Duitse voetbalicoon Andreas Brehme (63) overleden
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse oud-voetballer Andreas Brehme is maandagavond op 63-jarige leeftijd plotseling overleden aan een hartaanval. Dat heeft zijn partner dinsdag bevestigd aan het Duitse persbureau dpa.
De 86-voudig international bezorgde Duitsland in 1990 de wereldtitel door in de finale tegen Argentinië een strafschop te benutten; 1-0. Onder de vorige maand overleden bondscoach Franz Beckenbauer won 'Die Mannschaft' op het WK in Italië haar derde wereldtitel en de eerste sinds 1974. Brehme was actief op de WK's van 1986, 1990 en 1994.
De blonde linksback speelde voor onder meer Bayern München, Internazionale en 1. FC Kaiserslautern. Zijn gloriejaren als clubspeler beleefde hij eind jaren tachtig en begin jaren negentig bij Internazionale in Milaan, waar hij samenspeelde met zijn landgenoten Lothar Matthäus en Jürgen Klinsmann. Bij rivaal AC Milan speelden destijds Ruud Gullit, Frank Rijkaard en Marco van Basten.
Uitschakeling Oranje
Op het WK van 1990 was Brehme verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nederland in de achtste finales. Brehme verraste doelman Hans van Breukelen met een mooi geplaatst schot in de verre hoek; 2-1.
Na het beëindigen van zijn actieve loopbaan ging Brehme het trainersvak in. Hij was onder meer assistent-coach van Vfb Stuttgart.
Beckenbauer
In januari sprak Brehme nog ontroerende woorden bij het overlijden van zijn oude coach en goede vriend Franz Beckenbauer. "Ik denk dat hij in de hemel een magische driehoek zal vormen met Pelé en Maradona", aldus Brehme op de afscheidsdienst.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
8 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
9 uur geleden