Duitse voetballer Hölzenbein van 'schwalbe' WK-finale overleden
FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetballegende Bernd Hölzenbein is op 78-jarige leeftijd overleden, meldt zijn oude club Eintracht Frankfurt. Hij won met Duitsland het WK in 1974 en verdiende in de finale tegen Nederland een penalty. In Nederland werd zijn val gezien als een schwalbe, maar hij heeft dat zelf altijd ontkend.
Hölzenbein speelde lang als aanvaller bij Eintracht Frankfurt en werd daar een van de succesvolste spelers uit de clubgeschiedenis. Hij scoorde 160 keer in 420 Bundesliga-duels. In 1980 won hij met Eintracht de UEFA Cup.
In de finale in 1974 ging hij gewillig onderuit toen Wim Jansen ingleed. De scheidsrechter gaf een penalty en Paul Breitner maakte daaruit de gelijkmaker. De Duitsers wonnen de wedstrijd in München met 2-1.
Volgens de krant Bild leed Hölzenbein onder meer aan dementie en stierf hij na een lang ziekbed.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
10 uur geleden