Duitse wapenexport piekte in laatste dagen onder Merkel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse wapenexport heeft afgelopen jaar een recordniveau bereikt. De regering van bondskanselier Angela Merkel heeft in haar laatste negen dagen nog voor 5 miljard euro aan wapenexporten goedgekeurd. Daarmee kwam het totaal op ruim 9 miljard, zo blijkt uit antwoorden van het ministerie van Economische Zaken op vragen van de linkse oppositie in het parlement.
De grootste koper van Duits wapentuig was Egypte. Het land koopt onder meer drie marinefregatten van fabrikant ThyssenKrupp Marine Systems en een luchtverdedigingssysteem van Diehl Defence. Een andere deal die in de laatste dagen van de vertrekkende regering werd goedgekeurd, was de levering van een onderzeeër aan Singapore.
Bondsdaglid Sevim Dagdelen van Die Linke vindt dat de sociaaldemocratische SPD van bondskanselier Olaf Scholz, die ook in de vorige regering zat, inconsequent is over wapenleveringen aan "autoritaire regimes". Egypte is onder meer betrokken bij de oorlog in Jemen.
De onlangs als bondskanselier aangetreden Scholz was onder Merkel vicekanselier en minister van Financiën.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
43 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
1 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.
6 uur geleden