Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalsters ten koste van Frankrijk naar finale EK

Duitse voetbalsters ten koste van Frankrijk naar finale EK

MILTON KEYNES (ANP) - De Duitse voetbalsters hebben zich gekwalificeerd voor de finale van het Europees kampioenschap. Het elftal van bondscoach Martina Voss-Tecklenburg rekende in de halve eindstrijd in Milton Keynes af met Frankrijk: 2-1. Frankrijk zorgde zaterdag in de kwartfinale, na verlenging, voor de uitschakeling van regerend kampioen Nederland (1-0).

Duitsland neemt het zondag op Wembley voor 90.000 supporters op tegen gastland Engeland, met de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman. De Duitse vrouwen kunnen de Europese titel voor de negende keer winnen. Eerder deden ze dat in 1989, 1991, 1995, 1997, 2001, 2005, 2009 en 2013. De Engelse voetbalsters wonnen nog nooit een EK of WK.

Frankrijk creëerde in de kwartfinale tegen Oranje nog kans op kans. Tegen Duitsland moest de ploeg het spel voor rust vooral aan de tegenstander laten. Alexandra Popp kreeg halverwege de eerste helft de eerste kans. Keepster Pauline Peyraud-Magnin redde goed op een vrije trap van de Duitse aanvoerster.

Popp had in de 40e minuut alsnog succes. De aanvalster kwam na een voorzet vanaf rechts van Svenja Huth voor haar directe tegenstander en schoot hard en hoog raak: 1-0. Frankrijk had tot dan toe weinig laten zien, maar kwam kort voor rust toch langszij. Kadidiatou Diani schoot uit de draai via de paal en de rug van doelvrouw Merle Frohms raak: 1-1.

In de tweede helft kwam het initiatief meer bij Frankrijk te liggen. Selma Bacha schoot de bal in de 63e minuut in kansrijke positie tegen verdediger Kathrin Hendrich aan. Direct daarna zag de lange verdedigster Wendie Renard een kopbal worden gestopt door Frohms.

Duitsland had aan de andere kant meer succes. Popp werd matchwinner door in de 76e minuut raak te koppen. De voorzet was wederom van Huth. Een Frans slotoffensief leverde niets meer op.

Meer uit Voetbal

Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

23 minuten geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

3 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

6 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

8 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

9 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

10 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

14 uur geleden