Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalicoon Andreas Brehme (63) overleden

Duitse voetbalicoon Andreas Brehme (63) overleden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse oud-voetballer Andreas Brehme is maandagavond op 63-jarige leeftijd plotseling overleden aan een hartaanval. Dat heeft zijn partner dinsdag bevestigd aan het Duitse persbureau dpa.

De 86-voudig international bezorgde Duitsland in 1990 de wereldtitel door in de finale tegen Argentinië een strafschop te benutten; 1-0. Onder de vorige maand overleden bondscoach Franz Beckenbauer won 'Die Mannschaft' op het WK in Italië haar derde wereldtitel en de eerste sinds 1974. Brehme was actief op de WK's van 1986, 1990 en 1994.

De blonde linksback speelde voor onder meer Bayern München, Internazionale en 1. FC Kaiserslautern. Zijn gloriejaren als clubspeler beleefde hij eind jaren tachtig en begin jaren negentig bij Internazionale in Milaan, waar hij samenspeelde met zijn landgenoten Lothar Matthäus en Jürgen Klinsmann. Bij rivaal AC Milan speelden destijds Ruud Gullit, Frank Rijkaard en Marco van Basten.

Uitschakeling Oranje

Op het WK van 1990 was Brehme verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nederland in de achtste finales. Brehme verraste doelman Hans van Breukelen met een mooi geplaatst schot in de verre hoek; 2-1.

Na het beëindigen van zijn actieve loopbaan ging Brehme het trainersvak in. Hij was onder meer assistent-coach van Vfb Stuttgart.

Beckenbauer

In januari sprak Brehme nog ontroerende woorden bij het overlijden van zijn oude coach en goede vriend Franz Beckenbauer. "Ik denk dat hij in de hemel een magische driehoek zal vormen met Pelé en Maradona", aldus Brehme op de afscheidsdienst.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

3 uur geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

4 uur geleden
Bayern weer koploper in Bundesliga na zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.

6 uur geleden
Ajax wint uitwedstrijd tegen Sparta en klimt naar tweede plaats

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.

7 uur geleden
Doelpuntenmaker Til ziet PSV laatste weken te veel kansen missen

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."

8 uur geleden
WK gewichtheffen in 2030 eerste WK in Rusland sinds invasie

LAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.

8 uur geleden