
Duitse voetbalicoon Andreas Brehme (63) overleden
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse oud-voetballer Andreas Brehme is maandagavond op 63-jarige leeftijd plotseling overleden aan een hartaanval. Dat heeft zijn partner dinsdag bevestigd aan het Duitse persbureau dpa.
De 86-voudig international bezorgde Duitsland in 1990 de wereldtitel door in de finale tegen Argentinië een strafschop te benutten; 1-0. Onder de vorige maand overleden bondscoach Franz Beckenbauer won 'Die Mannschaft' op het WK in Italië haar derde wereldtitel en de eerste sinds 1974. Brehme was actief op de WK's van 1986, 1990 en 1994.
De blonde linksback speelde voor onder meer Bayern München, Internazionale en 1. FC Kaiserslautern. Zijn gloriejaren als clubspeler beleefde hij eind jaren tachtig en begin jaren negentig bij Internazionale in Milaan, waar hij samenspeelde met zijn landgenoten Lothar Matthäus en Jürgen Klinsmann. Bij rivaal AC Milan speelden destijds Ruud Gullit, Frank Rijkaard en Marco van Basten.
Uitschakeling Oranje
Op het WK van 1990 was Brehme verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nederland in de achtste finales. Brehme verraste doelman Hans van Breukelen met een mooi geplaatst schot in de verre hoek; 2-1.
Na het beëindigen van zijn actieve loopbaan ging Brehme het trainersvak in. Hij was onder meer assistent-coach van Vfb Stuttgart.
Beckenbauer
In januari sprak Brehme nog ontroerende woorden bij het overlijden van zijn oude coach en goede vriend Franz Beckenbauer. "Ik denk dat hij in de hemel een magische driehoek zal vormen met Pelé en Maradona", aldus Brehme op de afscheidsdienst.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Panathinaikos in de Europa League begint donderdag niet om 18.45 uur maar om 16.30 uur. Volgens de club uit Rotterdam gebeurt dat op last van de autoriteiten, vanwege het extreme weer dat wordt verwacht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Ajax heeft opnieuw een zware nederlaag in de Champions League geleden. Chelsea versloeg de ploeg van trainer John Heitinga met 5-1 in de stromende regen op Stamford Bridge.
5 uur geledenLYON (ANP) - In het duel uit de Europa League tussen FC Utrecht en Olympique Lyon heeft bij de Fransen een niet-speelgerechtigde speler meegedaan. Dat meldt de Franse krant Le Dauphiné. Het gaat om de Algerijnse aanvallende middenvelder Rachid Ghezzal. De krant heeft van de Europese voetbalbond UEFA de bevestiging gekregen dat Ghezzal daarom ontbrak in het volgende Europese duel van Lyon tegen FC Salzburg.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Remko Pasveer keert terug onder de lat bij Ajax. De 41-jarige keeper begint om 21.00 uur aan het uitduel met Chelsea. Hij krijgt de voorkeur boven Vítezslav Jaros, die tot zaterdag de eerste doelman van Ajax was.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - PSV'er Anass Salah-Eddine mag uitkomen voor het Marokkaanse elftal. De door Roma aan PSV verhuurde linksback, die afgelopen zomer nog met Jong Oranje op het EK speelde, heeft toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA om voor Marokko uit te komen.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA overweegt de opzet voor de kwalificaties van de wereldkampioenschappen en Europese kampioenschappen voetbal te wijzigen. Volgens het Duitse Sport Bild denkt de voetbalbond na over het gebruik van het huidige model voor de Champions League met een leaguefase voorafgaand aan de knock-outfase.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til maakte PSV na de ruime overwinning (6-2) op Napoli in de Champions League een compliment. "De eerste helft moesten we ons nog aanpassen. Na de tegentreffer kwamen we pas op gang. Daarna pakten we ze bij de keel en hebben we niet meer losgelaten. De tweede helft waren we écht goed", sprak de gelegenheidsspits in het Philips Stadion.
21 uur geleden