Duitse voetbalicoon Andreas Brehme (63) overleden
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse oud-voetballer Andreas Brehme is maandagavond op 63-jarige leeftijd plotseling overleden aan een hartaanval. Dat heeft zijn partner dinsdag bevestigd aan het Duitse persbureau dpa.
De 86-voudig international bezorgde Duitsland in 1990 de wereldtitel door in de finale tegen Argentinië een strafschop te benutten; 1-0. Onder de vorige maand overleden bondscoach Franz Beckenbauer won 'Die Mannschaft' op het WK in Italië haar derde wereldtitel en de eerste sinds 1974. Brehme was actief op de WK's van 1986, 1990 en 1994.
De blonde linksback speelde voor onder meer Bayern München, Internazionale en 1. FC Kaiserslautern. Zijn gloriejaren als clubspeler beleefde hij eind jaren tachtig en begin jaren negentig bij Internazionale in Milaan, waar hij samenspeelde met zijn landgenoten Lothar Matthäus en Jürgen Klinsmann. Bij rivaal AC Milan speelden destijds Ruud Gullit, Frank Rijkaard en Marco van Basten.
Uitschakeling Oranje
Op het WK van 1990 was Brehme verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nederland in de achtste finales. Brehme verraste doelman Hans van Breukelen met een mooi geplaatst schot in de verre hoek; 2-1.
Na het beëindigen van zijn actieve loopbaan ging Brehme het trainersvak in. Hij was onder meer assistent-coach van Vfb Stuttgart.
Beckenbauer
In januari sprak Brehme nog ontroerende woorden bij het overlijden van zijn oude coach en goede vriend Franz Beckenbauer. "Ik denk dat hij in de hemel een magische driehoek zal vormen met Pelé en Maradona", aldus Brehme op de afscheidsdienst.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt staat voor een rentree bij Manchester United. De centrale verdediger maakt deel uit van de selectie van zijn club voor de uitwedstrijd van dinsdag tegen Atlético Madrid in de Champions League.
29 minuten geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Trainer Peter Bosz rekent op een intense uitwedstrijd voor PSV tegen RB Leipzig in de Champions League. "Ik verwacht spektakel", zei hij op een persconferentie in het stadion van de huidige nummer 5 van de Bundesliga.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink van de Nederlandse voetbalsters is niet van plan om veel veranderingen aan te brengen in zijn basisopstelling voor de returnwedstrijd tegen Hongarije van dinsdag. Oranje won vrijdag in Hongarije het eerste duel in de play-offs voor WK-kwalificatie met grote cijfers (0-8).
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta kan dinsdag voor de thuiswedstrijd in de Champions League tegen het Franse Lille geen beroep doen op verdediger Piero Hincapié en middenvelder Martín Zubimendi. De twee raakten zaterdag geblesseerd bij het uitlopen na de gewonnen wedstrijd tegen Leeds United (2-1).
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan de rest van dit voetbalseizoen niet meer beschikken over Jamal Amofa. De aanvoerder viel zondag in de door de Friezen met 1-0 gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle een kwartier voor tijd uit met een achillespeesblessure.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - FC Barcelona is zonder Frenkie de Jong naar Istanbul vertrokken voor de uitwedstrijd van dinsdag tegen Galatasaray in de Champions League. De 29-jarige Nederlandse middenvelder heeft na een blessure de groepstraining bij de Spaanse koploper hervat, maar is nog niet fit genoeg voor een plaats in de wedstrijdselectie.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
21 uur geleden