Duitse voetbalsters ten koste van Frankrijk naar finale EK
MILTON KEYNES (ANP) - De Duitse voetbalsters hebben zich gekwalificeerd voor de finale van het Europees kampioenschap. Het elftal van bondscoach Martina Voss-Tecklenburg rekende in de halve eindstrijd in Milton Keynes af met Frankrijk: 2-1. Frankrijk zorgde zaterdag in de kwartfinale, na verlenging, voor de uitschakeling van regerend kampioen Nederland (1-0).
Duitsland neemt het zondag op Wembley voor 90.000 supporters op tegen gastland Engeland, met de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman. De Duitse vrouwen kunnen de Europese titel voor de negende keer winnen. Eerder deden ze dat in 1989, 1991, 1995, 1997, 2001, 2005, 2009 en 2013. De Engelse voetbalsters wonnen nog nooit een EK of WK.
Frankrijk creëerde in de kwartfinale tegen Oranje nog kans op kans. Tegen Duitsland moest de ploeg het spel voor rust vooral aan de tegenstander laten. Alexandra Popp kreeg halverwege de eerste helft de eerste kans. Keepster Pauline Peyraud-Magnin redde goed op een vrije trap van de Duitse aanvoerster.
Popp had in de 40e minuut alsnog succes. De aanvalster kwam na een voorzet vanaf rechts van Svenja Huth voor haar directe tegenstander en schoot hard en hoog raak: 1-0. Frankrijk had tot dan toe weinig laten zien, maar kwam kort voor rust toch langszij. Kadidiatou Diani schoot uit de draai via de paal en de rug van doelvrouw Merle Frohms raak: 1-1.
In de tweede helft kwam het initiatief meer bij Frankrijk te liggen. Selma Bacha schoot de bal in de 63e minuut in kansrijke positie tegen verdediger Kathrin Hendrich aan. Direct daarna zag de lange verdedigster Wendie Renard een kopbal worden gestopt door Frohms.
Duitsland had aan de andere kant meer succes. Popp werd matchwinner door in de 76e minuut raak te koppen. De voorzet was wederom van Huth. Een Frans slotoffensief leverde niets meer op.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
7 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
23 uur geleden