Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetballiga: hervatting Bundesliga op 15 mei

Duitse voetballiga: hervatting Bundesliga op 15 mei

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse voetballiga DFL wil dat de Bundesliga weer op 15 mei wordt hervat. Alle 36 profclubs uit de eerste en tweede voetbalklasse van Duitsland worden daar woensdagavond nog over geïnformeerd. Het streven is beide competities voor juli te beëindigen.

De clubs mogen zich donderdag tijdens een door de DFL belegde vergadering uitspreken over de invulling van het plan om het Duitse voetbal weer te hervatten. De Duitse voetbalprofs moeten, voordat ze na twee maanden weer aan het seizoen beginnen, eerst in quarantaine. Die heeft de vorm van een trainingskamp en hoeft, zo bleek woensdag, niet per se twee weken te duren.

Bondskanselier Angela Merkel meldde woensdagmiddag al dat er in de eerste en tweede Bundesliga weer gevoetbald kan worden vanaf half mei.

"Dat er in dat trainingskamp regelmatig getest wordt is een andere situatie dan wanneer iemand alleen bij het begin en het einde van een quarantaine getest wordt. Dat speelt mee", zei Merkel na overleg met zestien deelstaatpremiers over versoepeling van de coronamaatregelen. Ook bij mensen die in contact zijn geweest met besmette personen kan de duur van de quarantaine korter uitvallen. Dat besluit ligt steeds bij de lokale autoriteiten, aldus Merkel.

Meer uit Voetbal

Guardiola ziet Manchester City veel kansen missen in Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."

12 minuten geleden
Dick Advocaat: 'Na het WK stop ik als trainer'

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.

4 uur geleden
Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

10 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

11 uur geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

18 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

21 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden