Duitse voetbalcompetities willen dagelijks op corona testen
BERLIJN (ANP/DPA) - De DFL, de organisatie van de Duitse voetbalcompetities, is van plan om de coronaprotocollen per 1 april aan te scherpen. Dat besluit wordt vermoedelijk op korte termijn genomen vanwege het toenemende aantal positieve coronatests bij voetbalclubs.
De DFL wil de spelers en stafleden op dagelijkse basis gaan onderwerpen aan sneltests. Die vormen een aanvulling op de bestaande PCR-tests, die al twee keer per week worden uitgevoerd.
In de lagere regionen van het Duitse profvoetbal zijn meerdere uitbraken en werden diverse duels uitgesteld. De selecties van Holstein Kiel en Hannover verblijven momenteel in quarantaine.
Voor het eerst sinds lange tijd wordt er komend weekeinde in Duitsland wel weer een voetbalwedstrijd met publiek gespeeld. Het gaat om het duel tussen Hansa Rostock en Hallescher FC. De regering van de betreffende deelstaat heeft toestemming gegeven 777 bezoekers toe te laten. Het gaat om een wedstrijd op het derde niveau van Duitsland.
Er zijn strikte voorschriften van toepassing en het duel moet inzicht geven in onder meer het besmettingsgevaar. Onlangs gebeurde dat ook in Nederland, waar zogenoemde Fieldlab-evenementen werden georganiseerd.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Declan Rice doet woensdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië vanaf het begin mee. De Britse middenvelder moest zich in de met 2-1 gewonnen kwartfinale tegen Noorwegen in de rust laten vervangen, omdat hij ziek was.
20 minuten geledenATLANTA (ANP) - Bondscoach Lionel Scaloni van de Argentijnse voetballers heeft zijn basisopstelling voor de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Engeland op één positie aangepast in vergelijking met de kwartfinale tegen Zwitserland. Middenvelder Rodrigo De Paul maakt plaats voor aanvaller Giuliano Simeone. De Paul zit wel op de reservebank.
34 minuten geledenSTOCKPORT (ANP/AFP) - Voormalig Engels voetbalinternational Nobby Stiles is overleden aan een hersenaandoening die is veroorzaakt door het herhaaldelijk koppen van een bal. Een rechtbank in Stockport kwam tot dit oordeel in het deskundig onderzoek naar de dood van de voetballer, die in 1966 met Engeland wereldkampioen werd.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Voetbalclub Go Ahead Eagles, de KNVB en de politie hebben niets waargenomen van eventuele spreekkoren over scheidsrechter Rob Dieperink bij het oefenduel afgelopen zaterdag tussen de club uit Deventer en Apollon Limassol uit Cyprus. Dat bevestigt een woordvoerder van Go Ahead aan het ANP, na berichtgeving door De Telegraaf. De arbiter overleed in de periode nadat hij het duel in Terwolde had gefloten. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft een verlenging van zijn periode als bondscoach van Curaçao nog niet uit zijn hoofd gezet. De 78-jarige trainer leek op het WK voetbal zijn laatste wedstrijd te hebben gecoacht, maar houdt nu de mogelijkheid van een langer verblijf open. "Ik zeg niet bij voorbaat nee," zei Advocaat woensdag.
7 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De Belgische verdediger Thomas Meunier verruilt het Franse Lille voor Sunderland. De 34-jarige international was transfervrij en heeft een contract getekend voor twee jaar, meldt de nummer zeven van afgelopen seizoen in de Premier League.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Franse voetbalster Kadidiatou Diani heeft de overstap gemaakt van OL Lyonnes naar London City Lionesses. Dat maakte haar nieuwe Engelse club woensdag bekend. De 31-jarige aanvalster van het Franse nationale elftal heeft voor drie jaar getekend bij de Engelse professionele vrouwenvoetbalclub die uitkomt in de Women's Super League (WSL).
9 uur geleden