Duitse voetbalcompetities willen dagelijks op corona testen
BERLIJN (ANP/DPA) - De DFL, de organisatie van de Duitse voetbalcompetities, is van plan om de coronaprotocollen per 1 april aan te scherpen. Dat besluit wordt vermoedelijk op korte termijn genomen vanwege het toenemende aantal positieve coronatests bij voetbalclubs.
De DFL wil de spelers en stafleden op dagelijkse basis gaan onderwerpen aan sneltests. Die vormen een aanvulling op de bestaande PCR-tests, die al twee keer per week worden uitgevoerd.
In de lagere regionen van het Duitse profvoetbal zijn meerdere uitbraken en werden diverse duels uitgesteld. De selecties van Holstein Kiel en Hannover verblijven momenteel in quarantaine.
Voor het eerst sinds lange tijd wordt er komend weekeinde in Duitsland wel weer een voetbalwedstrijd met publiek gespeeld. Het gaat om het duel tussen Hansa Rostock en Hallescher FC. De regering van de betreffende deelstaat heeft toestemming gegeven 777 bezoekers toe te laten. Het gaat om een wedstrijd op het derde niveau van Duitsland.
Er zijn strikte voorschriften van toepassing en het duel moet inzicht geven in onder meer het besmettingsgevaar. Onlangs gebeurde dat ook in Nederland, waar zogenoemde Fieldlab-evenementen werden georganiseerd.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
12 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
15 uur geleden