Duitse vrouw opgepakt voor beramen ontvoering gezondheidsminister
KARLSRUHE (ANP/AFP) - De Duitse politie heeft donderdag een 75-jarige vrouw gearresteerd voor het beramen van de ontvoering van gezondheidsminister Karl Lauterbach. Deze Elisabeth R. zou een leidende rol hebben in de extreemrechtse groep die achter de plannen zat.
In april werd bekend dat de groepering plannen had om Lauterbach te ontvoeren vanwege de coronamaatregelen van de regering. Vier mensen werden toen aangehouden. R. is de vijfde verdachte die is opgepakt in deze zaak. Ze zou betrokken zijn geweest bij de aanschaf van wapens en explosieven en de plannen van de groep coördineren.
De vrouw wordt ervan beschuldigd lid te zijn van een extremistische groep die zich verzet tegen de Duitse democratische instituten. Deze groep zou met een langdurige landelijke stroomstoring omstandigheden hebben willen creëren die vergelijkbaar zijn met een burgeroorlog. In deze chaos zou de democratie omver moeten worden geworpen. Volgens de aanklagers was het plan om Lauterbach met geweld te ontvoeren en zijn lijfwachten indien nodig te doden.
Toen de plannen in april aan het licht kwamen, maakte Lauterbach bekend dat hij onder politiebescherming stond. In Duitsland trokken protesten tegen de coronamaatregelen soms tienduizenden demonstranten. Door de versoepelingen zijn de protesten inmiddels verstomd.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
9 uur geleden