Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalsters moeten 'scherp zijn' tegen Oranje

Duitse voetbalsters moeten 'scherp zijn' tegen Oranje

LYON (ANP/DPA) - Teleurgesteld verlieten de Duitse voetbalsters het veld na de nederlaag in Lyon tegen Frankrijk. Tegen Nederland volgt woensdag de laatste kans om deelname aan de Olympische Spelen van Parijs af te dwingen. "Ik ben blij dat we in ieder geval nog een kans krijgen", zei aanvoerster Alexandra Popp. "We zullen nu al onze krachten moeten bundelen en vanaf de eerste minuut scherp zijn."

Verdedigster Giulia Gwinn noemde de 2-1-nederlaag in Lyon "extreem bitter" en "zeer ergerlijk". Bondscoach Horst Hrubesch had geconstateerd dat zijn ploeg te veel fouten had gemaakt. Duitsland keek bij de rust tegen een 2-0-achterstand aan en scoorde pas in de 82e minuut vanaf de strafschopstip tegen. "We zijn te laat in gang geschoten. Dat tweede doelpunt van Frankrijk brak ons een beetje op", aldus Hrubesch, ooit een gevaarlijke spits in de Duitse nationale ploeg.

"We hadden het vandaag gewoon af moeten maken, maar het is zoals het is. We waren naar mijn idee te nerveus", zei Popp, die met Duitsland in Rio 2016 de olympische titel behaalde. In Tokio ontbrak de Duitse ploeg, die vorig jaar op het WK al in de groepsfase strandde.

Hrubesch zette zijn ploeg op scherp voor het duel met Oranje in Heerenveen. "Aan de ene kant geloof ik in hen", zei hij over zijn speelsters. "Ze hebben voldoende kwaliteiten, maar ze moeten er alles aan doen. 90 procent is niet genoeg."

Nederland verloor vrijdag met 3-0 van Spanje. De wereldkampioen bereikte daarmee niet alleen de finale van de Nations League, maar verzekerde zich ook van een ticket voor de Spelen. Frankrijk is als organiserend land al zeker van deelname, waardoor Oranje en Duitsland gaan voetballen om het resterende ticket.

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

3 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

5 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

7 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

10 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

10 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

11 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

12 uur geleden