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
18 uur geleden