Duitse voetballers gelijk tegen Oekraïne in duizendste interland
BREMEN (ANP) - De Duitse nationale ploeg heeft in de duizendste interland met 3-3 gelijkgespeeld tegen Oekraïne. In Bremen voorkwam het team van coach Hansi Flick met moeite een nederlaag.
De Oekraïners leidden met nog zeven minuten op de klok met 3-1. In blessuretijd zorgde aanvoerder Joshua Kimmich toch nog voor 3-3. Kai Havertz maakte in de 83e minuut de aansluitingstreffer voor Duitsland.
Het publiek liet met een fluitconcert zijn onvrede blijken over het moeizame optreden van het Duitse team. Als organisator is Duitsland al zeker van deelname aan het EK volgend jaar. Maar in de oefenwedstrijden kunnen de mannen van Flick nog weinig indruk maken. In maart verloren de Duitsers van België. Bij het WK vorig jaar in Qatar werd Duitsland al in de groepsfase uitgeschakeld. Ondanks de kritiek mocht Flick aanblijven als trainer.
Opbrengst wedstrijd
Duitsland begon wel goed aan het duel. Niclas Füllkrug opende al na 6 minuten de score. Maar dankzij twee treffers van Viktor Tsygankov en een eigen doelpunt van Antonio Rüdiger pakte Oekraïne een 3-1-voorsprong. Maar de Duitsers kwamen toch nog terug.
De Duitse president Frank-Walter Steinmeier en de Oekraïense ambassadeur in Duitsland, Oleksiy Makeyev, zaten op de tribune. De opbrengst van de wedstrijd gaat naar de slachtoffers van de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Voetbal
LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
13 minuten geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.
6 uur geleden