Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse warmtepompmaker schrapt banen door tegenvallende verkopen

Duitse warmtepompmaker schrapt banen door tegenvallende verkopen

HOLZMINDEN (ANP/BLOOMBERG) - Stiebel Eltron, een toonaangevende Duitse producent van duurzame verwarmingssystemen, moet banen schrappen omdat de verkoop van warmtepompen achterblijft bij de verwachtingen.

"Ja, we moeten personeel afdanken", zei mede-eigenaar Ulrich Stiebel maandag tijdens een bijeenkomst met minister van Economische Zaken Robert Habeck in de stad Holzminden. "De reductie is echter niet zo groot als de duizend banen die vorige week door Handelsblatt werden gemeld", voegde hij toe.

Stiebel Eltron had gerekend op een gestage omzetgroei, gebaseerd op overheidsplannen om de CO2-uitstoot door verwarming drastisch te verminderen. Maar Duitsland blijft achter bij het doel om jaarlijks 500.000 warmtepompen te installeren. In de eerste helft van dit jaar verkochten Duitse fabrikanten slechts 90.000 apparaten, ondanks royale subsidies voor de technologie.

De industrie wijst de hoge elektriciteitsprijzen aan als oorzaak voor de tegenvallende verkoop. Een wet die gericht was op het verbieden van traditionele ketels werd afgezwakt na protesten van huiseigenaren. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken ontvangt Stiebel Eltron 18,6 miljoen euro om de productie van warmtepompen te ondersteunen. Het bedrijf heeft ongeveer 6000 werknemers in dienst.

Meer uit Financieel

Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

10 minuten geleden
Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

55 minuten geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

1 uur geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiƫle markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

1 uur geleden
Albert Heijn rust externe beveiligers uit met bodycams

ZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.

2 uur geleden
Woonwinkelketen JYSK wil uitbreiden in grote Europese steden

BRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.

2 uur geleden
Brouwer Corona en Jupiler profiteert van alternatieven voor bier

BRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.

2 uur geleden