Duitse wapenexport piekte in laatste dagen onder Merkel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse wapenexport heeft afgelopen jaar een recordniveau bereikt. De regering van bondskanselier Angela Merkel heeft in haar laatste negen dagen nog voor 5 miljard euro aan wapenexporten goedgekeurd. Daarmee kwam het totaal op ruim 9 miljard, zo blijkt uit antwoorden van het ministerie van Economische Zaken op vragen van de linkse oppositie in het parlement.
De grootste koper van Duits wapentuig was Egypte. Het land koopt onder meer drie marinefregatten van fabrikant ThyssenKrupp Marine Systems en een luchtverdedigingssysteem van Diehl Defence. Een andere deal die in de laatste dagen van de vertrekkende regering werd goedgekeurd, was de levering van een onderzeeër aan Singapore.
Bondsdaglid Sevim Dagdelen van Die Linke vindt dat de sociaaldemocratische SPD van bondskanselier Olaf Scholz, die ook in de vorige regering zat, inconsequent is over wapenleveringen aan "autoritaire regimes". Egypte is onder meer betrokken bij de oorlog in Jemen.
De onlangs als bondskanselier aangetreden Scholz was onder Merkel vicekanselier en minister van Financiën.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
3 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.
6 uur geledenLECQUES (ANP/AFP) - De voormalige Palestijnse diplomaat Leila Shahid is op 76-jarige leeftijd overleden in haar Zuid-Franse thuisplaats Lecques. Dat melden Le Monde en persbureau AFP. Volgens haar familie koos de al lang zieke oud-diplomaat voor een eigen levenseinde.
6 uur geleden