Duitse voetbalicoon Andreas Brehme (63) overleden
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse oud-voetballer Andreas Brehme is maandagavond op 63-jarige leeftijd plotseling overleden aan een hartaanval. Dat heeft zijn partner dinsdag bevestigd aan het Duitse persbureau dpa.
De 86-voudig international bezorgde Duitsland in 1990 de wereldtitel door in de finale tegen Argentinië een strafschop te benutten; 1-0. Onder de vorige maand overleden bondscoach Franz Beckenbauer won 'Die Mannschaft' op het WK in Italië haar derde wereldtitel en de eerste sinds 1974. Brehme was actief op de WK's van 1986, 1990 en 1994.
De blonde linksback speelde voor onder meer Bayern München, Internazionale en 1. FC Kaiserslautern. Zijn gloriejaren als clubspeler beleefde hij eind jaren tachtig en begin jaren negentig bij Internazionale in Milaan, waar hij samenspeelde met zijn landgenoten Lothar Matthäus en Jürgen Klinsmann. Bij rivaal AC Milan speelden destijds Ruud Gullit, Frank Rijkaard en Marco van Basten.
Uitschakeling Oranje
Op het WK van 1990 was Brehme verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nederland in de achtste finales. Brehme verraste doelman Hans van Breukelen met een mooi geplaatst schot in de verre hoek; 2-1.
Na het beëindigen van zijn actieve loopbaan ging Brehme het trainersvak in. Hij was onder meer assistent-coach van Vfb Stuttgart.
Beckenbauer
In januari sprak Brehme nog ontroerende woorden bij het overlijden van zijn oude coach en goede vriend Franz Beckenbauer. "Ik denk dat hij in de hemel een magische driehoek zal vormen met Pelé en Maradona", aldus Brehme op de afscheidsdienst.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Hans Hateboer gaat na bijna tien jaar weer voor FC Groningen voetballen. De 32-jarige vleugelverdediger bereikte dinsdag een akkoord voor een contract van één seizoen met de huidige nummer 9 uit de Eredivisie.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel Sánchez heeft zijn elftal voor de inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II op zes posities gewijzigd ten opzichte van de 5-1-overwinning op Fortuna Sittard van zaterdag. In de Johan Cruijff ArenA wordt dinsdagavond om 20.00 uur afgetrapt.
2 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft de Duitse trainer Dino Toppmöller ontslagen. Dat maakte de Franse voetbalclub dinsdag bekend. De 45-jarige trainer maakte deze zomer de overstap naar Lens, en stond slechts zes wedstrijden voor de groep. Hij had de functie overgenomen van Pierre Sage, die met Lens verrassend tweede was geworden in de Franse competitie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft achttien supporters een stadionverbod opgelegd voor de misdragingen bij de gestaakte wedstrijd tegen Go Ahead Eagles op 5 september. Dat meldt de club op zijn website.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Oud-profvoetballer Ahmed Ammi is op 45-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Fortuna Sittard, waar hij de afgelopen jaren als hoofdtrainer van het oudste jeugdteam werkzaam was.
7 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - De UEFA heeft de finale van de Champions League van 2028 toegewezen aan München en de eindstrijd van 2029 aan Barcelona. Dat gebeurde dinsdag tijdens een vergadering in Thessaloniki. Vorig jaar was al besloten dat de finale van dit seizoen in 2027 in het stadion van Atlético Madrid is.
10 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - De wedstrijd om de Europese Supercup is volgend jaar in de Johan Cruijff ArenA. Dat is besloten tijdens een vergadering van de Europese voetbalbond UEFA in Thessaloniki.
10 uur geleden