Duitse volleybalsters groepswinnaar in Apeldoorn
APELDOORN (ANP) - De volleybalsters van Duitsland gaan als groepswinnaar naar de halve finales van het olympisch kwalificatietoernooi. Duitsland, dat al zeker was van een plaats bij de laatste vier in Apeldoorn, versloeg Kroatië in drie sets: 25-15 25-17 25-23.
Normaal gesproken is Oranje zaterdag de tegenstander van de Duitse vrouwen. Alleen als Polen vrijdagavond met 3-0 of 3-1 verliest van het al uitgeschakelde Azerbeidzjan volgt er een andere tegenstander voor de Nederlandse ploeg die dan groepswinnaar wordt voor Polen in poule A. Het gaat dan om de winnaar van de partij tussen België en Turkije. Op het toernooi in Apeldoorn is één ticket voor de Spelen van Tokio 2020 te verdienen. Daarover beslist de finale van zondag. Nederland speelt zijn halve finale in ieder geval zaterdag om 17.15 uur.
De Duitse bondscoach Felix Koslowski gaf in de partij tegen Kroatië zijn belangrijkste aanvalsters Louisa Lippmann en Hanna Orthmann zo veel mogelijk rust.
Meer uit Sport
BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
20 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
22 uur geleden