Duitse voetballers gelijk tegen Oekraïne in duizendste interland
BREMEN (ANP) - De Duitse nationale ploeg heeft in de duizendste interland met 3-3 gelijkgespeeld tegen Oekraïne. In Bremen voorkwam het team van coach Hansi Flick met moeite een nederlaag.
De Oekraïners leidden met nog zeven minuten op de klok met 3-1. In blessuretijd zorgde aanvoerder Joshua Kimmich toch nog voor 3-3. Kai Havertz maakte in de 83e minuut de aansluitingstreffer voor Duitsland.
Het publiek liet met een fluitconcert zijn onvrede blijken over het moeizame optreden van het Duitse team. Als organisator is Duitsland al zeker van deelname aan het EK volgend jaar. Maar in de oefenwedstrijden kunnen de mannen van Flick nog weinig indruk maken. In maart verloren de Duitsers van België. Bij het WK vorig jaar in Qatar werd Duitsland al in de groepsfase uitgeschakeld. Ondanks de kritiek mocht Flick aanblijven als trainer.
Opbrengst wedstrijd
Duitsland begon wel goed aan het duel. Niclas Füllkrug opende al na 6 minuten de score. Maar dankzij twee treffers van Viktor Tsygankov en een eigen doelpunt van Antonio Rüdiger pakte Oekraïne een 3-1-voorsprong. Maar de Duitsers kwamen toch nog terug.
De Duitse president Frank-Walter Steinmeier en de Oekraïense ambassadeur in Duitsland, Oleksiy Makeyev, zaten op de tribune. De opbrengst van de wedstrijd gaat naar de slachtoffers van de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
7 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
8 uur geleden