Duitse voetbalcompetities willen dagelijks op corona testen
BERLIJN (ANP/DPA) - De DFL, de organisatie van de Duitse voetbalcompetities, is van plan om de coronaprotocollen per 1 april aan te scherpen. Dat besluit wordt vermoedelijk op korte termijn genomen vanwege het toenemende aantal positieve coronatests bij voetbalclubs.
De DFL wil de spelers en stafleden op dagelijkse basis gaan onderwerpen aan sneltests. Die vormen een aanvulling op de bestaande PCR-tests, die al twee keer per week worden uitgevoerd.
In de lagere regionen van het Duitse profvoetbal zijn meerdere uitbraken en werden diverse duels uitgesteld. De selecties van Holstein Kiel en Hannover verblijven momenteel in quarantaine.
Voor het eerst sinds lange tijd wordt er komend weekeinde in Duitsland wel weer een voetbalwedstrijd met publiek gespeeld. Het gaat om het duel tussen Hansa Rostock en Hallescher FC. De regering van de betreffende deelstaat heeft toestemming gegeven 777 bezoekers toe te laten. Het gaat om een wedstrijd op het derde niveau van Duitsland.
Er zijn strikte voorschriften van toepassing en het duel moet inzicht geven in onder meer het besmettingsgevaar. Onlangs gebeurde dat ook in Nederland, waar zogenoemde Fieldlab-evenementen werden georganiseerd.
Meer uit Voetbal
MONTEVIDEO (ANP/BELGA) - Diego Forlán (47) is de nieuwe bondscoach van Uruguay. Dat heeft de voetbalbond van het Zuid-Amerikaanse land donderdag bekendgemaakt. De oud-international werd vorige maand al aangesteld als tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend verlopen WK voetbal was vertrokken.
23 minuten geledenTRABZON (ANP) - Mohamed Salah heeft zijn overstap naar Trabzonspor afgerond. De 34-jarige aanvaller uit Egypte heeft voor twee seizoenen getekend bij de Turkse nummer 3 van afgelopen seizoen. Woensdag deelde Trabzonspor al beelden op sociale media van Salah om de transfer aan te kondigen.
33 minuten geledenMADRID (ANP/DPA) - Spanje wil nog altijd de WK-finale van 2030 organiseren. Dat zei de Spaanse sportminister Milagros Tolón donderdag tegen de Spaanse radiozender Cadena SER. De Britse krant The Times berichtte woensdag dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino Marokko het organiseren van de WK-finale had aangeboden in ruil voor steun.
44 minuten geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Real Madrid gaat het eigen transferrecord breken voor de Ivoriaanse aanvaller Yan Diomande van RB Leipzig. Volgens veel internationale media, waaronder het Spaanse Marca, hebben de clubs na lang onderhandelen een akkoord bereikt over een transfersom van minimaal 125 miljoen euro. Middenvelder Jude Bellingham is nu nog de duurste speler ooit voor Real Madrid met zijn komst van Borussia Dortmund in 2023 voor minimaal 103 miljoen euro.
53 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bestuurder Laura McAllister van de Europese voetbalbond UEFA verwacht een moeilijk proces om een geschikte uitdager te vinden voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is niet zo makkelijk als mensen misschien denken. Er komt zoveel politiek bij kijken. De kandidaat moet de hele voetbalwereld kunnen verenigen en dus niet alleen Europa", zei de vicevoorzitter van de UEFA uit Wales in een interview met de Duitse omroep Deutsche Welle.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Joël Veltman speelt komend seizoen in het Engelse Championship bij het gedegradeerde West Ham United. De 34-jarige verdediger was transfervrij en heeft in Londen getekend voor één seizoen, met een optie voor nog een extra jaar.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB blijft tegen het aanblijven van voorzitter Gianni Infantino bij wereldvoetbalbond FIFA. De FIFA-top sprak woensdagavond het vertrouwen uit in de Zwitserse Italiaan na een spoedberaad, maar de KNVB blijft bij het eerdere standpunt dat er een "fundamentele vertrouwensbreuk" is ontstaan door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond het WK.
4 uur geleden