Duitse warmtepompmaker schrapt banen door tegenvallende verkopen
HOLZMINDEN (ANP/BLOOMBERG) - Stiebel Eltron, een toonaangevende Duitse producent van duurzame verwarmingssystemen, moet banen schrappen omdat de verkoop van warmtepompen achterblijft bij de verwachtingen.
"Ja, we moeten personeel afdanken", zei mede-eigenaar Ulrich Stiebel maandag tijdens een bijeenkomst met minister van Economische Zaken Robert Habeck in de stad Holzminden. "De reductie is echter niet zo groot als de duizend banen die vorige week door Handelsblatt werden gemeld", voegde hij toe.
Stiebel Eltron had gerekend op een gestage omzetgroei, gebaseerd op overheidsplannen om de CO2-uitstoot door verwarming drastisch te verminderen. Maar Duitsland blijft achter bij het doel om jaarlijks 500.000 warmtepompen te installeren. In de eerste helft van dit jaar verkochten Duitse fabrikanten slechts 90.000 apparaten, ondanks royale subsidies voor de technologie.
De industrie wijst de hoge elektriciteitsprijzen aan als oorzaak voor de tegenvallende verkoop. Een wet die gericht was op het verbieden van traditionele ketels werd afgezwakt na protesten van huiseigenaren. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken ontvangt Stiebel Eltron 18,6 miljoen euro om de productie van warmtepompen te ondersteunen. Het bedrijf heeft ongeveer 6000 werknemers in dienst.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
23 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
1 dag geleden