Duitse vrouw opgepakt voor beramen ontvoering gezondheidsminister
KARLSRUHE (ANP/AFP) - De Duitse politie heeft donderdag een 75-jarige vrouw gearresteerd voor het beramen van de ontvoering van gezondheidsminister Karl Lauterbach. Deze Elisabeth R. zou een leidende rol hebben in de extreemrechtse groep die achter de plannen zat.
In april werd bekend dat de groepering plannen had om Lauterbach te ontvoeren vanwege de coronamaatregelen van de regering. Vier mensen werden toen aangehouden. R. is de vijfde verdachte die is opgepakt in deze zaak. Ze zou betrokken zijn geweest bij de aanschaf van wapens en explosieven en de plannen van de groep coördineren.
De vrouw wordt ervan beschuldigd lid te zijn van een extremistische groep die zich verzet tegen de Duitse democratische instituten. Deze groep zou met een langdurige landelijke stroomstoring omstandigheden hebben willen creëren die vergelijkbaar zijn met een burgeroorlog. In deze chaos zou de democratie omver moeten worden geworpen. Volgens de aanklagers was het plan om Lauterbach met geweld te ontvoeren en zijn lijfwachten indien nodig te doden.
Toen de plannen in april aan het licht kwamen, maakte Lauterbach bekend dat hij onder politiebescherming stond. In Duitsland trokken protesten tegen de coronamaatregelen soms tienduizenden demonstranten. Door de versoepelingen zijn de protesten inmiddels verstomd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.
34 minuten geledenSAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
5 uur geleden