Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetballiga: hervatting Bundesliga op 15 mei

Duitse voetballiga: hervatting Bundesliga op 15 mei

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse voetballiga DFL wil dat de Bundesliga weer op 15 mei wordt hervat. Alle 36 profclubs uit de eerste en tweede voetbalklasse van Duitsland worden daar woensdagavond nog over geïnformeerd. Het streven is beide competities voor juli te beëindigen.

De clubs mogen zich donderdag tijdens een door de DFL belegde vergadering uitspreken over de invulling van het plan om het Duitse voetbal weer te hervatten. De Duitse voetbalprofs moeten, voordat ze na twee maanden weer aan het seizoen beginnen, eerst in quarantaine. Die heeft de vorm van een trainingskamp en hoeft, zo bleek woensdag, niet per se twee weken te duren.

Bondskanselier Angela Merkel meldde woensdagmiddag al dat er in de eerste en tweede Bundesliga weer gevoetbald kan worden vanaf half mei.

"Dat er in dat trainingskamp regelmatig getest wordt is een andere situatie dan wanneer iemand alleen bij het begin en het einde van een quarantaine getest wordt. Dat speelt mee", zei Merkel na overleg met zestien deelstaatpremiers over versoepeling van de coronamaatregelen. Ook bij mensen die in contact zijn geweest met besmette personen kan de duur van de quarantaine korter uitvallen. Dat besluit ligt steeds bij de lokale autoriteiten, aldus Merkel.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles bevestigt vertrek spits Smit naar Stoke City

DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.

31 minuten geleden
Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

11 uur geleden
Real Madrid na zege op Villarreal aan kop in La Liga

VILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.

11 uur geleden
FC Twente en Excelsior komen niet tot scoren in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.

11 uur geleden
Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

12 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

12 uur geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

13 uur geleden