Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalcompetities willen dagelijks op corona testen

Duitse voetbalcompetities willen dagelijks op corona testen

BERLIJN (ANP/DPA) - De DFL, de organisatie van de Duitse voetbalcompetities, is van plan om de coronaprotocollen per 1 april aan te scherpen. Dat besluit wordt vermoedelijk op korte termijn genomen vanwege het toenemende aantal positieve coronatests bij voetbalclubs.

De DFL wil de spelers en stafleden op dagelijkse basis gaan onderwerpen aan sneltests. Die vormen een aanvulling op de bestaande PCR-tests, die al twee keer per week worden uitgevoerd.

In de lagere regionen van het Duitse profvoetbal zijn meerdere uitbraken en werden diverse duels uitgesteld. De selecties van Holstein Kiel en Hannover verblijven momenteel in quarantaine.

Voor het eerst sinds lange tijd wordt er komend weekeinde in Duitsland wel weer een voetbalwedstrijd met publiek gespeeld. Het gaat om het duel tussen Hansa Rostock en Hallescher FC. De regering van de betreffende deelstaat heeft toestemming gegeven 777 bezoekers toe te laten. Het gaat om een wedstrijd op het derde niveau van Duitsland.

Er zijn strikte voorschriften van toepassing en het duel moet inzicht geven in onder meer het besmettingsgevaar. Onlangs gebeurde dat ook in Nederland, waar zogenoemde Fieldlab-evenementen werden georganiseerd.

Meer uit Voetbal

UEFA-baas Čeferin 'niet geïnteresseerd' in voorzitterschap FIFA

NYON (ANP/RTR/BELGA) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA stelt zich niet beschikbaar als kandidaat voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA bij de verkiezing in maart. "Ik ben niet geïnteresseerd", zei de Sloveense bestuurder in de Britse podcast The Rest is Politics.

40 minuten geleden
Infantino: FIFA wil voetbalkloof verkleinen met investeringen

SANTO DOMINGO (ANP) - Volgens de in opspraak geraakte FIFA-voorzitter Gianni Infantino willen sommige grote voetballanden of -bonden niet dat kleinere landen groeien. Infantino doet die uitspraak in een door de FIFA uitgebrachte video.

6 uur geleden
FC Barcelona scoort vijf keer in uitduel met Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).

9 uur geleden
PSG verliest ondanks twee treffers van Torres punten in Rennes

RENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.

9 uur geleden
AC Milan wint van Torino in Serie A

TURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.

9 uur geleden
Atlético Madrid blijft tegen Villarreal steken op gelijkspel

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.

13 uur geleden
Cambuur: fans liepen brandwonden, gehoorschade en oogletsel op

LEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.

14 uur geleden